207 Tüm Sonuçlar

Detayları Gör
Genel

Alacasu Cennet Koyu (Antalya)

Antalya, Türkiye

Cennet Koyu çok bilinen, reklamı yapılan bir yer değil. Daha çok denizciler ve Mavi tura çıkan teknelerin uğrak noktası. Nasıl gidiliyor? Gözünüzde şöyle canlandırın; Phaselis ile Çamyuva arasında. Kemer’i geçince Tahtalı Teleferik sapağından U dönüşü yapıp 500 metre kadar sonra sağa dar bir yol giriyor. Patikayı takip edince 1 kilometre kadar sonra yol ikiye ayrılıyor. Sağa dönerseniz Cennet Koyu, sola dönerseniz küçük balıkçı barınağına gidiyorsunuz. Cennet Koyu hakikaten kimsenin bilmediği, Kemer’deki arkadaşların kaçamak yaptıkları, keyifçilerin hafta sonları tekneleri indirmek için kullandıkları küçük bir koydu. Sessizliğin başkentiydi. Şimdi kimlik değiştirmiş… Patlayan turizmle birlikte, tatilciler tarafından hem karadan hem denizden kuşatılmış. Tuvalet ve duş yok… Emme basma bir tulumba var… Duş almak için kullanabilirsiniz. Balıkçılar için açılan küçük barınak nedeniyle, koyun bir bölümü tahrip edilmiş… Sahildeki çakıltaşlarını, başka yerlerden getirilen irice taşlar kaplamış… Deniz tek kelimeyle muhteşem… Hafif bir meltem, denizle flört ediyor, dalga boyu sıfır. Denizin dibindeki balıkları, deniz kabuklarını, kum tanelerini sayabiliyorsunuz. O kadar berrak.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Kargılı Dere (Antalya)

Antalya, Türkiye

Kargılı Dere Piknik Alanı güvenle kamp yapabileceğiniz su ve wc bulunan temiz koy. Telefon şebekesi: 4.5G

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Doyran Göleti (Antalya)

Antalya, Türkiye

Doyran, Antalya'ya 15 km uzaklıkta, Saklıkent yolu üzerinde bir mahalledir. ... Bu akarsuyun üzerinde Doyran Göleti de bulunmaktadır. Doyran Göleti'nde kamp yapılabilmektedir.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Papaz Koyu (Antalya)

Antalya, Türkiye

Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı Papaz Koyu, denizin sakinliği ve ormandaki ağaçların gölgesiyle piknik severlerin uğrak yeri. Kamp kurmak yasak biraz ilerisinde kargılı dereye kamp kurabilirsiniz.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Sulu Ada (Antalya)

Antalya, Türkiye

Antalya Adrasan’da bulunan Suluadaya Türkiye’nin Maldivleri deniliyor. Neden mi? Buyurun fotoğraflarına bakın. Sulu adanın en güzel taraflarından biriside 2 tane harika kumsalı olmasıdır. Bu kumsallar Maldivlerde gördüğümüz tropikal ada kumsalları gibi bembeyaz kumları olan ve harika turkuaz renkte denizi olan sahilleridir. Sulu ada Adrasan yakınlarında bulunan en güzel ve en ilginç adalardan birisidir. Suluada ismini üstünde bulunan tatlı su kaynağından almaktadır. Denizin ortasında bulunan bu adada tatlı su kaynağı vardır ve bu kaynak suyunun şifalı olduğu söylenmektedir. Sulu ada bu güzellikleri sayesinde Adrasan tur teknelerinin günübirlik tekne turları düzenlediği özel bir adadır.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Cennet Koyu (Balartı) Fethiye (Muğla)

Muğla, Türkiye

Fethiye'nin baştan aşağı huzur veren köşelerinden biridir Cennet Koyu. Akdeniz'in kıyısında doğayla adeta dans eden Fethiye Cennet Koyu, Kabak Koyu'ndan sonra gelmektedir. Kabak Koyu veya Kelebekler Vadisi'nden kalkan teknelerle ulaşabilirsiniz. Koyun arkası alabildiğine çam ormanı… Adı gibi cenneti anımsatır Cennet Koyu. Doğanın içinde uzanan denizde, karmaşadan uzak vakitler geçirmenin en iyi adreslerinden biridir. İnce bir kumsalı olan koyda hiçbir düzenleme ve konaklama tesisi yapılmamış. Sadece Cennet Kamp bulunuyor. Belki de yapılaşmanın olmamasından dolayı doğası bu denli bakir kalabilmiş. Kabak Koyu, Fethiye veya Faralya Köyü civarında tatil yapacaksanız eğer, kısa bir tekne yolculuğuyla Fethiye Cennet Koyu'nun tadını çıkarabilirsiniz

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Balıkaşıran Koyu (Muğla)

Muğla, Türkiye

Marmaris-Datça yolu 26. kilometredeki Hisarönü Körfezi içinde yer alan Balıkaşıran, Bencik Koyu'na da çok yakın mesafede. Balıkaşıran Koyu'nun en önemli handikap ise konaklama imkanının çok olmaması.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Gemile Koyu (Muğla)

Muğla, Türkiye

Gemile Koyu, Gemile Plajı ve hemen karşısındaki Gemile Adası Muğla 'nın Fethiye ilçesinin Uzunyurt mahallesi sınırları içinde bulunan 1. Derece Doğal Sit Alanı 'dır. Kamp yapmak yasaktır tabelaları görülse de zaman zaman çadır ve karavan görmek mümkündür

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Korsan Koyu (Antalya)

Antalya, Türkiye

Korsan koyu kamp severler için yaz kış tercih edilen yerlerden.Antalyanın saklı cennetlerinden bir tanesidir korsan koyu. kim bilir ne medeniyetler ne yaşanmışlıklar görmüştür de sessiz sessiz oturur kızıl çamların arasında evet yıllardır trekking severlerin kampçıların günübirlik piknikçilerin vazgeçilmez yeridir korsan koyu.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Kurubük (Muğla)

Muğla, Türkiye

DoğaBurasi tekne turlarinin duraklarindan biri. Dogal ve bakir bir koy. Hic tesis yok. Dar bir toprak yoldan ulasiliyor. Kayalik bir deniz. Duş-Temiz Su-Lavabo koyda bulunmamaktadır. Kamp kurmaya ve araçla inmeye musait toprak yol mevcut. Koyda günübirlik yada Kamp kurmak isterseniz Sahil kısmında ağaçlık gölge alan bulunmadığını unutmayın ve tedarikli gelmenizi öneriyoruz. En yakın market Palamutbüküne giderken bulabilirsiniz 15 dk mesafe (Araçla) Koy doğal olduğu için çöp atabileceğiniz yerde bulunmamaktadır. Lütfen çöplerinizi  15 dklık mesafede çöp atabileceğiniz yerler mevcut çöp alanlarınına bırakınız.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Yeşil Vadi (Muğla)

Muğla, Türkiye

Çevre yolundan içeriye doğru dönünce yaklaşık 7 km kadar patika, bakımsız bir yoldan ulaşım sağlıyorsunuz. Vardıktan sonra tahta bir köprüden geçip işletmenin olduğu kısma giriyorsunuz. Vadi çok güzel, yemyeşil ve huzurlu. işletme biraz daha özenli olabilir ama sonuçta kamp alanı olarak düşünülmeli... Tek eksi tarafı mutfak temizliği yok. Dolayısıyla yemek konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. işletme konusunda büyük beklenti ile gitmeyin, ama doğa bir harika..

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Yusufeli (Artvin)

Artvin, Türkiye

Sahil şeridinde bulunan plajlarda, orman içi dinlenme yerlerinde, milli parklarda Kamp ve Karavan Turizmi için uygun yerler mevcut olup bunların başında; Kemalpaşa Plajı ve çevresi, Kafkasör Orman İçi Dinlenme Yeri, Borçka Karagöl, Şavşat Karagöl, Hatila Vadisi, Sahara, Yusufeli Kaçkar Turizm Merkezi ve Yusufeli Çevreli Köyü Rafting Kamp Merkezi’dir. Ayrıca Yusufeli ilçesi Çevreli köyünde rafting kamp alanı bulunmaktadır.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Tortum Gölü (Erzurum)

Erzurum, Türkiye

Erzurum sınırlarında bulunan bu güzel yer Doğu Anadolu’nun en önemli doğal güzelliklerinden biridir.  Adını Tortum ilçesinden alan Tortum Gölü, ilçe merkezine ise 35 km uzaklıkta bulunmaktadır. Bu bölgede birkaç günlüğüne konaklamak isteyenler Uzundere’de bulunan otel ve pansiyonlarda konaklama imkanına sahip. Uzundere’de yer alan belli başlı konaklama alanları ise şunlardır: Rıza Pansiyon (0505 801 28 90) Gümüşçü Otel (0442 792 21 42) Nature Pansiyon (0442 791 32 99) İbrahim Doğan Pansiyon (0442 243 37 81) İskele Kamping (0532 704 57 70) (Balıklı Köyü) Erzurum Doğu Semt Garajı’ndan hareket eden Uzundere minibüsleri düzenli olarak bölgeye seferler yapmaktadır. Eğer kendi aracınızla gitmek isterseniz D950 Karayolu’nu kullanarak Erzurum – Tortum – Uzundere – Tortum Gölü istikametini kullanabilirsiniz.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Yaylalar Köyü (Artvin)

Artvin, Türkiye

Artvin'in Yusufeli ilçesine 62 km. uzaklıkta olan köy, Kaçkar Dağı eteklerinde kurulmuştur. Köyün, Kaçkar Dağı çıkış rotası üzerinde bulunması köye canlılık getirmektedir. Kaçkar Dağı'na çıkacak olan dağcılar ve kampçılar bu köyde konaklayıp, çeşitli ihtiyaçlarını temin ettikten sonra yollarına devam ederler. Köyde turistlere hizmet veren pansiyonlar bulunmaktadır. Muhteşem doğa güzelliklerine de sahip olan köy, kamp ve trekking sporu için oldukça ideal bir yapıya sahiptir. Köyün etrafındaki rengârenk çiçeklerden elde edilen bal da çok meşhur olmuştur. Köy halkının çok büyük bir kısmı il dışında ikamet etmektedir. Yaz ayları gelince dışarıdaki köy halkı köylerine akın ederek, nüfusun bir anda birkaç katına yükselmesine sebep olurlar.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Avusor Yaylası (Rize)

Rize, Türkiye

Çamlıhemşin'e bağlı Avusor Yaylası, 2420 metrelik rakımıyla görenleri büyülemektedir. Araba ve yaya olarak ulaşılabilir. Ayder'den gün içinde belirli saatlerde dolmuş seferleri yapılmaktadır. Bölgede Lazlar’ın kullandığı bir yayladır. Kuzeyde Kaçkar Yaylası güneyde ise Palakçur Yaylası ile komşudur. Ayder’den Kavrun’a giderken, ilk sola sapıldığında Avusor yaylası yoluna girilmiş olur. Avusor yaylasının aşağı bölümü ahşap evleriyle birlikte genellikle taş evlerden oluşmuştur. Yaklaşık 50 ev mevcuttur. Yukarı yayla ise, çığ tehlikesinden dolayı genellikle bir insan boyundan kısadır. Yaylanın elektriği dereden sağlanmaktadır. Özellikle soğuğa karşı tezekle örtülen bu evler, 50 civarındadır. Avusor yaylası, Kemerli Kaçkar dağının alt yerleşkesi olup, adını verdiği Avusor Gölü’yle de ünlüdür. KONAKLAMA VE ULAŞIM Avusor Yaylası Simge Pansiyona, Rize’nin Pazar ilçesine, Pazar ilçesinden sıklıkla kalkan minibüslere binerek Çamlıhemşin ve Ayder yaylasına dolmuş minibüslerle ulaşım imkânı bulunmaktadır. Sabah saatlerinde Ayder Yaylasından Avusor Yaylasına hareket eden minibüsler bulunmaktadır. Bu yayla evi Kemerli Kaçkar Tepesinin ve Altıparmak Dağlarının alt kısmında yer almaktadır. Karadeniz’e gelipte yayla havasını solumak isteyenlerin ve de tırmanış yapan dağcıların uğrak noktasıdır. Simge Pansiyon Avusor Yaylasında yer alan bir Laz Yaylasıdır. İki katlı olan bu yayla evinde üst katta 2 kişi ve 3 kişinin konaklayabileceği toplam 6 odası mevcut olup, üst katta 3 adet ortak tuvalet ve duş yer almaktadır. Alt katta 2 adet oda mevcut olup 1 adet tuvalet 1 adet duş yer almaktadır. Yayla evinin sahibi Reşit bey bu yayla evini baştan aşağıya kendisi inşa etmiştir. Köy evi tamamen ahşaptır. Alt katta ortak kullanım alanında oturma yeri mevcut olup şömine ve soba kuzinesi yer almaktadır. Reşit beyin eşi Elmas hanım ahırda besledikleri ineklerle sofraya tamamen doğal ürünleri sizlere servis etmektedir. Sofradan eksik olmayan lezzetlerin başında muhlama, tereyağ, yayla peyniri, kaymak ve de fasulye kavurma turşusudur. Sabah uyandığınızda Elmas hanımın sobada pişirdiği ev yapımı ekmeğin kokusunu üst kattan duyabilirsiniz. Tesiste konaklama seçeneği yarım pansiyondur. Yaylada otlayan hayvanlardan elde edilen süt ile peynir, tereyağ, kaymak ve sütlaç çok lezzetlidir. Sabahları erken saatte yayla evinin hemen yanıbaşında yer alan ahırdan gün boyunca otlamaya çıkan ineklerin çan sesleriyle uyanırsınız. Mayıs ayında karın erimesine bağlı olarak bu yayla evinin sahipleri yaz boyunca hizmet vermek üzere Çamlıhemşin’deki merkez evlerinden yaylaya çıkıp hazırlıklara başlarlar, eylül sonu ekim başı yayla evini kapatıp yeniden merkeze inerler.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Kaçkar Dağları Milli Parkı (Rize)

