8 Tüm Sonuçlar

Detayları Gör
Genel

Göldere Şelalesi (Bartın)

Bartın, Türkiye

Bartın ili, Kurucaşile ilçe sınırında bulunan Göldere Şelalesi, Gezilip görülmeye değer bir yerdir.Daha varır varmaz aşağıya dökülüş sesine hayran kalacaksınız. Saatlerce oturup manzarayı izleyip şelale sesini dinlemek isteyeceksiniz. Bu şelalenin serinliğine ve güzelliğine doyamayacaksınız. Burada bol bol manzara fotoğrafı çekeceksiniz. Yani anlayacağınız sevdiklerinizle güzel bir gün geçireceksiniz. Taşların arasından coşkuyla akan minik şelale, az da olsa çevredeki sessizliği kırıyor. Şelalenin döküldüğü yerdeki suya girmek ise biraz cesaret gerektirecek nitelikte. Zemini kaygan ve buz gibi olan bu suya girmek isteyenlerin dikkatli olması gerekmektedir. Kamp yapmak isteyenlerin de çadırlarını rahatlıkla kurabilecekleri alan “Gölderesi Şelalesi”nde mevcut. Şelalenin hemen ön tarafındaki alanda çadır kurabilir, ateş yakabilirsiniz. Sessizlikle, doğayla içiçe bir kamp zevki doyumsuz olacaktır. “Gölderesi Şelalesi”nin sularını takip ettiğinizde sizi, ağaçların birbirleriyle fısıldaştıkları yemyeşil bir dünya bekliyor olacak. Hafif engebeli yolu ilerledikçe aranıza ormandaki küçük canlılarda katılacaktır. Gün batımı başladıkça, güneşin yumuşak yüzü şelaleye yansır ve o anı fotoğraflamak isteyebilirsiniz. Göldere Şelalesi, Bartın’ın Kurucaşile ilçesine bağlı Kanatlı Köyünde bulunur. Diğer bir deyişle Amasra-Kurucaşile ileçleri arasında bulunur. Kurucaşile’ye 22 km , Amasra’ya 33 km, Cide’ye 51 kilometre, Bartın’a 43 kilometre ve Karaman Köyü’ne 7 km uzaklıktadır. Buraya ulaşmak için Kurucaşile-Amasra yolunun 17. kilometresinde Kanatlı Köyü’nü geçer geçmez burada sola dönün toprak yolda yaklaşık 5 km daha devam ederseniz şelaleye ulaşmış olursunuz. Yaklaşık 100-200 metre de yürümeniz gerekecektir. Göldere Şelalesi Girişi Ücretsizdir.

Haritada Göster
 • Açık
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Çubuk Gölü (Bolu)

Bolu, Türkiye

Göynük ün 11 km. kuzeyinde 15 hektarlık bir alanı kaplayan göl, kayabaşı tepesinden inen heyelanın vadiyi tıkaması sonucu oluşmuştur. Tamamen doğal bir göl olan Çubuk gölünde 1 adet Cafe Restaurant  ve çevresinde yürüyüş parkuru bulunmaktadır. Gölden doğru Çubuk yaylasına treking yapmak isteyenler için ideal bir göldür. Göl çevresinde kamp yapılabilmektedir. Çubuk gölündeki yel değirmenlerini de mutlaka görmelisiniz.

Haritada Göster
 • Açık
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Seben Gölü (Seben Gölü)

Bolu, Türkiye

Seben, Bolu'ya 54 km. uzaklıkta olup doğusunda Kıbrıscık, güneyinde Ankara’nın Nallıhan İlçesi, batısında Mudurnu ve kuzeyinde Bolu ile çevrilidir. Kuzeyindeki Kartalkaya Kayak Merkezi, 78 ºC sıcaklığındaki şifalı sularıyla Kesenözü Köyündeki Pavlu kaplıcaları, Firigyalılardan kalma kaya evleri, Çeltikdere Köyü civarındaki kilise kalıntısı, peri bacaları ile en önemlisi yayla turizmi başlıca turizm potansiyelimizdir. Haziran - Temmuz aylarında her köy hacet bayramları düzenlemektedir. Ayrıca her yıl Ekim ayında da Seben Panayırı ve Elma Festivali yapılmaktadır. Kiraz Dağı çevresinde toplanmış, ortalama 1400 m. yükseklikte olan Seben yaylalarının en önemlileri Gerenözü ve Kızık yaylalarıdır. Seben Kaya Evleri: Çeltik Deresi, Hocaş, Kaşbıyıklar, Yuva, Solaklar ve Alpağut Köylerinde derin vadiler içinde yükselen kayalar içine oyulmuş 3-4 katlı kaya evlerine rastlanmaktadır. 54 km'lik asfalt yolla Bolu'ya ve 42 km'lik asfalt yolla Nallıhan'a bağlıdır. Stabilize yolla Kıbrıscık, Beypazarı ve Mudurnu'ya bağlantısı vardır. Ankara’ya uzaklığı 200 km.dir. İlçeden her gün düzenli olarak Bolu’ya ve belirli günlerde Ankara ile Nallıhan’a yolcu taşımacılığı yapılmaktadır. Turizm Bölgesi ilan edilen ve şu anda yayla evleri ile çevrili olan göl, gittikçe daha çok ziyaretçi çekerken, Seben’in saklı hazinesinin turizm açısından kısa sürede daha da gözde hale gelmiştir. Seben gölü ortasında bulunan cami ibadete açıktır. Seben Gölü’nün etrafı, yaylara yakın alanlar, Kızık Yaylası kenarı ile eski Seben Yolu’nun geçtiği Zincirlikuyu mevkisi piknik alanı olarak tercih edilmektedir. Seben gölü çevresinde uygun yerlere çadır kurulabilmekte ve  kamp yapılabilmektedir.