Rize, Türkiye

Rize ve Hopa arasında yer alan yıl boyunca gözlenebilen keskin buzulları, masmavi gölleri, yeşilin her tonuna sahip ormanları, coşkulu dereleri, bin bir çeşit bitkileri ve hayvanları ile doğal bir park görünümünde olan Kaçkar sıradağlarının en yüksek tepeleri Altıparmak (3480 m.), Kavran (3932 m.) ve Verçenik (3710 m.) dir. Kaçkar Dağları'na çıkarken birçok yaylada kamp yapılabilmektedir. Milli parkın ününe ün katan bir diğer özelliği ise dünyanın dört bir yanından turist çeken Ayder Yaylasına ev sahipliği yapması. Türkiye’nin en eski kaplıcalarının yer aldığı Ayder; festivalleri, bölgeye özgü yayla evleri, doğal yaşamı, yeşilin en güzel tonlarını barındıran bitki örtüsü ve nefes kesen güzellikteki manzaralarıyla göz kamaştırıyor. Ayder Yaylası, özellikle bahar ve yaz aylarında bölge halkının ve turistlerin uğrak noktası haline geliyor. Milli parkı ziyaret eden gezgin ve turistler; zirve tırmanışı, doğa yürüyüşü, doğa fotoğrafçılığı, ekoturizm, yaylacılık, kamping, flora ve fauna inceleme gibi keyif dolu etkinlikler yapabilir. Kaçkar Dağları Milli Parkı’na Nasıl Gidilir Kaçkar Dağları Milli Parkı’na Karadeniz bölünmüş sahil yolunu takip ederek, Çamlıhemşin üzerinden gidilebiliyor. Milli Parkın güney bölümüne ise Erzurum-Artvin karayolunu kullanarak Yusufeli ilçesi, Sarıgöl köyü, Altıparmak köyü ve Yaylalar köyü geçilerek ulaşılabiliyor. Çamlıhemşin-Rize arası 62 kilometre, Ayder-Çamlıhemşin arası da 17 kilometre uzaklıkta. Milli parka en yakın havalimanı Trabzon ve Erzurum şehirlerinde hizmet veriyor. Milli park, Trabzon’a yaklaşık 219 kilometre, Erzurum’a da 372 kilometre mesafede konumlanıyor. Bu şehirlerden milli parka gitmek için şehirlerarası otobüsler ve minibüslerle aktarma yapmak gerekli. Türkiye’nin Doğu Karadeniz’deki en popüler turistik yerlerinden biri olan Kaçkar Dağları Milli Parkı, yaz aylarında sıcak havadan uzaklaşmak isteyen doğa severler için en ideal tatil adreslerinden.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Ayder Yaylası (Rize)

Rize, Türkiye

Ayder' 1300 lü yıllarda Halalılar tarafından kurulmuştur. Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinin 19 km güneydoğusunda yeralan 1350 m rakımda ladin ve kayın ormanlarıyla kaplı bir yayladır. Rize Ayder Kaplıcaları Ayder’in şifalı sularının geçmişi Osmanlı Dönemi’ne kadar dayanmaktadır. Ayder’in kaplıcaları, Ayder Yaylası kadar meşhurdur. Ayder’de bulunan modern kaplıca tesislerinin romatizmal hastalıklar, iç hastalıkları, kadın hastalıkları ve cilt hastalıklarına şifa verdiği düşünülmektedir. 55 derecelik bir sıcaklıkla, 260 metre derinden çıkan Ayder Kaplıca sularının romatizma, kireçlenme gibi pek çok hastalığa iyi geldiği söylenmektedir. Ayder Kaplıcaları‘ndan gelen su ile doldurulan havuzlara girebilir, banyo yapabilir hatta içebilirsiniz. Bu kaplıca suları egzaman, sedef, sivilce gibi cilt hastalıklarının tedavisinde de kullanılmaktadır. Ayder Kaplıcaları’na girmenin sakıncalı olduğu durumlar da bulunuyor. Örneğin kanamalı hastalık, yüksek tansiyon ve kalp rahatsızlıkları olanların kaplıcalara girmesi önerilmiyor. Kaplıcalarda görev yapan doktora görünerek, görüşlerini alabilir ve buna göre hareket edebilirsiniz. Rize Ayder Yaylası’nda Nerede Kalınır ? Konaklama Ayder’de her bütçeye uygun, çok sayıda konaklama seçeneği bulunmaktadır. Ayder çevresinde bulunan pansiyon, otel, butik otellerin hemen hemen hepsi yıl boyunca hizmet vermektedir. Ayder Yaylası Kamp Alanı Ayder Yaylası’nın hemen çıkışındaki Kalegon mevkiinde, kamp işletmesi bulunmaktadır. Kamp içerisinde konaklayacaklar için çeşme, tuvalet, duş ve elektrik gibi hizmetler sağlanmaktadır. Geniş bir alana yayılan Ayder Camping, müşterilerden gelen talepler doğrultusunda çardak yaptırmıştır. Ayder Kamping’de yemek ihtiyaçlarınızı, kamp alanındaki tesisten karşılayabilirsiniz. Bunun haricinde yaylada farklı yeme-içme seçenekleri de bulacaksınız. Bölgede dikkat etmeniz gereken noktalardan bir tanesi, yoğun sisin oluşturduğu nemden dolayı ıslak bir zeminde uyanabileceğinizdir. Ayder Camping işletmecisi olan Ömer Yılmaz’a 0 507 954 30 53 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Ayder’de kamp işletmesi dışında ücretsiz çadır kurma imkanı da bulunmaktadır. Ayder Yaylası’nda ücretsiz kamp kurmak isteyenler, yaylayı ortadan ikiye bölen asfalt yolunda sağ tarafındaki yamacı veya Galerdüzü bölgesini kullanabilirler. Her iki bölgede de tuvalet bulunmaktadır. Ücretsiz çadır kurduğunuz zaman çeşitli ihtiyaçlarınızı karşılamak için Ayder Yaylası’ndaki bakkal ve fırın gibi yerlerden alışveriş yapabilirsiniz. Ayder Yaylası’na Nasıl Gidilir ? Ulaşım Ayder Yaylası’na ulaşmak için çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Öncelikle Trabzon’a veya Rize’ye gelinmelidir. Havayolu ile gelecek olanlar Trabzon Havaalanı’nı tercih edebilirler. Trabzon ve Rize’de bulunan tur şirketleri aracılığı ile Ayder Yaylası’na kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Her iki şehirde de tur düzenleyen acentalar bulunmaktadır. Trabzon’dan Ayder’e gitmek için: Artvin veya Hopa’ya giden araçlara binerek Rize’nin Pazar ilçesine ulaşabilirsiniz. Buradan Pazar-Ayder arasında çalışan dolmuş hatları ile Ayder Yaylası’na ulaşabilirsiniz. Trabzon üzerinden Pazar ilçesine direkt araç bulamazsanız, öncelikle Trabzon’dan Rize’ye gitmelisiniz. Rize merkezden Pazar dolmuşlarını kullanıp, Pazar’a sonrasında ise Pazar-Ayder dolmuşlarına… Pazar ilçesi ile Ayder Yaylası’nın arasında yol yaklaşık olarak 45 dakika sürmektedir.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Pokut Yaylası (Rize)

Rize, Türkiye

Pokut Yaylası, Rize ilinin, Çamlıhemşin ilçesinde bulunan bir yayladır. Birçok kamp yeri bulmanız mümkündür. Çamlıhemşin'den 1,5 - 2 saatte ulaşılabilmektedir. Ulaşım araba ve yaya olarak sağlanabilmektedir. Pokut yaylasına çoğunlukla; Ortan köyü, Konak Mahallesi halkı gitmektedir. 1800 m'den sonra ağaç türlerinin yetişmemesine rağmen, Pokut yaylası Karadeniz yelini aldığı için burada ağaç yetişmektedir. Diğer yaylalarda 1800 m'den sonra ağaç türüne rastlanılmaz. Pokut yaylasından; Hazindak ve Sal yaylasına geçilebilir.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Meydancık (Artvin)

Artvin, Türkiye

Meydancık, Artvin ilinin Şavşat ilçesine bağlı bir köydür. Köyde görülmesi gereken doğa harikaları ve kamp yapılabilecek yerler vardır.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Borçka Karagöl Tabiat Parkı (Artvin)

Artvin, Türkiye

Karagöl, bir heyelan gölüdür ve 19.yüzyıl başlarında, bugünkü “Klaskur (Aralık) Yaylası”nın yakınlarındaki bir tepenin heyelan sonucu Klaskur (Aralık) Deresi’nin önünü kapatmasıyla oluşmuştur. Borçka Karagöl, kamp ve karavan turizmi için ideal bir yerdir. Mevcut alan içerisinde işletmeci tarafından işletilmekte olan 20 yatak kapasiteli bir misafirhane bulunmaktadır. Alana giren ziyaretçi sayısı yıllık ortalama 20.000 kişidir. Nasıl Gidilir ? Karagöl; Artvin İli, Borçka ilçe merkezine 27 km uzaklıktadır.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Handüzü Tabiat Parkı - Yaylası (Rize)

Rize, Türkiye

Güneysu ilçe merkezine 16 km. uzaklıkta olan yayla 1800 metre yüksekliktedir. Merkeze yakın olması nedeniyle çok gelişmiş, kolay ulaşılabilir olmasıyla popüler olmuş büyük bir yayladır. Bu yayladan Güney ve Güneybatı yönündeki pek çok yaylaya giden yollar geçmektedir.Ayrıca henüz hizmete açılmamış olsada  tamamen ahşaptan yapılmış kır evleri, 400 kişilik kır lokantası, camii, piknik ve kamp alanları ile sosyal alanlardan oluşacak olan 85 dönümlük tabiat parkının çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor. ileride olağanüstü bir kış turizmi ve kayak potensiyeliyle gözkırpan, denizin görüldüğü ve eşsiz bir manzara ile zevkine doyum olmayan han düzü yaylası, il merkezine en yakın yaylalardan birisidir.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Uzungöl (Trabzon)

Trabzon, Türkiye

Uzungöl, göl turizminin ülkemizdeki en gözde ve en çok ilgi çeken destinasyonlarından birisi. Trabzon ilinin turizm cennetlerinden biri olan Uzungöl, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından turizm merkezi olarak belirlenmiştir. Yerli ve yabancı turistlerin doğal güzelliği ile ilgisini çeken Uzungöl’de ayrıca yapılan doğa yürüyüşü ve yamaç paraşütü gibi aktiviteler ile turistlerin uğrak noktalarından biri olmaya devam ediyor.Eski adı Saraho olan bu bölgede ilk yerleşim izlere 1650 yıllarında görülmektedir.Günümüzde Trabzon ilinin Çaykara ilçesine bağlıdır. Uzungöl’de Neler Yapılır? Uzungöl huzuru arayanlar için biçilmiş kaftan. Bu yüzden sürekli gezmek ve hareketli bir tatil olsun istiyorsanız size göre olmayabilir. Ancak doğanın tadına daha çok varmak isterseniz özellikle yaz aylarında neredeyse her gün düzenlenen doğa yürüyüşlerine, ATV ya da jiple safari turlarına katılabilirsiniz. Ayrıca rüzgar şiddetli değilse de profesyonellerle birlikte yamaç paraşütü yaparak Uzungöl’e yukardan bakış atabilirsiniz. Uzungöl’de İklim Nasıl? Göl, yamaçlardan düşen kayaların Haldizen Deresi’nin önünü kesmesi ile oluşuyor. Belde de ismini gölden alıyor. Belde de bilindik Karadeniz iklimi hüküm sürüyor. Yaz ayları da dahil olmak üzere oldukça sık yağmur var ve yaz aylarında bile oldukça serin olan tipik yayla havasına sahip.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Garester (Karester) Yaylası (Trabzon)

Trabzon, Türkiye

Trabzon İli, Çaykara İlçesi'ndedir. Uzungöl'e 14 kilometre uzaklıkta ve 2270 metre yüksekliktedir. Garester Yaylası, Doğu Karadeniz'in en temiz ve düzenli yaylalarından biridir. Mükemmel konumu ve oldukça sarp olan kuzey yamacından Uzungöl'ün görünüşü emsalsizdir. Yayla tüm rekreatif ve turistik özelliklerine karşı geçimini hayvancılıktan sağlamaktadır.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Çakır Gölü (Gümüşhane)

Gümüşhane, Türkiye

Yaylaya Maçka – Meryemana yolunun 5 kilometresinden sağa ayrılan toprak yoldan 90 km. ilerledikten sonra ulaşılabilir. Yol üzerindeki yaylaların bir kısmına ticari araçlarla yolcu taşımacılığı yapılmaktadır. Çakırgöl yaylasına arazi tipi araçlarla gidilmelidir. Yayla ile aynı adı taşıyan buzul gölünün de turizme kazandırılması maçlanan proje çerçevesinde yürütülen çalışmalarda işçiler, şu sıralar heyelan riski sebebiyle yolun alt ve üst kısmına istinat duvarları ve köprüler inşa ediyor. Mevcut stabilize yolda genişletme çalışmaları da gerçekleştiren işçiler, yüksek rakım nedeniyle zaman zaman oldukça soğuyan hava şartlarına aldırış etmeden binlerce tonluk kayaları parçalayarak, istinat duvarlarını tamamlamaya çalışıyor. Tamamlanması halinde alabalıkların da yaşadığı, 250 metre genişliğinde,  yaklaşık 20 metre derinliğindeki çakırgöl ‘e kadar uzanacak yol, kayak merkezi yapılacak çakırgöl Yaylası ‘nın yanı sıra çevresindeki Armutluk, Kırantaş, Akarsu, Aykarsa, Livayda, Kurugöl, Mesaraş, Furnoba, Kasapoğlu, Camiboğazı, Ortaoba ve Dereboyu yaylalarında da turizmin gelişmesine katkı sağlayacak.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Limni Gölü (Gümüşhane)

Gümüşhane, Türkiye

Limni Gölü, Gümüşhane’nin ilçesi olan Torul’a bağlı Zigana Köyünde bulunan 1700 rakımlı Saronay Yaylasındadır. Muhteşem güzelliği ile görülmeye değer bir yer olmaktadır. Gümüşhane ilinin en önemli turizm bölgesi olan Limni Gölü çevresinde bulunan mesire yeri ile dikkat çekmektedir. Limni Gölü’nün çevresinde yürüyüş parkurları, çadır ve karavan kamp alanları, bungalov tarzı konaklama alanları ve günübirlik piknik alanları bulunmaktadır.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Kadıralak Yaylası (Trabzon)

Trabzon, Türkiye

Bölgedeki köyler, dağlardan denize doğru inen akarsuların vadileri üzerinde kurulmuşlardır. Kış ayları, köylerde dinlenilerek mevsimlik işler ve el sanatları yaparak geçirilir. İlkbahar gelince Mart ve Nisan aylarında tarlalar bellenir, Mayısta ekinler ekilir. Mezrası olan aileler buradaki evlerine göç ederek bir ay kadar otururlar. Özellikle sürüler mezraya göçürülür. Haziran başından Eylül sonlarına kadar yaylaya göç edilir. Karadere Bayburt güzergahında Araklı’nın 43 km güneyinde yer alan yayla, Yağmurdere üzerinden Gümüşhaneye; Aydıntepe üzerinden de Bayburt’a ulaşan yolların geçtiği bir yayla köy merkezidir. Çam ağaçlarıyla kaplı bir alanda yer alan yayla serin bir havaya sahiptir. Karaderesi, Pamuğun Gölü Şelalesi, piknik alanı ve buz gibi soğuk suları özellikle yaz aylarında bölgemizi ziyarete gelen turistlerin ilgisini çekmektedir.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Hıdırnebi Yaylası (Trabzon)

Trabzon, Türkiye

Hıdırnebi Yaylası, Trabzon'un Akçaabat ilçesi Metinkale Vadisi'nin uzantısı olan bir yayladır. 1600 metre yükseklikteki yaylada kamp yapmak, gün doğumu ve batımını seyretmek mükemmel zevklidir. Doğal güzelliği, 1998 yılında yapılan Yayla Kent tesisleri, ile Karadeniz Bölgesinde aranan ve tercih edilen en önemli tatil beldesi ve konaklama yerlerinden biridir. Yolu Yaz – Kış açık olan yaylaya ticari araçlar ve turlar ile yolcu taşımacılığı yapılır. Yaylanın Argalos Çimeni denilen yerinde her yıl Temmuz ayının 19 – 20’sinde Hıdırnebi Derneği diye bilinen büyük bir kır şenliği yapılmaktadır.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Sis Dağı Yaylası (Giresun)

Giresun, Türkiye

Giresun ili, Görele ilçe sınırında bulunan Aladağ’ın yüksek kesimlerinde yer alan Sis Dağı Yaylası,  gezilip görülmeye değer bir yerdir. Trabzon ve Giresun İl sınırında yer alan bu yayla her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turist akın eder. Burada neredeyse yaz aylarına kadar kar eksik olmaz. Yazın şehrin sıcağında ve stresinde sıkıldıysanız ve kendinize huzur dolu bir yer arıyorsanız hiç üzülmeyin burası tam size göre bir yer. Buraya sevdiklerinizle gelip harika zaman geçirebilirsiniz. Özellikle Her yıl Temmuz ayının 3. Cumartesi günü yapılan “Sis Dağı Yaylası Şenlikleri”  görüp yaşamınız tavsiye edilir.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Ericek Köyü (Giresun)

Giresun, Türkiye

Ericek Köyü Giresun ilinde yer almakta olup, Espiye Köyleri semtinde bulunan Ericek Köyü Espiye ilçesine bağlıdır.Ericek Köyü haritası konumu ise 40° 43' 10.1244'' Kuzey ve 38° 43' 39.2376'' Doğu gps koordinatlarıdır. Ericek Köyü bağlı olduğu Espiye ilçe merkezine 26 kilometre mesafe uzaklıktadır. Ericek Köyü Giresun şehir merkezine mesafesi ise yaklaşık 36 kilometredir.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Şebinkarahisar Kılıçkaya Barajı (Giresun)

Giresun, Türkiye

Kılıçkaya Barajı, Giresun'un Şebinkarahisar ilçesi ve Sivas'ın Suşehri ilçesi sınırında bulunur. Kamp yapmak için harika bir doğaya sahiptir.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Avutmuş Kükküt Mahallesi Dağları (Giresun)

Giresun, Türkiye

Şebinkarahisar'ın Avutmuş Mahallesi adeta bir cennettir. Kütküt Mahallesi'nde derenin yanında ve yemyeşil dağlarında kamp yapılabilir.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Kümbet Yaylası (Giresun)

Giresun, Türkiye

Kümbet Yaylası’nın 1640 rakımlı , Doğu Karadeniz bölgesinde yer alan en meşhur turistik yaylalardan birisidir. Kümbet Yaylası, Giresun’un Dereli ilçesinde bulunur.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Kuzalan Şelalesi Tabiat Parkı (Giresun)

Giresun, Türkiye

Karadeniz mavinin ve yeşilin her tonunu bizlere sunan, birbirinden güzel doğal güzellikleri barındıran gezilmesi gereken bir bölge. Fındığı ile nam salmış ilimiz Giresun içerisinde bulunan Kuzalan Tabiat Parkı bu güzelliklerden sadece birisi. Tabiat parkının en önemli kaynak değerleri; kalkerli su kaynağından çıkan 1.800 metre uzunluğundaki traverten grubu, Mavi göl ve Dereli-Şebinkarahisar yolu üzerinde bulunan doğal yollarla oluşan Kuzalan Şelaleleri ve orman içerisinde bulunan irili ufaklı gölleri oluşturmaktadır. Kuzalan Tabiat Parkında Yapılabilecek Aktiviteler Çadırlı kamp, bisiklet sporu ve doğa yürüyüşü için olanak sağlamaktadır. Ayrıca travertenler boyunca ahşap yürüme yolu, seyir kuleleri ile parkı dolaşmak ve seyretmek de mümkündür. Çadırlı Kamp: Çadırınız varsa burada gönül rahatlığı ile kamo yapabilirsiniz. Tavşan, sincap gibi canlıları doğal hayatlarında canlı gözlemleme deneyiminin tadını çıkarabilirsiniz. Bisiklet Sporu: Orman bisikletine sahipseniz unutulmaz bir deneyimin keyfine varabilirsiniz. Doğa Yürüyüşü: Kolay, orta ve zor parkurlardan birisini seçip yemyeşil ormanların içerisinde inanılmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Kuzalan Tabiat Parkı Giriş Ücreti Giriş ücreti (Kişi Başı): 5 Lira Hatırlatma: Çevre düzenlemeleri, yürüyüş parkuru ve kafeterya gibi çalışmalar tüm hızıyla devam etmekte. Ulaşım: Dereli ilçesine 20, şehir merkezine ise yaklaşık 50 kilometre uzaklıkta bulunan Tabiat parkına, Giresun – Şebinkarahisar yolu kullanarak ulaşım sağlanmaktadır.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Dereli Karagöl (Giresun)

Giresun, Türkiye

Giresun’un Alucra Dağları’ndan sonra ikinci büyük dağı olan Karagöl Dağları Ordu ve Sivas sınırına yakın bölgede bulunuyor. Konum olarak Dereli ilçesinin güneybatısında yer alıyor. Karagöl Dağlarının eteklerinde aynı isimde bir de göl bulunuyor. Karagöl isimli göl muhteşem manzara sahip ve fotoğraf için oldukça elverişli.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Bektaş Yaylası (Giresun)

Giresun, Türkiye

Giresun merkezden Evrenköy, Erimez, Yavuzkemal üzerinden gidildiğinde yaklaşık 56 km. uzaklıkta bulunan Bektaş Turizm Merkezi, çevresindeki Kulakkaya yaylası, Melikli Obası, Kurttepe Mevkii ve Alçakbel Orman içi piknik alanı ile birlikte bir bütün teşkil eder. Bektaş yaylasına yukarıda belirtilen güzergâhlardan başka 3 değişik şekilde ulaşmak mümkündür. Bunlar; Giresun-Dereli-Yavuzkemal, Giresun-Batlama Deresi-İnişdibi, Giresun-Bulancak üzerinden giden yollardır. Bektaş yaylasını Bulancak ve Dereli ilçeleri ortak yayla olarak kullanmaktadır. Zamanla yaylada betonlaşma başlamış fakat alınan bir dizi tedbirlerle betonlaşmaya engel olunmaktadır. Bakanlar Kurulu kararı ile 20.03.1990 tarihinde 20452 sayılı resmi gazete ile turizm merkezi olarak ilan edilmiştir. 1650 rakımlıdır. Giresun’a 73 km. Dereli ilçesine 43 km. mesafededir.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Perşembe Yaylası (Ordu)

Ordu, Türkiye

Bulunduğumuz coğrafik kıtada bir benzeri bulunmayan Perşembe Yaylası Menderesleri’nin bir dünya mirası olarak korunması amacıyla tescil işlemleri son aşamadadır 1991 yılında Bakanlar Kurulu Kararı ile Turizm Merkezi ilan edilmiştir. Aybastı ilçemize 17 km. mesafede bulunur. Rakımı yaklaşık 1.500 m. civarındadır. Her yıl Temmuz ayı içinde yayla şenlikleri yapılmaktadır. Şenliklerde çeşitli yarışmalar, folklor gösterileri, konserler, sosyal ve kültürel etkinlikler,güreş müsabakaları, at yarışları vb. etkinlikler düzenlenmektedir. Yayla yolunun büyük kısmı asfalt, kalanı stabilize yoldur. Yorgunluk atmak, piknik yapmak, safari, yamaç paraşütü için idealdir. Yaylada aynı zamanda, eşsiz güzelliğe sahip tabiat harikaları, tarihi eserler ve alanlar mevcuttur. Kümbetler, Çiseli Şelalesi, Karga Tepesi bunlara örnektir.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Çamiçi Yaylası Niksar (Tokat)

Tokat, Türkiye

Tokat’ın Karadeniz’e açılan dağları üzerinde bulunan Niksar Çamiçi yaylası yazın insanlara konaklama hizmeti vermektedir.Her yıl Niksar Belediyesince Çamiçi yayla şenlikleri burada düzenlenmektedir.Çamiçi yaylasında nitelikli apart konaklama yerleri ve lokantalar yaz kış hizmet sunmaktadır.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Ohtamış Şelalesi (Ordu)

Ordu, Türkiye

Ohtamış Şelalesi Ordu'nun Ulubey ilçesine bağlı olan Ohtamış köyünde bulunan bir şelaledir. Karadeniz'in en büyük şelalesidir. 30 metre yüksekliğindedir. Dinlenme, kamp ve tatil için çok uygundur.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Kadıncık Şelalesi (Ordu)

Ordu, Türkiye

Ordu’ya 20 km uzaklıkta olan Kadıncık Şelalesi, Ulubey ilçesine bağlı Kadıncık mahallesindedir. Şelale’nin hemen yanında 200 yıllık değirmen bulunmaktadır. Şelale yakınlarında kamp yapılabilmektedir.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Efirli Plajı (Ordu)

Ordu, Türkiye

Efirli Plajı: Perşembe ilçesinin doğusunda Ordu il sınırları içinde bulunan Efirli Plajı, uzun yıllardan beri ilimizin önemli tatil yerlerinden biridir. Kamuya ait tatil kamp yerleri ile bilinen Efirli plajında yaz aylarında yeme- içme yerleri, müzik, eğlence mekanları hizmet vermektedir. Plajda gözetleme kulesi, can kurtaran ve atlama iskelesi bulunur.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Boztepe (Ordu)

Ordu, Türkiye

Ordu ili, Boztepe‘nin eteklerinde kurulu desek doğru olur. Denizden yüksekliği 530 metre olan Boztepe, Ordu’nun merkezini tüm güzelliği ile gözler önüne sermektedir. İl merkezi ile Boztepe merkez arasındaki uzaklık 6 kilometredir. Araç ile gidilebilen yol, asfalttır. Boztepe'de kamp yapılabilmektedir.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Çaka Plajı (Ordu)

Ordu, Türkiye

Çaka Plajı ve Mesire Yeri: Perşembe ilçesinin en natürel köşelerinden biri olan Çaka kumsalı Hoynat adası yakınındadır. Ekolojik kirlilikten uzak kalmış nadir plajlardandır. Çaka beyaz kum plajında her türlü ihtiyaca cevap verecek tesisler bulunmaktadır.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Mençuna Şelalesi (Artvin)

Artvin, Türkiye

Artvin Arhavi  Mençuna şelalesi  hakkında kısa bilgi vermek gerekirse konum olarak Artvin ilinin Arhavi  ilçesinde bulunmaktadır. Arhavi ilçe merkezinden güneyine doğru 15 km içeride bulunup şelale yolu tamamen asfalttır. Ancak çifte kemer köprü     ( çifteköprü) den sonraki son 3,5 km'lık yol dere boyunca dar yol olup  yirmi otuz metre mesafelerde cepler bulunmaktadır. Mençuna restaurant'ın önünde aracınızı park ettikten sonra 20- 25 dakikalık yürüyüş mesafesi ile ulaşmanız mümkündür. Mençuna Şelalesine Nasıl Gidilir? Mençuna şelalesine gitmek için;  Artvin, Hopa ya da Batum’dan geliyorsanız sahil yolundan Arhavi merkeze girip  kapisre köprüsünü geçer geçmez sola doğru dönerek ortacalar yoluna doğru gitmeniz gerekir. Ortacalar yolu ve Mençuna şelalesi tabelaları de takip ederek  dere sol tarafınızda kalacak şekilde  dere boyunca dereden hiç ayrılmayarak çifte kemerköprüler'e kadar gelmeniz gerekir.  Çifte kemer köprüyü  geçtiğinizde hemen sağa dönerek bu sefer dere sağınızda kalacaktır.Ayni şekilde eğer Rize  ve Trabzon tarafından geliyor iseniz; Arhavi ilçesine girmeden yönlendirici levhalardan ortacalar ve Mençuna Şelalesi tabelalarına doğru sahilden sağa doğru içeri girmeniz gerekecektir. Mençuna Şelalesi Kamp Yerleri Mençuna şelalesi kamilet vadisi içerisinde bulunduğundan burada kamp yapma olanakları da vardır. Arhavi Mençuna şelalesi kamp için daha çok  Mençuna restorant’in bulunduğu yerde beton çay alım yeri vardır. Kamp ve çadır kurmak isteyen kişiler çay alım yerinin içinde beton üzerinde çadırlarını kurabilirler. Burada bulunan tesislerden ihtiyaçlarına göre yardım alabilirler. Burada kahvaltı yapacak Mençuna restoran bulunmaktadır. Ayrıca mençuna şelalesinde  konaklama yapabileceğiniz  şelalesinin dere ile birleştiği noktada Mençuna  konaklama bulunmaktadır. Mençuna konakları  bungalov tesisleri ile burada kalınacak tek mekandır.  Mençuna şelalesi otelleri, orman ve doğa  içerisinde mükemmel manzara  karşısında gecenin tadını çıkarabileceğiniz konaklama yeridir.