Haritada Göster
 • Açık
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Nemrut Krater Gölü (Bitlis)

Bitlis, Türkiye

Sönmüş bir volkan olan Nemrut Dağı’nın zirvesinde yer alan Nemrut Krater Gölü, Bitlis İli Tatvan İlçe sınırları içerisinde yer alıyor. Bu doğa harikasını tüm dünyayı fethetme amacıyla Doğu’ya yaptığı sefer sırasında Büyük İskender’in keşfettiğine inanıldığından dolayı “Büyük İskender’in Cenneti” adıyla da biliniyor. Kapladığı alanla kendi türünde dünyada on altıncı sırada bulunan ve yüzlerce yıldır ziyaret edilen Nemrut Krateri’nde, sıcak ve soğuk göllerinin bir arada bulunması tek başına şaşkınlıkla birlikte hayranlık da uyandıracak ve mutlak surette ilginizi çekecek bir durum. Bunun yanında, göllerin çevresinde de onlarca kuş çeşidi ve aralarında endemik türlerin olduğu zengin bir floranın bulunması, buz mağaraları, buhar bacası ve gölleri bu yeri özellikle doğa tutkunları için bir cennet haline getiriyor. Boyutları bakımından kendi türünde dünya ikincisi unvanına sahip olan Nemrut Krater Gölü 13 km²’lik alanıyla tüm kraterin üçte birini kaplamakta. İçinde sazan balıklarının yaşadığı gölde olta balıkçılığı yapmanız mümkün. Gölde yaz aylarında düzenlenen konserler, yüzme yarışları, yelken gösterileri de ilginizi çekebilecek diğer etkinlikler. Kraterde bulunan beş adet göl içerisinde boyutları bakımından ikinci sırada yer alanı ise sıcak bir kaynağa sahip. Kıyılarında oluşan sıcak su havuzlarına girmek kaplıca keyfini yaşamak isteyenlerin tecrübe etmekten en çok keyif aldıkları faaliyetler arasında. Gölün 150 metre kadar doğusunda da çeşitli hastalıklara iyi geldiğine inanılan sıcak buhar yarıkları bulunuyor. Ziyaretçilerine muhteşem manzaralar sunan gölü, doğa âşıkları ve fotoğraf meraklıları mutlaka ziyaret etmeli. En büyüleyici görüntüyü elde etmek içinse geceyi burada geçirerek sabahı beklemek gerekiyor. 2.935 metrelik bu zirveden hem güneşin doğuşunun en güzel manzaralarından birisine hem de zirveden yükselen sis bulutlarıyla beraber göl ve çevresinin eşi bulunmaz görüntüsüne şahit olabilirsiniz. Nemrut Dağı’nın güney yamaçlarında telesiyej ve teleferikleri ve konaklama olanakları ile kış sezonlarında yoğun talep gören bir kayak merkezi var. Van Gölü manzarasını izleyerek kayak yapmak isteyenler bu keyfi mutlaka yaşamalılar. Nemrut Krater Gölü’nü sınırları içerisinde barındıran Bitlis, 5.000 yıllık tarihinin getirisi sayesinde çevresindeki ilçeleri ile birlikte kültürel yönden çok zengin bir yerleşim.