Haritada Göster
 • Açık
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Ünye Çamlık (Ordu)

Ordu, Türkiye

Ünye Kalesi, Kaya Mezarı, Tozkoparan Kaya Mezarı, Hamamlar, Yunus Emre ziyaretgâhı ve tescili bulunan sivil mimarlık örnekleri , Ünye-Niksar İpek Yolu, Çamlık, Çakırtepe, Çınarsuyu Tesisleri, Asar Kaya Milli Parkı, doğal plajlar ve Acısu mevkii görülmeye değer yerlerdir. Ayrıca, İlçenin kıyı kesiminde turistik tesis, kamp yeri ve pansiyon işletmeciliği de son derece gelişmiştir.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Kabaceviz Şelalesi (Samsun)

Samsun, Türkiye

Samsun'a uzaklığı 32 km, Tekkeköy ilçe merkezine uzaklığı 22 km olan Kabaceviz Şelaleleri bölgenin görülmeye değer turizm alanlarındandır. Kabaceviz Şelaleleri'nde kamp yapılmaktadır. Çarşamba’nın en önemli doğal zenginliği, Kabaceviz Şelaleleridir denebilir. Tekkeköy’e 35 kilometre mesafedeki Kabaceviz Köyü, yeşillikler içinde bir güzel köy. Ulaşım kolay ve yol asfalt. Köyden 3 km uzaklıktaki şelaleler bölgesi, yılın her günü gezginleri çekiyor buraya. Şelalelerin suyu 15, 35 ve 65 m yükseklikten düşüyor. Çevrenin yeşili ve orman örtüsü, günübirlik turlar için ideal bir rota oluşturuyor. Trekking, dağ bisikleti, piknik turları yapılıyor bu bölgeye. Şelalelerin Abdal deresine ulaşmasının ardından bir rafting parkuru başlıyor. Bölge Samsun’a yurtiçi ve yurtdışı turların artmasıyla önem kazanacağa benzer. Gezginler ve tatilciler için şelale çevresinde ve köyde yeme içme olanakları sağlanıyor. Kampingciler için de çadırlarını birlikte getirmeleri kaydıyla ilginç ve hoş bir deneyim olacak Kabaceviz günleri. Mayıs sonu ve Ekim başında gitmenizi tavsiye ederiz.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Gölalan Şelalesi (Samsun)

Samsun, Türkiye

Samsun merkeze yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta, Mert Irmağına bağlı Akçay üzerinde olan Gölalan Şelalesi mükemmel bir doğaya sahiptir. Canik Dağları'nın buz gibi suları bu şelaleyle anlam kazanmaktadır

Haritada Göster
 • Açık
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Boraboy Gölü (Amasya)

Amasya, Türkiye

Bir doğa harikası olan Boraboy gölü, Taşova ilçesınırları içinde yer alır. İl merkezine 63 km. ve Taşova ilçesine 15 km. mesafededir. Denizden 1.050 m. yükseklikte bir krater gölü olarak bilinmesine karşın, aslında küçük bir akarsuyun etraftan gelen yıkıntılarla tıkanması sonucu oluşmuş, doğal bir set gölüdür. Etrafı kayın, sarıçam, sedir, kestane ağaçları ile çevreli gölün rengi zümrüt yeşilidir. Güney kıyısı sarp ve diktir. Tabandan su kaynaması olan göl, ayrıca dereden gelen sularla da beslenmektedir. 80 metre genişlik ve 25 metre derinliğe sahip göl, doğu-batı yönünde uzanan bir vadide yer alır. Göl etrafında temiz hava ortamında yürüyüş yapılabilecek parkurları bulunduğu gibi piknik amaçlı kullanıma uygundur. Borabay Gölü ve çevresi Bakanlar Kurulunca Turizm Merkezi olarak ilan edilmiştir. Ormanlık alan içerisinde konaklamalar için bungalov tipi evler, kafeterya, kamp ve piknik alanları, doğa yürüyüş yolları bulunmaktadır.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu (Samsun)

Samsun, Türkiye

Vezirköprü İlçesi’nde Altınkaya Baraj Gölü’nde bulunan Şahinkaya Kanyonu, kente gelen yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu. 3 bin 250 metre uzunluktaki kanyonda su derinliğinin ortalama 106 metre olduğu kanyon yüksekliğinin ise 340 metreye kadar çıktığı belirtildi. Çeltek köyü mevkii ve Şahinkaya kanyonu Kültür ve turizm Bakanlığı tarafından Turizm bölgesi ilan edildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı 05/06/2011 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlülüğe girdi. Vezirköprü’nün 17 km. kadar kuzeybatısında bulunan Kanyon (Yarmavadi), Altınkaya barajının en dar yeri olma özelliği ile de dikkat çeker ve yaklaşık 1500 metre uzunluğundadır. Vezirköprüde sadece Osmanlı ve Selçuklu değil, Hititlere kadar uzanan bir medeniyet geçmişinin izleri ve birikimleri var. Hitit Krallarının tahta çıkarken kutsandığı yer de Vezirköprüdedir. Şu an bu bölgede Alman arkeologlar kazı çalışmaları yapıyor. Dolayısıyla gerek Kunduz Dağı gerekse Şahinkaya Kanyonu gelecek yıllar içinde gerçekleşecek adımlarla hatırı sayılır bir çekim yeri olma yoluna girmiştir.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Vezirsuyu Tabiat Parkı (Samsun)

Samsun, Türkiye

Samsun ili Vezirköprü İlçesi sınırlarında yer alan Vezirsuyu Tabiat Parkı, Samsun iline 133 km, Vezirköprü İlçesine 23 km mesafededir. Sahaya Türkiye'nin ve Karadeniz Bölgesinin eşsiz kanyonlarından Şahinkaya Kanyonu 7 km uzaklıkta olup Tabiat Parkından tekne ile geziler düzenlenmektedir.

Haritada Göster
 • Açık
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Akliman koyu (Sinop)

Sinop, Türkiye

Akliman, Sinop ili sınırları içinde, il merkezine 9 km uzaklıkta bulunan, İnceburun üzerinde, Başkaya Burnu yakınlarındaki Akliman Koyu’nun güney kıyısındaki küçük bir mahalledir. Sinop merkez ilçeye bağlıdır.

Haritada Göster
 • Açık
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Hamsilos Koyu (Sinop)

Sinop, Türkiye

Sinop'un doğa harikası Hamsilos Koyu, Türkiye’ nin en kuzey noktasında yer alır. Buzul Aşındırması sonucu oluşmuş ve Dünya’ da kendiliğinden oluşan tek koy özelliğini taşımaktadır. Koyun deniz ile birleştiği kısım oldukça geniştir iç kısımlara ilerledikçe daralır ve ormanlaşır. Hamsilos'ta kamp yapmak için mükemmel yerler vardır.

Haritada Göster
 • Açık
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Loç Vadisi (Kastamonu)

Kastamonu, Türkiye

Kastamonu ilinin Cide İlçesine bağlı köylerinden olan Çamdibi,Hamitli,Karakadı ve Şenköy ile Derebucağı Köyü'nün Acina mahallesini içine alan,Devrekani çayının her iki yanında,Valla kanyonu’nun çıkışı ile Karakadı kanyonu girişi arasında yer alan, Küre Dağları Milli Parkı içindeki bu bölgeye Loç Vadisi denilmektedir. Bölgede kamp yapılabilmektedir.

Haritada Göster
 • Açık
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Ilıca Şelalesi (Kastamonu)

Kastamonu, Türkiye

Ilıca Şelalesi, Ilıca Köyü, Pınarbaşı, Kastamonu. Pınarbaşı’na 12 km. uzaklıkta Ilıca Köyü içinde yer alan şelale, 15 metre yükseklikten aşağıya dökülmektedir. Suyun döküldüğü yerde oluşan doğal havuzun çevresi oldukça çeşitli bitki örtüsü ile kaplanmış egzotik bir görünüme sahiptir.

Haritada Göster
 • Açık
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Gideros Koyu (Kastamonu)

Kastamonu, Türkiye

Gideros Koyu, Batı Karadeniz’de sahil şeridinde Kastamonu’nun Cide ilçesinde bulunuyor. Batı Karadeniz’deki kartpostallık bir manzaraya sahip olan Gideros Koyu sessiz sakin bir tatil isteyenler için adeta biçilmiş bir kaftan niteliğinde. Gözlerinizi açtığınızda hem yeşili hem de maviyi görebilmenin huzurunu yaşamak isteyenler burada bulunan otel veya pansiyonların birinde konaklayabilirler. Kastamonu’nun Cide ilçesinde bulunan bu koy doğanın tüm güzelliğini gözler önüne seriyor. Gideros Koyu ziyaretinizi yaz mevsiminde gerçekleştirirseniz gezi, sizin için çok daha güzel bir hal alacaktır. Burada denize girebilir ve balık tutabilirsiniz. Gideros Koyu Nerede, Nasıl Gidilir ? Otobüs İle Ulaşım: Kastamonu ‘na giderken en çok kullanılan otobüs firması Cide Seyahat‘dır. Ama hemen hemen her firma kastamonuna uğrama yapmaktadır. Benimsediğiniz bir firma ile yolculuk etmenizi tavsiye ederiz. İstanbul’dan Gelenler İçin Yol Tarifi:  Devlet yolu(ücretsiz yol) ya da otoban ile Bolu üzerinden gelip, Gerede’ye ulaşmadan önce Yeniçağa yol ayrımını kullanarak, Devrek-Bartın arası yol ile Batı Karadeniz sahillerine ulaşabilirsiniz. İstanbul – Kastamonu arası mesafe 520 kilometredir. Diğer bir yol tarifi ise: Amasra’dan Sinop’a doğru, Karadeniz sahil yolundan devam edilerek Gideros Koyu’na ulaşabileceğiniz şeklinde. Aracınız ile geliyorsanız arabanızı çok dikkatli kullanmanızda fayda var çünkü yol üzerinde çokça keskin viraj bulunmakta.

Haritada Göster
 • Açık
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Küre Dağları Milli Parkı (Kastamonu)

Kastamonu, Türkiye

Küre Dağları, dünyanın ve Türkiye’nin “ölmeden önce görülmesi gereken yerler” listesinde yer alıyor. Karadeniz’de Bartın ve Kastamonu il sınırları içinde yer alan Küre Dağları Milli Parkı, 2000 yılında milli park ilan edilerek Türkiye’nin 41 milli parkından biri olmuştur. KÜRE DAĞLARI MİLLİ PARKINA NASIL GİDERİM? Küre Dağları Milli Parkı Bartın ve Kastamonu illeri sınırları içerisinde yer almaktadır. Bartın il merkezinden Arıt Beldesi, Ulus, Amasra ve Kurucaşile ilçelerine ulaşılarak milli parkın sınırlarına girmek mümkündür. Bartın merkezden Arıt 32 km, Ulus 37 km, Amasra 18 km, Kurucaşile 55 km uzaklıktadır. Kastamonu il merkezinden Pınarbaşı, Azdavay, Şenpazar ve Cide ilçelerine ulaşarak milli parka ulaşmak mümkündür. Kastamonu merkezden Pınarbaşı 82 km, Azdavay 77, Cide 130 km uzaklıktadır. Ulaşım olanaklarıyla ilgili ayrıntılı bilgiye Seyehat Planlama bölümünden ulaşabilirsiniz. Küre Dağları Milli Parkı içinde Doğu’dan Batı’ya doğru; Aydos Kanyonu, Çatak Kanyonu, Zümrüt Köyü, Gömeran Kanyonu, Valla Kanyonu, Ilıca Şelalesi, Horma Kanyonu, Ilgarini Mağarası, Armutluçayırı, Köklü Drahna Manastırı, Ulukaya Şelalesi ve Kanyonu, Gürdek Kayası, Zoni Yaylası, Karadere Vadisi, Üçdiş Seyir Merkezi, Odalaryanı, Uzunçarşı, Çöme Boğazı ve Sipahiler Mağarası gibi doğal güzellikler bulunmaktadır. Ayrıca Küre Dağları en çok mağara bulunan milli parklardan birisidir. Küre Dağları’nda 80’den fazla mağara bulunmaktadır.

Haritada Göster
 • Açık
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Bostancılar Göleti (Karabük)

Karabük, Türkiye

Eflani Bostancılar Göleti, Karabük ili Eflani ilçesinin 1.5 km kuzeyinde bulunmaktadır. Bostancılar Göleti, Eflani İlçe merkezine en yakın gölettir. Hemen hemen yürüme mesafesindedir.İlçenin kuzey batısında Ovaçalış-Soğucak yolu üzerinde yer alır. Eflani merkeze uzaklığı 2-3 km. civarındadır. Yolu asfalttır. 1 km genişlikte 20-25 m derinliğindedir. Saçak deresinden beslenmektedir. Sulama amacıyla yapılmıştır. Yapımına 1978 yılında başlanmış, 1984 yılında bitirilmiştir. Göletin bulunduğu alan gölet yapılmadan önce yerleşim bölgesiydi, burada bir okul bulunmaktaydı. Gölet yapıldıktan sonra bu okul gölün suları içinde kalmıştır. Bostancılar Göleti'nde kamp ve doğa sporları yapılabilmektedir.

Haritada Göster
 • Açık
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Eğriova Göleti (Karabük)

Karabük, Türkiye

Eğriova Göleti Yenice Ormanları’nın içerisinde bulunuyor. Ağaçlar içerisinde bozulmamış doğasıyla ve harika göl manzarasıyla sizleri bekleyen 1300 rakımlı Keltepe'de bulunan gölet kamp yapmak için harika bir alana sahip.

Haritada Göster
 • Açık
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Akkonak Köyü (Bartın)

Bartın, Türkiye

İlçeye uzaklığı 18 km. Köyün Nüfusu  131 dir. Küçük şirin bir sahili vardır. Sahil doğal bir liman görevi görür. Balıkçı teknelerinin sığınağıdır. Deliklişili olan eski adını, sahildeki denize doğru uzayan ve içinden küçük teknelerin geçebildiği delik bulunan burundan almıştır.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Yeşilkaya Köyü - Gergece Kaya Şelalesi (Bartın)

Bartın, Türkiye

Yeşilkaya Köyü, Bartın merkezine 9 km, Amasra ilçesine 11 km uzaklıktadır. Köyde bulunan Gergece Kaya Şelalesi'nde ve köy etrafında kamp yapılabilmektedir.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Mugada (Bartın)

Bartın, Türkiye

Bartın Amasra Mugada bölgede doğal güzelliğinden söz ettiren nadir yerlerden birisidir. Kamp için mükemmel bir yerdir. Bartın İnkum yolu üzerinden ulaşılmaktadır. Mugada Plajına Nasıl Gidilir ? İnkumu yolunu takip ettiğinizde Güzelcehisar kavşağından ayrılın. yolu takiben 25 dk sürecek olan yem yeşil doğaya hazır olun, yemyeşil meyve ağaçları mis gibi kokan çiçekler ve ardından güzel bir plaj. Kişi Başı Plaja Giriş Ücreti: Ücretsiz Amasra Merkezine Olan Uzaklık: 10-20km Giyinme Kabini ve Duş Bulunuyor mu ?: Evet bulunuyor ve ücretsiz Temizlik Seviyesi: Orta Seviye

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Filyos Plajı (Zonguldak)

Zonguldak, Türkiye

Filyos; Zonguldak ilinin Çaycuma ilçesine bağlı küçük, şirin bir kasabadır. Filyos Karadeniz’in kıyısında yer alan doğal güzelliğe sahip bir yerdir. Filyos Beldesinde denize girilecek birçok plaj bulunmaktadır. Burada yaz mevsiminde plaja girip gönlünüzce serinleyebilirsiniz. Filyos Plajı Nerede? Filyos Plajı, Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesinde bulunur. Filyos Batı Karadeniz’de yer almaktadır. Filyos; Zonguldak il merkezine 25 km, Çaycuma ilçesine ise 10 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Tas Gölü (Zonguldak)

Zonguldak, Türkiye

Zonguldak Ereğli, Gökçeler Köyü’nde 53 dönüm arazi üzerine kurulmuş bir yer. İçinde yürüyüş parkurları, fındık ağaçları, dereler, şelaleler, göletler, sık ormanlık alanlarla, güzel düzlükler var. Geniş alana yayılmanın avantajı . Bu alanla ilgili en sevilen özellik ise her bir köşesinden farklı bir tat alınıyor olması. 4 günlük kamp boyunca 1 gece dere kenarında, 1 gece ormanlık alanda, 1 gece de şelale yanında kamp yapılabiliyor ve büyük keyif alabilirsiniz. Bazen bir kamp alanında olduğunuzu unutuyorsunuz. Biliyorsunuz, temizlik kamp yapanların en hassas noktalarından biridir. İşletmecileri doğaya saygı konusunda son derece hassaslar. Özenle temiz tutulan bir tesis. Yerde sigara izmariti bile görmüyorsunuz. Bir diğer hassas nokta ise kalabalık değil, sakin olmasıdır. Onu da mekanın büyüklüğü sayesinde rahatlıkla çözüyorlar. Kalabalık zamanında bile neredeyse kimseyi görmeden kamp yapma şansınız var.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

At Yaylası (Bolu)

Bolu, Türkiye

Bolu'nun kuzey yakasındaki dağların arasında bulunan At Yaylası, Bolu Merkez'e 12 km mesafede yer alıyor. Bolu'nun 10 km kuzeyinde, 1150-1250 metre yükseltide, 1-2 km aralıklarla 7 adet yayla bulunuyor. At Yaylası, kirazları ve meyve bahçeleri ile bu yaylalar arasında en çok dikkat çekenler arasında. Hatta At Yaylası'nda her yıl geleneksel olarak kiraz bayramı şenlikleri düzenleniyor. Meyve bahçeleri ve kirazı ile ünlü olan At Yaylası, 560 m2 bir alana sahip. Göleti, Topuk Çayırı, Topuk Erenleri, Cip Cip Deresi, yel suyu ve çağlayan kayası ile At Yaylası, kesinlikle görülmeye değer bir yer. Geçmişte Osmanlı Sarayı'na at yetiştirilmek için kullanılan bir saha olan At Yaylası, hala daha bu geleneğin devamı olarak yılkı atlarına ev sahipliği yapıyor. Yaylanın bir diğer özelliği de sahip olduğu şifalı yel suyu. Hatta bu yel suyu ile mayasız yoğurt yapılabiliyor ve bu yoğurt da pek çok rahatsızlığa iyi geliyormuş. Bahar aylarında göçmen kuşların ve leylerin uğrak noktalarından biri olan At Yaylası, çok sayıda endemik ve özellikli bitkisi, flora ve faunası ile korunması gereken bir yayla. Yolunuz bir gün Bolu'ya düştüğünde, At Yaylası'nı da mutlaka görün. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Bolu Yedigöller Milli Parkı (Bolu)

Bolu, Türkiye

1965 yılında kurulan Bolu Yedigöller Milli Parkı Bolu’nun 42 kilometre kuzeyinde ve Batı Karadeniz Bölgesi’nde bulunuyor. Yurdumuzun en etkileyici ve nefes kesici güzelliklerinden biri olan Yedigöller, Bolu şehir merkezinin 42 km kuzeyinde, Mengen İlçesine ise 53 km mesafededir. Batı Karadeniz Bölgesinin oldukça engebeli bir yerinde olan Yedigöller Milli Parkında irili ufaklı göller, orman denizini andıran zengin bitki örtüsü, şelaleler, göllerde yaşayan balıklar ve bu değerlerin yarattığı rekreasyonel kullanım potansiyeli ana kaynak değerlerini oluşturur. Alanın jeolojik yapısı genellikle serpantinlerden ve volkanik kayaçlardan oluşmuştur. Bölgedeki göller yer hareketleri sonucu kayak kitlelerin vadilerin önlerini kapaması sonucu suların birikmesi ile oluşmuş heyelan gölleridir. Bunlardan bazıları dip kaçakları ve derelerle birbirine bağlıdır. Dağcılık, bitki, kuş gözlemciliği, kamp ve doğa yürüyüşü için çok uygun olan bu park, 2019 hektar alanı kaplar. Bölge eşsiz manzaraları, zengin flora ve faunasıyla yıl boyunca doğa hayranlarını büyüler. Yedigöller özellikle Ekim ve Kasım aylarında doğa ve fotoğraf tutkunlarının akınına uğrar. Çeşitli büyüklükte yedi gölden oluşan bölge, 1965 yılından itibaren “Milli Park” olarak koruma altına alınmıştır. Göllerin isimleri Büyükgöl, Kurugöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Sazlıgöl ve İncegöl’dür. Milli Parkta hakim bitki örtüsü kayın ağaçlarıdır. Ayrıca meşe, gürgen, kızılağaç, karaçam, sarıçam, köknar, karaağaç, ıhlamur ve porsuk gibi değişik tür ağaçlar da görülmektedir. Etkili koruma ile Parkın içerisinde ve yakın çevresindeki sahalarda sayıları artan geyik, karaca, ayı, yaban domuzu, kurt, tilki ve sincap türleri bulunmaktadır. Ülkemizde ilk kültür alabalığı üretimi 1969 yılında bu milli parkta kurulmuş olup, ülkemizde yayılmasında örnek teşkil etmiştir. Ayrıca Milli Park içinde yürüyüş yolları, şelaleler, dilek çeşmesi, Gülen Kayalar, Pisagor Ağacı, Anıt Ağaç, Kapankaya mevkisinde manzara seyir terası gezilip görülebilir. Yılın belirli zamanlarında sportif olta balıkçılığı yapılabilir. Doğa güzelliği bakımından kampçılık için çok uygundur.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Göksu Tabiat Parkı (Bolu)

Bolu, Türkiye

Bolu İli yakınında olan Göksu Tabiat Parkı 24.12.1991 tarihinde 25 ha. alana sahip A Tipi Orman İçi Dinlenme Yeri olarak tescil edilmiştir. Ulaşım Bolu'ya 35 km, Seben'e 35 km, Gerede'ye 32 km, Kartalkaya'ya 20 km mesafededir. Rakımı 1400 metre ve mevcut tesisleri giriş kontrol kulübesi, 2 adet su deposu,3 adet çeşme, enerji nakil hattı ve trafo dur. Yeniden yapılanma kapsamında Bakanlık Makamının 11.07.2011 tarih ve 903 sayılı olurları ile statüsü Tabiat Parkına çevrilmiştir.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Samandere Şelalesi Tabiat Parkı (Düzce)

Düzce, Türkiye

Samandere Şelalesi, Düzce’nin güneydoğusunda, Beyköy beldesi Samandere köyü sınırları içinde yer almaktadır. Beyköy beldesine 15 km Düzce’ye 24 km TEM Otoyolu’na 20 km D-100 Karayolu’na 26 km uzaklıktadır. Şelalenin kapladığı alan 10 ha olup, bu alandaki akarsular Uğursuyu ile birleşerek Efteni Gölü’ne ulaşmakta, buradan da Büyük Melen suyu ile birleşerek Akçakoca sınırları içerisinden Karadeniz’e dökülmektedir. Çevre çavlan, çağlayan ve cadı kazanı gibi ilginç jeolojik özellikler ve yer yer anıt ağaçların da var olduğu zengin ve bakir bitki örtüsüne sahiptir. Samandere Şelalesi Türkiye’nin tescil edilen ilk Tabiat Anıtı’dır. Bulunduğu köye adını veren, tabiat olaylarının meydana getirdiği özellikler ile oluşan Samandere Şelalesi doğal oluşum özellikleri ile Milli Parklar Kanunu gereğince ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nce ‘‘Tabiat Anıtı’’ olarak tescil edilmiştir. Samandere Şelalesi’nin de bulunduğu 500 m dere boyunca, anıt ağaçlar, üç adet şelale ve birde Cadı Kazanı adı verilen derin bölümde tescillidir ve oldukça ilginçtir. Tabiat anıtı olarak ilan edilen Samandere Şelalesi, koruma altına alınmış doğal bir varlığımızdır. Zengin bitki örtüsünün su sesi ile bütünleştiği şelalede, mesire ve piknik alanları, doğa yürüyüş parkurları, kamp alanları, orman içi dinlenme yerleriyle muhteşem bir doğa güzelliğine sahiptir. Ulaşım: Samandere Şelalesi, Düzce'nin güneydoğusunda, Beyköy beldesi Samandere Köyü sınırları içinde yer almaktadır. Beyköy beldesine 15 km Düzce’ye 24 km TEM Otoyoluna 20 km D-100 Karayoluna 26 km uzaklıktadır. Samandere Şelalesi Tabiat Anıtı’n Giriş Ücreti Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı girişinde 5 TL ücret alınmaktadır.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Sinekli Yaylası (Bolu)

Bolu, Türkiye

TEM otoyolundan gelirken Abant tabelasını görünce otoyoldan çıkıp Abant gölü yoluna giriyorsunuz. Abant gölü milli park girişine yaklaşık 2km kala Abant alabalık tesislerini geçer geçmez sağdan yukarı doğru ayrılan toprak yolu takip ederek 3kmlik toprak yol ile yaylaya ulaşacaksınız. Düzce -> Samandere üzerinden de buraya gelebilirsiniz. Ancak ilkbahar döneminde bile burada kar oluyor ve Samandere üzerinden gelinen yol kapalı olabiliyor. Kamp Yeri (Bulduğunuz düzlüklere, orman içerisine çadırınızı kurabilirsiniz.) Yaylada bir çok ev bulunmakta. Yayla sakinleri Mayıs ayından itibaren yaylaya gelmeye başlıyor. Sinekli Yaylası Parkuru Sinekli yaylasından başlayıp orman içerisinden önce Yenisefaköy yaylasına ulaşılır. 1 Mayıs tarihinde bu toprak yolun bazı kısımları tamamen karla kaplı olabilir. Ve yolda devrilen koca ağaçlar olabilir. Yenisefaköy yaylasına ulaştıktan sonra Doruk yaylasına doğru devam edilir. Ardından tekrar toprak yolu takip edilerek  Sinekli yaylasına geri dönülür. Mayıs’a kadar bu bölgede yoğun kar ihtimali vardır. Yol üzerinde su noktaları yok ama yaylalarda çeşme var. Çok da güzel suyu vardır. Kolay bir parkurdur.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Torkul Göleti (Düzce)

Düzce, Türkiye

Düzce Merkez Uğurköyü sınırları içinde bulunan Torkul Göleti ve Yaylası il merkezine 34 km mesafededir. Kamp ve trekking için oldukça müsaittir. Düzce Merkez Uğurköyü sınırları içinde bulunan Torkul Göleti ve Yaylası il merkezine 34 km mesafededir. Torkul Göleti, 1.251 m yükseklikte bulunan Torkul yaylası içerisinde volkanik çöküntüden oluşmuş 5.000 m2 alana sahip tabii bir gölettir. Alanın tamamı ise 78.801 m2'dir. Gölet çevresinde bulunan, kayın, köknar, gürgen, kestane, akçaağaç, karaçam gibi ağaçların panoramik görüntüsü eşliğinde, piknik, olta balıkçılığı, foto-safari, çadır kampı yapabilir, Torkul ve Odayeri Yaylaları arasındaki 6 km'lik mesafede trekking turları gerçekleştirebilirsiniz.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Odayeri Yaylası (Düzce)

Düzce, Türkiye

Düzce Merkez Çınardüzü Köyü sınırları içerisinde bulunan Odayeri Yaylası Düzce’ye 28 km mesafededir. Beyköy, Ugur Köyü yolu üzerinden orman yolu takip edilerek gidilen yayla, 8,5 ha ve 1200 m yükseklikte bulunmaktadır. Bakir güzelliklere sahip olan Odayeri Yaylası'nda; asırlık ağaçlar arasında çadır kampı, doğa yürüyüşü, foto-safari yapabilir, olta balıkçılığına müsait derelerinde avlanabilir, ata binebilir, dağ bisikleti gibi alternatif sporlar gerçekleştirebilirsiniz. Son yıllarda Düzce yaylaları üzerinde farklı organizasyonlarla çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Bunlardan off road yarışları dikkat çekenler arasındadır. Odayeri Yaylası ve Kardüz Yaylasına devam eden yaylalar üzerinde dört mevsim off road oyunları ve dileyenler için doğa yürüyüşü ve foto safari etkinlikleri düzenlenebilmektedir. Yaylada yöre halkı tarafından her yıl yayla şenlikler düzenlenmektedir. Bölge çadır ve karavan kampına uygundur.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Derebalık Yaylası (Bolu)

Bolu, Türkiye

Düzce merkez Aydınpınar köyü sınırları içerisinde bulunan Derebalık Yaylası, şehir merkezine 36 km en yakın yerleşim yerine uzaklığı ise 22 km'dir. 1.400 m rakımı olan yayla 12.9 ha olup her türlü binek araçla ulaşmanız mümkün. Yayla piknik ve çadır kampı, dağcılık, dağ bisikleti, atlı gezinti, doğa yürüyüşü ve foto-safari yapmak için uygundur.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Pürenli Yaylası (Bolu)

Bolu, Türkiye

Düzce İli Gölyaka İlçesine bağlı olan Pürenli Yaylası, Gölyaka’ya 24 km Düzce’ye 28 km mesafede olup rakımı 1.400 m'dir. Düzce, Efteni Gölü veya Güzeldere Şelalesi yolundan ulaşılabilen Pürenli Yaylası, doğanın coşkusunun renk cümbüşüyle kaynaştığı, su seslerinin kuş sesleriyle karıştığı bir yaylalar bütünüdür. Mudurnu ile sınır olan yayladan Abant'a, Odayeri Yaylası'na, Samandere Şelalesi'ne ve Kardüz Yaylası'na ulaşmak mümkündür. Pürenli, gençlik kamplarının da yapıldığı bir mesire yaylasıdır. Ayrıca her yıl yöre halkı tarafında geleneksel yayla şenlikleri düzenlenmektedir.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Hera Yayla (Bolu)

Bolu, Türkiye

Düzce'nin doğasına hayran kalacağınız başka bir güzellik, Hera (Hira) Yaylası. Düzce merkezine 36 km mesafede olan yayla 1500 rakımdadır.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Kardüz Yaylası (Düzce)

Düzce, Türkiye

Düzce İli Gölyaka İlçesi sınırlarında bulunan Kardüz Yaylası, Gölyaka’ya 28 km Düzce’ye 48 km D-100 Karayoluna 38 km ve en yakın yerleşim yerine 19 km mesafededir. Deniz seviyesinden yüksekliği 1830 m olan yaylanın alanı ise 180 hektardır. Düzce’nin en yüksek noktalarından biri olan Kardüz Yaylası kış turizmine adaydır. Bolu Kartalkaya Kayak Merkezine uygun özellikte olan Kardüz Yaylası'nda kışın kış sporları yapmanın yanı sıra meraklıları için; Jeep safari, foto safari, dağ bisikleti, trekking, at binme ve kampçılık aktiviteleri yapılabilir. Her yıl Temmuz ayında geleneksel Kardüz Yayla şenlikleri düzenlenir. Halkoyunlarının oynandığı, güreş ve yürüyüşlerin yapıldığı şenliklere Türkiye’nin dört bir yanından yoğun bir katılım gerçekleşmektedir.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Aydınpınar Şelalesi Tabiat Parkı (Düzce)