Haritada Göster
 • Açık
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Süphan Dağı (Bitlis)

Bitlis, Türkiye

Süphan Dağı; Bitlis’in ilçesi Adilcevaz sınırları içerisinde yer almaktadır. Heybetli görüntüsü ve Van Gölü manzarası ile bir doğa harikasını oluşturuyor.Türkiye’nin üçüncü en yüksek dağı olan Süphan Dağı sönmüş volkanik dağdır. Van Gölü’nün kuzeyinde yer alır.Tırmanış için en uygun zaman Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül aylarıdır.Atalanı Yaylası çimenlerle kaplı alan Atalanı Bitlis Adilcevaz ilçesine 38 km uzaklıkta bulunur.Burası tırmanış yapacak olanların başlangıç noktasıdır.Dağın zirvesinde bulunan Krater Göl maviliği ile büyüleyici bir görüntü sunar. Süphan Dağı Krater Gölü Kamp Alanı: Birde Şekerpınarı ya da Süphan yaylasında kamp kurulur, kamp yerinden doruğa tırmanış ve dönüş, 8-10 saatlik bir zaman alır. kaynak suyu bulunur. Tırmanış Rotası: Kıztaşı Kayalığı ve Keklik Kayalıkları mevkii nden sonra Büyük Zirve (Sandık Tepe)’ye ulaşılıyor.  Sonra Buzul Gölü yanından Küçük Keflik Tepesinin yamacından Yıldız Köyü kamp alanında son buluyor.Yıldız köyü kamp alanına yakın olan aygır gölünü de gezebilirsiniz.

Haritada Göster
 • Açık
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Akvaryum koyu

Çanakkale, Türkiye

Temiz bakir koylardan ulaşım asfalt yoldan sonrası 5 dk yürüme mesafesi aracınız yüksek ise yola devam edebilirsiniz. Resmi kamp alanı değildir jandarma uyarıları mevcutdur gittiğinizde kamp yapanları görebilirsiniz. Bu alanda kamp yapan kişilerin çevreyi temiz tutmasını rica ederiz!

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

ILGAZ DAĞI VE KIRKPINAR YAYLA GÖLÜ

Çankırı, Türkiye

Yayla Ilgaz'a 20 km, Çankırı'ya 70 km mesafededir. Ilgaz ilçesi sınırları içerisinde yer alan yayla 1800 m rakıma sahiptir. Çevre köylere ait yayla evleri bulunan Kırkpınar Yaylasında yaklaşık 55.000 m lik alana sahip bir de gölet yer almaktadır. Çevresi sarıçam, karaçam, köknar ağaçlarıyla ve çayırlarla çevrili olan yayla, kolay ulaşımı, nefis manzarası, temiz havası ve bol su kaynaklarıyla günübirlik ziyaretçilerin dışında atlı ve yaya yürüyüş, manzara seyri, kamping, karavan, fotoğrafçılık, dağ ve doğa yürüyüşü yapmak isteyenler için oldukça uygun şartlara sahiptir.Ilgaz Dağını görmenizi öneririm. Kuş sesleri içinde orman yürüyüşü yapıp akciğerlerinizi bol oksijen ile doldurabilir, gökyüzündeki milyonlarca yıldızın tekrardan farkına varabilirsiniz. Çocuklar için park da var. İsterseniz ailece bisiklet kiralayıp kondisyonunuz elverdiği sürece ormanda tur atabilirsiniz. 

Haritada Göster
 • Açık
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Günbatımı Koyu

Antalya, Türkiye

Gün batımı koyu Antalya Kumluca Mavikent mevkisindedir. Korsan koyu yoluna giderken orman içerisinde kalıyor. Araç kamp yapacağınız alana kadar rahatlıkla gidebilmekte. Mevcut ateş yakma yerleri var ve denize inmek için araç ile geldiğiniz yolun orman içerisine doğru gittinizde sağınızda kalan patika yoldan yada solda bulunan geniş alanın yanından denize inebilirsiniz. Yaz aylarında tercih edecekseniz yanınıza sinek kovar almayı unutmayın. Bu tarz orman içi kamp yerlerinde lütfen ateş yakmadan önce etrafını temizleyip ıslatmayı unutmayınız. Bulunduğunuz yerde çöp kovaları mevcut olmadığından yanınızda götürüp yol üzerinde bulunan çöp kovalarına atmanızı rica ediyoruz. Kamp alanında lavabo bulunmamaktadır. Temiz su koya giriş yaptığınız yerden sola doğru 10 dk lık yürüme mesafesinde çeşme mevcut içilebilir temiz sudur. Telefon şebekesi 4.5G Çadırlarınızı yamaç kenarına yaklaştırmadan kurmanızı öneririz. Listeleo ekibi olarak biz bu alanın manzaranın keyfini çıkarıp kendi çöpümüzü ve diğer çöpleri toplayıp gittik sizlerde bulmak istediğiniz gibi bırakın :)

Haritada Göster
 • Açık
 • Yorum 0 Yorum 0.0

Sign In