Düzce, Türkiye

Düzce Merkez Aydınpınar köyü, Kızılpınar Deresi üzerinde bulunan Aydınpınar Şelaleleri, şehir merkezine 10 km mesafededir. Güzeldere ve Samandere Şelaleleri arasında ve yol güzergahı üzerinde bulunan şelale, arka arkaya dökülen 5 ayrı şelale kümesinden oluşmaktadır. 25.08.2014 Yılında Tabiat Parkı olarak tescil edilen alan, 100 ha'dır. Aydınpınar Şelaleleri Düzce’nin önemli yürüyüş parkurlarından birine sahiptir. Sağlıklı her insanın yürüyebileceği orta zorluk ve orta zorluğu aşan parkurları vardır. Gürgen, meşe, kestane gibi karışık yapraklı orman ağaçları arasında trekking, foto-safari, çadır kampı yapabilirsiniz. Özellikle Mayıs ayında dağ çileği, Ağustos ve Eylül aylarında böğürtlenlerle renklenen vadi, tamamen Düzce’ye hakim bir konumdadır.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Karasu Maden Deresi ve Şelalesi (İstanbul)

İstanbul, Türkiye

Maden Deresi ve Şelalesi ‘nin o eşsiz güzelliğini sizlerle buluşturmak istedik. Sakarya, Karasu’da bulunan bu doğa harikasına gelin birde yakından bakalım. Rüzgarlara, güneşi kapatan yağmur bulutlarına ve ıslaklığa rağmen güzelliğini yitirmeyen bir yere, Maden Deresi’ne davet ediyoruz sizleri. Zengin maden yatakları ilgiye, yeşil doğası sevgiye muhtaç Maden Deresi’ne….pazar günlerinden birinde Maden Deresi’ne gitmelisiniz. İçinizin soğuktan titremediği bir sabah erken kalkmak şartıyla gideceğiniz Maden Deresi, doğasıyla konuklarına huzur veren, kısa tatil programı için ideal bir yer. Maden Deresi’nin olduğu bölgede bir zamanlar Fransızlar tarafından işletilen madenler  varmış. Fakat 1914 yılında Fransızlar bu bölgeyi terk etmiş. Bu sebepten dolayı bu nokta Maden Deresi olarak anılıyor. İstanbul’a yakın günübirlik bir gezi yapmayı planlıyorsanız aileniz veya dostlarınızla birlikte Maden Deresi’ne gidebilir, doğanın bilinmeyen bu farklı yüzünü keşfedebilirsiniz. Maden Deresinin Doğal güzelliği, Dinlenme alanları, Mesire Yerleri , Doğal Alabalık Tesisleri, Şelalesi ve Akarsuyu insanların yorgunluklarını atmada ve Güzel bir tatil yapmalarında en büyük etken olmaktadır. Derenin sesini dinleyerek, yeşile bezeli bir derede yürüyüşler yapmak ve güzel bir kır sofrası kurmak için ideal bir yer. Durmadan akan şelalesi, tarihi mağarası ile gezip dinlenirken bir yandan da tarihe tanıklık edeceksiniz. Maden Deresi oldukça sık bir ormanlık alan içerisinde derince bir vadinin içinde akan derenin sağ ve sol kıyılarında kayın, kestane ve çınar ağaçları arasında bulunan patikalar, yürüyüş için oldukça uygun bir ortam oluşturmaktadır. Patikayı takiben kayalıklar üzerinde çeşitli mağara girişlerinin bulunduğu bölgede Cumhuriyetin ilk yıllarında açıldığı söylenen bir altın madeni bulunmaktadır. Maden kapatılmış olup madene ait bazı tünel ve yollar hala kullanılmaktadır. Ayrıca alabalık ve sazan balığının bulunduğu derede olta balıkçılığı da yapılmaktadır. Tünel ve dağ kısmındaki yol doğa severler ve macera arayanlar için bulunmaz bir fırsat. Çevresinde tarımla uğraşan insanlar var oralardan taze meyve-sebzelerde alabilirsiniz. traking  yapmak, bu doğa harikası yerde güzel bir kahvaltı yapmak, doğayla iç içe eğlenceli vakitler geçirmek için sizde mutlaka bu gizli cenneti ziyaret etmelisiniz. Maden Deresi ve Şelalesi Tırmanış Maden Deresi ve Şelalesi Tırmanış Piknik alanından şelaleye doğru çıkabiliyorsunuz. şelaleye  tırmanış derenin içinden yapılabiliyor. Derenin içinden geçmek için yanınızda kaymayan bir ayakkabı olmalı. Akan su epey soğuk. eskiden dere suyuna girmek haricinde bir seçeneğiniz yokken; şimdi dere içinde açılan yolları kullanarak da yer yer karadan yer yer sudan ilerleyebiliyorsunuz. birde dar ve tehlikeli mağara ve geçitlerle de şelaleye çıkabilirsiniz. Mağaralar ve taş balkonlar ise yaklaşık bir insan boyunda ve bir kişinin geçebileceği genişlikte. Ama yine bu mağara ve balkonlarda bölge bölge çok darlaşıyor. Hatta sırt çantanızı elinize alıp elleriniz ve dizlerinizi yere verip, emekleyerek ilerlemeniz gerekiyor. yükseklik korkusu olanlar kalp hastalıkları vb. sorunları olan kişiler uzak durmalı. Maden deresi bölgesine giriş ücretli. Araba başına 15 TL gibi bir ücret alınıyor. Buraya giderken yiyeceğinizin yanınızda olmasında fayda var. Bölgede çeşmede var ama çok ihtiyacınız olursa dere suyundan da içebiliyorsunuz. Kendi çadırınız ile kamp yapmaya müsait bir yer.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Dokurcun (Sakarya)

Sakarya, Türkiye

Dokurcun, Sakarya ilinin Akyazı ilçesine bağlı bir mahalledir. Çiğdem Yaylası, Sülüklü Göl ve Sarıgöl gibi doğal güzellikleri özellikle İstanbul'dan günübirlik gelen ziyaretçilerin uğrak yerlerindendir. Ayrıca bu bölgelerde kamp ve doğa sporları yapılabilmektedir.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Sülüklü Göl Tabiat Parkı (Bolu)

Bolu, Türkiye

Sülüklü göl, Batı Karadeniz Bölgesi’nde bulunan Bolu ili Mudurnu ilçesi Tavşansuyu köyü (eski adı:Akyokuşkavağı) sınırları içinde yer almaktadır. Gölün yörede bilinen ismi Sarıgölcüktür; ancak 1990'lı yıllarda köyün ismi gibi gölün ismi de değiştirilerek Sülüklügöl yapılmıştır. Göl konum olarak Sakarya ile Bolu illerinin sınırını belirler. Sülüklü göl koordinatları 40-31 Kuzey 30-52 Doğu şeklindedir. Bolu'nun Mudurnu ve Göynük İlçelerine, Sakarya'nın da Akyazı ilçesine bağlı Dokurcun mahallesine sınırı vardır. Sülüklü göl'e İstanbul ve Ankara gibi büyük illerden ulaşım gayet kolaydır. İstanbul Sülüklü göl arası ortalama 200 kmdir ve yaklaşık 3 saat kadar sürmektedir. Sakarya'nın Akyazı ilçesine kadar otobandan gelinebilmekte ve Akyazı'dan sonra 32 km asfalt yoldan Sülüklü göl yol ayrımına ulaşılmaktadır. Sülüklü göl tabiat parkı doğadaki tektonik hareketler sonucu meydana gelen heyelan sonucunda oluşmuş benzersiz bir ekosistemin tam ortasında yer alır. Uzmanların yaptığı incelemeye göre göl 1703 yılında heyelan seti şeklinde oluşmuştur. Ttektonik hareketler sonucunda meydana geldiği tahmin edilen çukur alan, taban suyu ve Hongurdak deresi tarafından doldurulmuştur. Sülüklü göl çevresinde kamp yapılabilmektedir.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Uyuzsuyu Şelalesi (Ankara)

Ankara, Türkiye

Uyuzsuyu Şelalesi’nin; Ankara’ya uzaklığı 200 kilometre, Nallıhan’a ise yaklaşık 30 kilometre. Nallıhan ilçesini geçtikten sonra tabelaları takip ederek ulaşmak mümkün. Karacasu Köyü’nden 6 kilometre uzunluğundaki yol ile ulaşabiliyorsunuz. Yolu oldukça dar. Ancak olağanüstü güzellikteki manzaranın eşliğinde şelaleye gidiyorsunuz. Şelalenin döküldüğü çayır aynı zamanda çok güzel bir kamp alanı olarak düzenlenmiş. Gövdesi toprağa yatay gelişmiş yaşlı bir ağacın altına çadır kurulabilir. Bölgenin etkileyici bir doğası vardır. Hatıralarınızda büyük bir yer kaplayacağı muhakkak.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Poyrazlar Gölü (Sakarya)

Sakarya, Türkiye

Poyrazlar gölü, Sakarya il merkezinin 7–8 km kuzeydoğusunda, Sakarya nehrinin kenarında yer alan alüvyal set gölüdür. Göl kıyısında bulunan Poyrazlar köyünden adını alan gölün diğer bir adı da Teke gölüdür. Her iki gölde de kamp ve doğa sporları yapılabilir.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Doğançay Şelalesi (Sakarya)

Sakarya, Türkiye

Doğançay Şelalesi, Sakarya ili, Geyve ilçesi, Maksudiye, köyünde bulunan şelaledir. Sakarya merkeze uzaklığı 25 km, Sakarya-Bilecik yoluna 10 km uzaklıkta, denizden yaklaşık 400 m yüksektedir. Çevresinde kamp yapılmaktadır.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Çatalkaya Vadisi (Kocaeli)

Kocaeli, Türkiye

Çatalkaya Vadisi, Maşukiye'den Sapanca yönüne giderken Yanıkköy sınırları içinde yer alıyor. İstanbul'a 130 km uzaklıkta bulunuyor. Eğer İzmit tarafından geliyorsanız Maşukiye'yi geçince Yanıkdere köprüsünü geçmeden sağa yukarı doğru sapmanız gerekiyor. Sapanca yönünden gelenler ise köprüyü geçergeçmez sola. 2-3 km kadar çıktıktan sonra taşocağı yanından mıcırlı yol sizi Çatalkaya Vadisi'ne götürüyor.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Kartepe (Kocaeli)

Kocaeli, Türkiye

Kartepe ilçesi, İzmit Samanlı Dağları'nın ve Kocaeli Platosu yüksekliklerinin arasında kalır. Maşukiye; Samanlı Dağı etekleri ile Sapanca Gölü'nün güney batı kıyısı arasında; doğası, yeşili, pınarı, vadisi, şelaleri, dereleri, meyve bahçeleri ile ünlü şirin bir tatil bölgesidir. Maşukiye, ana güzergahlara çok yakın, ulaşımın da çok rahat olması nedeniyle bölgede doğa turizminin gelişmesinde öncü rol oynamaktadır. Marmara Bölgesi'nin Uludağ'dan sonra en çok ziyaretçi çeken kış turizm merkezi olan Kartepe ilçesi, kış turizminin yanı sıra çevresindeki yaylaları, kanyoları ve Maşukiye'deki şifalı suyu ile adeta bir cenneti andırmaktadır. 2004 yılından Kartepe'ninSarımeşe semtinde Hergeleci İbrahim Yağlı Güreşleri düzenlenmektedir. Kartepe'ninUzuntarla semtinde bulunan Sukaypark'da su sporları yapılmaktadır.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Kaz Gölü (Tokat)

Tokat, Türkiye

Tokat il sınırında bulunan Kaz gölü, her yönü ile şehre farklı bir renk katmayı başarmış bir doğal güzelliktir. Burası Kuşların yol üzerinde olduğu için özellikle Mart ve Mayıs ayları arasında kuş göçlerine ev sahipliği yapmaktadır. Burada çok sayıda kuş türüne rastlayabilirsiniz. Bölgede iki tane kuş gözetleme kulesi bir tane de Kuş ziyaret evi bulunur. Yolunuz buraya düşerse mutlaka buu güzellikleri ziyaret edin. Tokat Kaz Gölü Nerede? Tokat İl merkezine 39 km uzaklıkta bulunan Üzümören beldesinde bulunur. Turhal ilçesine 19 km. Pazar ilçesine 11 km. Zile ilçesine 23 km uzaklıktadır. Tokat Kaz Gölü Nasıl Gidilir? Tokat Kaz Gölü’ne şahsi aracınızla çok rahat ulaşabilirsiniz. Buraya tabelaları takip ederek Özellikle de  D180 ve Pazar Zile Yolu üzeri gelirseniz daha rahat ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

İnönü Yaylası (Kocaeli)

Kocaeli, Türkiye

Bölge Hakkında Bilgiler: Uzun ve geniş çayırları ve etrafını çevreleyen ormanları, temiz su kaynakları ile İnönü yaylası Marmara bölgesinin ideal kamp alanlarındandır. Yayla ve etrafında irili ufaklı mağaralar ve yürüyüş için patikalar mevcuttur. Derme çatma yayla evlerinin bulunduğu yaylada arada sırada hayvan sürülerine rastlamak mümkündür. Bu sebeple kamp alanında bulunmadığımız sürelerde açıkta yiyecek bırakılmamalıdır. Yuvacık barajına akan Serindere yaylasından doğmaktadır. Sakin bir kamp bölgesi olan yaylanın arada bir sessizliğini motorcular bozabilir. Ulaşım: Pamukova ilçe sınırları içinde kalan İnönü yaylası Hüseyinli ve Katırözü köylerinin kullandığı bir alandır. Samanlı Dağlarında bulunan yaylaya Pamukova veya İzmit üzerinden ulaşmak mümkün. Pamukova üzerinden Hüseyinli köyü ve Ercuva yaylası istikameti takip edilmelidir. İzmit üzerinden Yuvacık, Yuvacık Barajı, Aksığın ve Tepecik köyü istikameti kullanılabilir. Temiz su kaynağı bol miktarda bulunmaktadır. Uygun mevsim İlkbahar, yaz, sonbahardır. Bitki örtüsü ormanlık ve çayırlık alan, orman, gürgen, meşe, çam, göknar ormanlarıdır. İstanbul’a uzaklığı Pamukova üzerinden 170 kilometre, İzmit 120 kilometredir. Merkeze uzaklığı ise Pamukova’ya 17,  Adapazarı’na 62 km ( İzmit’e 40 km ) Kamp yeri Pamukova – İnönü Yaylası

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Kandıra Bağırganlı (Kocaeli)

Kocaeli, Türkiye

Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde bulunan Bağırganlı Sahili, ilçe merkezine 16 kilometre uzaklıkta ve en güzel koylardan birini bünyesinde barındırıyor. Kamp yapmak için birçok alan bulunurken duş ve elektrik imkanı bulunmuyor.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Sardala Koyu (Kocaeli)

Kocaeli, Türkiye

Ağva’ya ulaştıktan sonra Kerpe istikametine doğru giderken önce Bucaklı köyünden ardından Kadıköy ve Pınarlı köyünü geçeceksiniz. Pınarlı köyünü geçtikten 4 km sonra(burası toprak yol) yol sola orman içerisine girecek. Biraz daha bozuk olan bu yoldan aşağıya doğru devam edince yaklaşık 1 km sonra Sardala koyuna ulaşacaksınız. Sardala koyuna vardığınızda arabanızı bırakabileceğiniz uygun yerler var. Kamp yapmayı sevenlerin uğrak noktalarından biri olan Sardala Koyu, muhteşem manzarası ile de dikkat çekmektedir. Eğer Sardala’ya ziyaret planlıyorsanız yanınızda gelirken yiyecek ve içeceğinizi getirmenizi tavsiye ediyoruz.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Sardala Koyu (Kocaeli)

Kocaeli, Türkiye

Ağva’ya ulaştıktan sonra Kerpe istikametine doğru giderken önce Bucaklı köyünden ardından Kadıköy ve Pınarlı köyünü geçeceksiniz. Pınarlı köyünü geçtikten 4 km sonra(burası toprak yol) yol sola orman içerisine girecek. Biraz daha bozuk olan bu yoldan aşağıya doğru devam edince yaklaşık 1 km sonra Sardala koyuna ulaşacaksınız. Sardala koyuna vardığınızda arabanızı bırakabileceğiniz uygun yerler var. Kamp yapmayı sevenlerin uğrak noktalarından biri olan Sardala Koyu, muhteşem manzarası ile de dikkat çekmektedir. Eğer Sardala’ya ziyaret planlıyorsanız yanınızda gelirken yiyecek ve içeceğinizi getirmenizi tavsiye ediyoruz.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Ağva Kilimli Koyu (İstanbul)

İstanbul, Türkiye

Ağva Kilimli Koyu, İstanbul'da yaşayanların kesinlikle tercih etmesi gereken kamp yerlerinden birisidir. Kilimli Koyu'na ulaşım hiç de zor değil. Kilimli Koyu’na gitmek için önce Ağva’ya ulaşmanız gerekiyor. Üsküdar’dan kalkan 139A otobüslerine binerek; yaklaşık 4 saatlik bir yolculuğun ardından Ağva’ya ulaşabilirsiniz. Otobüs ücreti öğrenciler için 9 TL, siviller için ise 14 TL.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Ağva Denizli Köyü (İstanbul)

İstanbul, Türkiye

İstanbul'da kamp yapmak için ideal köylerden birisi olan Denizli Köyü mükemmel bir doğaya sahiptir. Ağva, Göksu, Denizli Köyü.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Hacıllı Köyü ve Şelalesi (İstanbul)

İstanbul, Türkiye

Hacıllı Köyü‘ne ulaşmak için herhangi bir toplu taşıma hizmeti yok. O yüzden önce Şile’ye ulaşıp; ardından Şile merkezden taksiye binmeniz gerekiyor. Şile’ye ulaşmak için Üsküdar’dan kalkan 139 numaralı İETT otobüslerine binebilirsiniz. Şile’den Hacıllı Köyü taksi ile ulaşım ortalama 90 TL tutuyor. Taksiye binmek istemezseniz Şile merkezden otostop çekerek de köye ulaşabilirsiniz ama biraz zorlu olabilir. Kendi aracıyla gidecekler için: Hacıllı Köyü İstanbul’dan 100 km uzaklıkta. Şile’den sonra yollar virajlı olduğu için ulaşmak 2 saate yakın sürüyor. Hacıllı Köyü‘ne ulaşmak için önce Şile’ye ulaşmalısınız. Şile’ye ulaştıktan sonra Ağva yoluna girip Tekeköy’e kadar gelmeniz lazım. Tekeköy’e ulaştıktan sonra karşınıza çıkacak Hacıllı Köyü tabelalarını takip ederek köye ulaşabilirsiniz. Hacıllı Köyü, İstanbul’da kamp yapmak için en güzel ve en güvenli yerlerden. Kamp alanının ortasından geçen nehrin kenarındaki düzlükler kamp için çok uygun. Hem doğanın kalbinde olduğu için şehirden uzaklaşmış oluyorsunuz hem de karşıdaki köye giderek ihtiyaçlarınızı giderebiliyorsunuz. Köyün girişinde ‘Kamp yapmak isteyenler muhtarlığa bildirmek zorundadır.’ yazan bir tabela var. Kamp yapacağınız yerde su, wc, elektrik gibi imkanlar yok. Kamp için herhangi bir tesis de bulunmuyor. Telefon şebekesi ya hiç çekmiyor ya da çok az çekiyor. Şebekenin çekmesi için tepeye doğru tırmanmanız gerek. Bunları göze alarak gitmeniz de fayda var. Kamp alanına gelmeden önce Şile’deki büyük marketlerde alışveriş yapmanız önerilir. Özellikle yanınıza bol bol su almalısınız. Hacıllı Köyü‘nde ufak bir bakkal var ama her türlü ihtiyacınızı karşılayacak düzeyde değil. Gece kamp yaparken çakal sesleri duyarsanız tedirgin olmayın bu bölgede çakalların olması çok normal ve tamamen zararsızlar.

Haritada Göster
 • Açık
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Karacaköy Şile (İstanbul)

İstanbul, Türkiye

Karacaköy, Şile'ye bağlı olup, İstanbul'a 83 kilometre, Şile'ye 24 kilometre uzaklıktadır. Karacaköy son yıllarda turizm etkinliklerinden yararlanmaya başlamıştır. Doğal dalgakıran şeklinde kapalı bir koyu olan Karacaköy'ün denizi biraz çakıllı olmasına rağmen çok temiz ve güzeldir. Doğu ve batı yönlerinde iki plajı bulunur ve Karacaköy'e sadece 2 kilometre kadar uzaklıktadır. Yapılabilecek aktiviteler; Bisiklet veya Dağ Bisikleti Doğa ve Dağ Yürüyüşü Kampçılık Kürek Kano Sualtı Windsurf Yelken Yüzme

Haritada Göster
 • Açık
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Şile Saklı Göl (İstanbul)

İstanbul, Türkiye

İstanbul’a yakın eşsiz bir güzellikten daha bahsedeceğiz size, Kamandere köyü içinde bulunan Saklı Göl Şile’de yürüyüş, kahvaltı ve temiz havanın tadını çıkaracağınız doğa harikası saklı bir yer. Adı gibi bir çok güzelliği içerisinde saklı bulunduran bu göl, doğa severlerin uğrak yeri olacaktır. Buraya bir kez geldiğinizde eminiz ki gün geçtikçe saklı gölün müptelası olacaksınız. Yapay bir baraj gölü olan bu yer, hizmet veren tesis ile bağdaşmış bulunmakta. Ama bir uyarıda bulunalım tesis hafta sonları kalabalık olabiliyor bu yüzden erken gitmenizde fayda var. SaklıGöl kenarında doğa yürüyüşü yada piknik,  mangal, ızgara, fotoğrafçılık, özellikle doğa fotoğrafı çekmek isteyenlerin uğrak yeri. Nasıl Gidilir?: İstanbul-Şile otobanından giderken Şile tabelasını takip edin. Şile şehir merkezi girişine gelmeden önce Işık Üniversitesini geçtikten sonra ilk ışıklardan sağa, Ahmetli Köyü yönüne doğru gidin. Köy yolunda 3km ilerledikten sonra Saklı Göl tabelası çıkacak. Tabelayı takip edin.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Ballı Kayalar Tabiat Parkı (İstanbul)

İstanbul, Türkiye

Ballıkayalar İstanbuldan ulaşılması zor olmayan ve huzur içinde jakuzi tadındaki şelalede bolca vakit geçirebilirsiniz ???? kanyonda 3 saat yürüyerek maceralı bir yolda günün mutluluguna eriyorsunuz. Ballıkayalar Tabiat Parkı, Tavşanlı Köyü Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bulunan doğanın içerisine saklanmış Türkiye’min sayısız güzelliklerinden bir tanesidir. Dağların arasından süzüle süzüle akan akarsuyu ve bir çok şelalesiyle aşağıda biriken küçük göleti tam bir doğa harikasını yansıtıyor. Kısaca bir çok küçük şelaleden oluşan Ballıkayalar Tabiat Parkına vadi ya da kanyon diyebiliriz. Ballıkayalar’da belirli bir kamp bölgesi bulunmuyor. Ancak piknik yapılan yerlerde tuvalet ve su olduğu için kampçılar bu alanda yoğunlaşmış durumda. Burada 20 liraya bir çadır kiralamanız mümkündür. Eğer piknikçilerden uzak bir yerde kamp yapmak isterseniz, tüm eşyalarınızı taşıyıp parkın içlerine gitmeniz gerekir. Herhangi bir giriş ücreti alınmıyor. Ancak özel aracınızla geldiyseniz, 10 lira otopark ücreti ödemelisiniz.  Ayrıca Piknik yapmak isteyenlere ekstra 10 TL. masa parasıalınıyor.  Kamp yapmak isteyenler için de 20 lira çadır parası alınıyor.

Haritada Göster
 • Açık
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Madam Marta Koyu (İstanbul)

İstanbul, Türkiye

Burgaz Adası, Burgazada ya da Burgaz, İstanbul'daki Prens Adaları'nın büyüklük olarak üçüncüsü, aynı zamanda Adalar ilçesinin bir mahallesi. Yuvarlak biçimdedir ve genişliği yaklaşık 2 kilometredir. Ada üzerindeki tek tepe Bayrak Tepe'dir. Adada kamp yapılabilmektedir.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Madam Marta Koyu (İstanbul)

İstanbul, Türkiye

Burgaz Adası, Burgazada ya da Burgaz, İstanbul'daki Prens Adaları'nın büyüklük olarak üçüncüsü, aynı zamanda Adalar ilçesinin bir mahallesi. Yuvarlak biçimdedir ve genişliği yaklaşık 2 kilometredir. Ada üzerindeki tek tepe Bayrak Tepe'dir. Adada kamp yapılabilmektedir.

Haritada Göster
 • Açık
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Riva Elmasburnu Tabiat Parkı (İstanbul)

İstanbul, Türkiye

Riva elmas burnu tabiat parkı. Çamlık ormanı ve kumsal plajı olan bir yer. Gündüzden aksama kadar daha çok mangalcilarin kullandığı bi yer. Çadırla gelip kalan kesimde var. Çamlık olduğu icin aksama kadar sıcak hissediliyor ama akşamı da bir o kadar serin oluyor. İstanbul'a yaklaşık 1 saat mesafede. Gece aydınlatmaları var nispeten yeterli. Cırcır böcekleri çok fazla özellikle gece yatarken çok net duyulmakta.

Haritada Göster
 • Açık
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Durugöl (İstanbul)

İstanbul, Türkiye

Durugöl, İstanbul'a 89 kilometre uzaklıktadır. Durusu (Terkos) Gölü'nün batıdaki en uzak uç noktasıdır ve doğal kanallarla bağlantılıdır. Suları tatlı olan gölde sudak, yayın, turna, alabalık, kızılkanat, çapak, sazan, kadife gibi balıklar bulunmaktadır. Ormanlı Köyü'ne 1 kilometre, Ormanlı Kumsalı'na 4 kilometre kadar uzaklıktadır. Yapılabilecek Etkinlikler; Bisiklet Dağ Bisikleti Doğa ve Dağ Yürüyüşü Kafe Restoran Kampçılık Kürek Kano Windsurf Yelken Yamaç Paraşütü Yüzme

Haritada Göster
 • Açık
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Sinekli Gölü (İstanbul)

İstanbul, Türkiye

Silivri’nin Küçük Sinekli Köyü‘nde bulunan gölet çevresi özellikle hafta sonları şehrin kalabalığından uzaklaşmak, göl, orman havası almak balık yakalamak isteyenler için güzel bir seçenek. Sinekli Gölü çevresinde piknik alanları bulunuyor. Göl çevresinde ahşap masa ve banklar, mangal için ayrılan bölümler, tuvalet, çeşme, voleybol sahası, çocuk oyun parkı bulunuyor. Balık tutmak isteyenler için de bu gölette yayın, sazan, tatlı su levreği olduğu söyleniyor. Sinekli Gölü’ne Nasıl Gidilir & Ulaşım Silivri  çıkışından sağ tarafta Sinekli Tabelasını takip edin. Alipaşa köyü, Büyük Kılıçlı köylerini geçtikten sonra demiryolunun üzerinden geçin Sinekli Köyü Gölü’ne ulaşabilirsiniz.

Haritada Göster
 • Açık
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Kuzuludere Göleti (İstanbul)

İstanbul, Türkiye

Kuzuludere Barajı, İstanbul'un batısında ve 110 kilometre uzaklıktadır, baraj yılda 11,3 milyon metreküp içmesuyu karşılamaktadır. Ayrıca tarımsal sulamada da kullanılan baraj ideal su kotunda yaklaşık 1,6 kilometrekare yüzey alanına sahip ve denizden 40 metre kadar yüksektedir. Yapılabilecek Aktiviteler; Bisiklet Dağ Bisikleti Doğa ve Dağ Yürüyüşü Kampçılık Kürek Kano Offroad

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Kuzuludere Göleti (İstanbul)

İstanbul, Türkiye

Kuzuludere Barajı, İstanbul'un batısında ve 110 kilometre uzaklıktadır, baraj yılda 11,3 milyon metreküp içmesuyu karşılamaktadır. Ayrıca tarımsal sulamada da kullanılan baraj ideal su kotunda yaklaşık 1,6 kilometrekare yüzey alanına sahip ve denizden 40 metre kadar yüksektedir. Yapılabilecek Aktiviteler; Bisiklet Dağ Bisikleti Doğa ve Dağ Yürüyüşü Kampçılık Kürek Kano Offroad

Haritada Göster
 • Açık
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Çilingoz Tabiat Parkı (İstanbul)

İstanbul, Türkiye

Çilingoz Tabiat Parkı, Karadeniz’in Batı kıyısında Çatalca-Yalıköy tarafında bulunan, İstanbul şehir merkezine çok da uzak olmayan, sakin, çok çeşitli etkinliklerin yapılabildiği bir doğa harikası ve mesire alanı olma özelliğini taşımaktadır. Her iki taraftan kayalıkların çevirerek saklı bir cennet oluşturduğu kumsal ve denizin temizliği, farklı morfolojik yapısı, mavi ile yeşilin eşsiz biçimde harmanlanmış olmasıyla kendisine hayran bırakan bir yapıya sahiptir. Mili Parklar Müdürlüğü’ne bağlı ve özel bir şirket tarafından işletilen alan yaklaşık 18 hektar olup giriş, konaklama ve kamp kurma ücretlidir.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Kastro - Çamlıköy Tabiat Parkı (Tekirdağ)

Tekirdağ, Türkiye

Kastro ya da Çamlıköy, Tekirdağ ilinin Saray İlçesine ait, Karadeniz kıyısında çadırlı kamp yeridir. Geniş plajı, akarsuyu ve yeşil doğası ile rağbet edilen bir mesire yeridir. Eski adıyla Kastro şimdiki ismiyle Çamlıkoy Trakya’nın Bahçeköy deresinin Karadeniz’e döküldüğü yerde 2.5 km. kumsalıyla Saray’ın sahil şeridindedir. Bir taraf da Doğal plajı bir Taraf’da da bu plaj ile birleşen altın renginde bir gölü varıdır. Tekirdağ’ın Karadeniz kıyısında Istranca Dağlarının eteklerinde bulunan Kastro doğal plajı doğa tutkunlarının akınına uğramaktadır. Bu plajda ormanlık alanlar kumsalla birlikte başlamaktadır. Kastro yöresindeki 329 hektarlık karaçam ormanı 18 Nisan 1988 tarihinde Doğayı Koruma Alanı (Milli Park) olarak ayrılmıştır.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Panayır İskelesi Koyu (Kırklareli)

Kırklareli, Türkiye

Panayır İskelesi : Vizeye 47 Km. (Kırklareli) Mesafede Kışlacık Köyü Sınırları Dahilinde Yer Alan Panayır İskelesi Plajları 200 Metre Uzunluğunda Ve 20 Metre Genişliğinde Yer Kaplamaktadır Berrak bir denize ve ince kumlu bir sahile sahiptir. Yer yer kayalık bir yapısı vardır. Malum karadeniz iklimi haliyle plajın her yanında orman kaplı bu nedenle gölge sorunu olmaksızın kamp atabileceğiniz bir mekan. Etraf orman olduğundan ateş sorunu bulunmuyor, mekanda küçük bir dere var ama içme suyu yok bu nedenle orman içinden mekana giden yollarda su bulduğunuzda tavsiyemiz yanınıza almanızdır.

Haritada Göster
 • Açık
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Kızılağaç Köyü (Kırklareli)

Kırklareli, Türkiye

İstanbul’dan Çerkezköy üzerinden önce Saray’a sonra Vize’ye ulaşılır. Vize’ye gelindikten sonra Kıyıköy tabelası takip edilerek Kıyıköy yoluna girilir. Kömürköy’ü geçtikten sonra Kızılağaç köyü yol ayrılımda bu yoldan çıkılır ve Kızılağaç köyünü geçtikten sonra sola doğru bir tabela sizi Cehennem Şelalelerine yönlendirecektir. Bu noktada asfalt yoldan çıkılır ve yaklaşık 3km toprak yoldan gidilerek şelalerin başladığı tepeye varılır. Aracınızı burada bırakıp aşağı inmeniz gerekiyor. Korkmayın şelaleler çok uzakta değil. Aşağı inince hemen göreceksiniz. Burada bir kamp alanı yok. Düzlük bir alan bulmak bana yeter diyenlerdenseniz şelale çevresinde bir kaç düzlük alan var. Buraya çadır attığınızda günübirlikçilere maruz kalacağınızı unutmayın. Otopark (Şelalalerin başladığı geniş alana aracınızı bırakabilirsiniz) Şelalelere yakın olmak istemiyorsanız Demirköy yolu üzerinden şelalelere saptığınız yol ayrımının tam karşısındaki ormana giren bir yol var. Biraz içeri girerseniz geniş bir düzlük ve yüksek ağaçlar sizi karşılayacaktır. Suyunuzu yanınıza getirmeyi unutmayın. Mescit, tuvalet Market (Vize ilçe merkezinde ihtiyaçlarınızı karşılamalısınız)

Haritada Göster
 • Açık
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Monopetra Kayalıkları ve Cehennem Şelaleleri (Kırklareli)

Kırklareli, Türkiye

Istranca’nın yemyeşil tepeleri arasında iniş çıkışla geçen bu rota kendini hem fiziksel hemde yön bulma olarak zorlamak isteyenler için ideal. Bu zor rotanın ödülü ise Cehennem Şelaleleri ve Monopetra Kayalıkları’nın eşsiz manzaraları. Vize’nin Kızlıağaç Köyü’nden Sivriler Köyü’ne doğru giden asfaltın hemen kenarında muhteşem bir kamp alanı var (41°43’02 Kuzey – 27°50’04 Doğu). Burada keyifli bir kamp yapıp sabahına yürüyüşe başlayabilirsiniz. Haritada da göreceğiniz üzere ilk aşmanız gereken engel batı yönünüzdeki tepe. Kolay bir başlangıç sayılır. Tepenin hemen aşağısı Cehennem Şelaleri. Ya da yürüyüşe başladığınız noktadan etraftaki stabilize yollardan birine girmeyi tercih edebilirsiniz.

Haritada Göster
 • Açık
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Istranca Ormanları (Kırklareli)

Kırklareli, Türkiye

Istranca Dağları'nda bulunan Istranca Ormanları Trakya bölgesinde bulunur. Kamp yapmak için birçok alana rastlamanız mümkündür.

Haritada Göster
 • Açık
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Beğendik Köyü (Kırklareli)

Kırklareli, Türkiye

Türkiye’nin Karadeniz kıyısındaki en batı noktası olan Beğendik Köyü’nün 3 kilometre uzunluğunda sahili vardır. Karadenizin tipik anlık derinleşen denizi denilebilir. Fakat su temiz ve berrak, bu nedenle suda yüzmek gayet keyiflidir. Kumsalı ise merkeze uzak olması sebebiyle oldukça tenhadır. Sahile ulaşmak için köyün içinden geçtikten sonra karşınıza ansızın çıkacak olan Sahil tabelasını takip etmelisiniz. Plajda yiyecek içecek satan bir yer yok, arabanız varsa Beğendik Köyü’nde bulunan, sahile 1,5 kilometre uzaklıktaki marketten alışveriş yapmanız tavsiye edilir. Yöre halkının temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Dolayısıyla çevrede fazla sayıda büyükbaş görebilirsiniz. Hatta tenha dediğimiz sahilde bile var. Sıcaktan bunalan hayvanlar serinlemeye ve su içmeye sahile gelebiliyor ve güneşin tadını sizinle birlikte çıkarabiliyorlar.  Sahilin diğer tarafında deniz feneri bulunuyor. en uçta dalgakıranı takip ederek Beğendik Köyünün deniz fenerini ziyaret edebilirsiniz. Beğendik Köyü nerede, nasıl gidilir? Beğendik Köyü, İstanbul’dan 236km (3s 30dk), Tekirdağ’dan 150km (2s 30dk), Edirne üzerinden ise 190km (2s 30dk) mesafede. Haftasonu farklı bir şeyler yapmak ve Türkiye‘nin bir ucundaki bu yerleşim yerinde biraz doğa havası almak isterseniz tavsiye ederiz.

Haritada Göster
 • Açık
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Bafa Gölü (Aydın)

Aydın, Türkiye

Bafa Gölü, (Aydın-Muğla) Büyük Menderes Nehri deltasının güneydoğu kesiminde, Menteşe Dağlarının içine sokulmuş sığ bir tatlı su gölüdür. Aydın ve Muğla il sınırları içerisinde yer alan, eski zamanlarda Ege Denizi’nin bir parçası olan göl, Büyük Menderes’in taşıdığı alüvyonlar ile birlikte, kıyıdan kilometrelerce içerde kalmış ve Bugün Büyük Menderes Nehri’nin Ege Denizi’ne döküldüğü alandan yaklaşık 17 km uzaklıkta yer alıyor. Bafa Gölü Nerede Nasıl Gidilir 1994’te Tabiatı Koruma Alanı ilan edilen ve Türkiye’nin önemli kuş cennetlerinden biri olan Bafa Gölü’nün güney kıyısından Söke-Milas yolu geçiyor. İzmir’den Bodrum’a doğru uzanan yol üzerinde yer alan göl, Bodrum’a 40 dakika mesafededir.

Haritada Göster
 • Açık
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Beşparmak Dağları (Muğla)

Muğla, Türkiye

Beşparmak Dağı, Bafa gölünün doğusunda, Batı Menteşe Dağları sisteminde yer alan dağ. Aydın ve Muğla topraklarına yayılan dağın en yüksek yeri 1375 m ile Tekerlekdağ'dır.

Haritada Göster
 • Açık
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Bodrum Cennet Koyu (Muğla)

Muğla, Türkiye

Göltürkbükü ile Torba arasında bulunan Cennet Koyu, aslında Ilıca Bükü'nün uzandığı bölgenin ismi. Daha doğrusu Bodrumlular buraya Cennet Koyu demeyi tercih etmişler.Cennet Koyu, masmavi, tertemiz bir koydur. Merkezden uzak olduğundan ve kolay ulaşımı olmadığından kalabalık da değil. Rüzgar çıkınca plajda sıklıkla kum hortumları oluşur. Denizi de plajı gibi kum, saf kum ama ince çakıl taşları yok. Ayrıca; Bodrum Cennet Koyu, tekne ve yatların uğrak noktasıdır

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Akbük Koyu (Muğla)

Muğla, Türkiye

Akbük Koyu, Muğla'nın Yerkesik belediyesine bağlı, Gökova Körfezi'nin kuzey kıyılarında, 1000 metre yükseklikteki Kıran dağları'nın eteklerinde geniş ve derin koy. Muğla’ya 48 km. uzaklıktadır.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Nefes Adası (Muğla)

Muğla, Türkiye

Muğla- Gökova -Marmaris , Okaliptus ağaçlarının bol olduğu kendine has bitki örtüsü olan , tatlı suyun çevrelediği Akyaka ya çok yakın bir adacık ...

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Arapapıştı Kanyonu (Aydın)

Aydın, Türkiye

Aydın ili Karacasu ilçesi sınırlarında yer alan doğa harikası kanyonun Karacasu’ya uzaklığı 54km, Bozdoğan’a uzaklığı ise 47km’dir. Arapapıştı Kanyonu, Aydın’ın Bozdoğan ilçesindeki Kemer Barajı’nı üzerinde bulunduran Akçay’ın oluşturduğu bir kanyondur. Kanyon, İnceğiz Kanyonu olarakta bilinmektedir ancak turistik olarak Arapapıştı adı kullanılıyor. Bu isim zamanında burayı istila eden Persler’in karşılarına çıkan kanyonu görünce şaşırıp kalmaları sonucu verilmiş. Çünkü “apışmak” Aydın’da halk arasında çok kullanılan bir kelimedir ve “şaşırmak, ne yapacağını bilememek” anlamına gelmektedir. Kanyonunun manzarası mutlaka görülmesi gerekilen yerlerdendir. Arapapıştı kanyonunda tekne turları düzenlenmektedir. Ayrıca tekne turu yapmak istemeyenler ise Arapapıştı kanyonunun seyir terasından bu manzarayı izleyebilir. Arapapıştı Kanyonu’nda 08:00 – 18:00 saatleri arasında her iki saatte bir kalkan tekneler ile bilet alarak turlara katılabilirsiniz. Turlar esnasında, kanyon tanıtılmakta ve birçok yer ziyaret edilmektedir. Tekne yolculuğu bir saat gidiş ve bir saat geliş olmak üzere yaklaşık olarak iki saat sürmektedir. Henüz kamp yapmak için donanımlı bir kamp alanı bulunmasa da, Kemer Barajı çevresinde birçok yerde kamp yapılabilmektedir. Ayrıca doğa yürüyüşü yapılabilecek birçok rota bulunmaktadır. Bunların yanı sıra sular çekildiğinde ortaya çıkan mağaralar ziyaret edilebilir. Arapapıştı Kanyonu’na Nasıl Gidilir? Arapapıştı Kanyonu Aydın’ın Bozdoğan ilçesinden yarım saat uzakta yer alıyor. Aydın Merkez’den ise araçla bir buçuk saat kadar uzaklıktadır. Ulaşımı araç ile yol tarifi alıp yapabilirsiniz. Aracınızla manzarının gözüktüğü bu noktaya kadar ulaşımı sağlayabilirsiniz. Yol asvalt ve düzgün. Sadece 1-2 kilometrelik bir kısım toprak ama bu kısımlardada araç zorlanmadan gidilebilir.  Kanyonu tepeden gören noktada sevdiklerinizle keyifli vakit geçirebilirsiniz. Manzaranın izlendiği noktada aktif olan herhangi bir tesis yok. Bu yüzden yiyecek, içecek ihtiyaçlarınızı önceden hazırlamanızda fayda var.  (Not: Yanınıza sandalyenizi almayı unutmayın!) Arapapıştı Kanyonu’nda tekne turuna katılım bedeli: Tam 30 tl, Öğrenci 15 tl  (2018) Kaynak ve Resimler : Instagram: alperebruu

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Babadağ (Muğla)

Muğla, Türkiye

Babadağ güney-batı Türkiye'de doğu Akdeniz Bölgesi'ndeki Muğla ilinin Fethiye ilçesinde bulunan bir dağ'dır. Kamp yapmak için ideal yerler arasındadır. Babadağ'da yamaç paraşütü aktivitesi yapılmaktadır.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Kaleüçağız (Antalya)

Antalya, Türkiye

Antalya'nın demre ilçesine bağlı bir köydür. Gelen giden tekne turlarının kalabalıklığına maruz kalan, aksamlari ise sakinligin dibine vuran biryer. Ayrıca akşamları yüksek sesle müzik yapmak kesinlikle yasaktır. Buranın ve çevre koyların suyu tertemizdir. Kaşı geçtikten 15-20 dk sonra bu köye ulaşabilirsiniz. Tabi ki yolları neredeyse her köy gibi virajlıdır. Bu köyün tam karşısında batık şehir kekova adası bulunmakta olup orada yerleşim yoktur.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Sülüklü Plajı (Antalya)

Antalya, Türkiye

Demre’nin bir diğer plajı da kömürlü plajının devamı olan ve burnun batısında kalan Sülüklü plajıdır. Demre merkeze birkaç km uzaklıkta olan Sülüklü plajı rüzgar açısından sörfçüler tarafından tercih edilen bir sahildir. İncecik harika bir kumsala sahip olan bu yer koruma alanı içerisinde olduğundan yapılaşmaya izin verilmemektedir.  Plajın kayalık bitiminde, Roma zamanından kalan bir tersane ve rıhtım kalıntısı vardır.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Akseki Koyu (Antalya)

Antalya, Türkiye

Akseki koyu, Adrasan’a yakın yüz ölçümü en geniş koydur. Deniz tarafından baktığınızda koyun sağ tarafını alçak, Sol tarafını ise yüksek kayalıklar çevrelemektedir. Adını beyaz renkli bıçak gibi sert bir alet ile kesilmiş gibi duran dik yamaçlı kayalıklardan almıştır. Civarda bulunmayan şahane ince kuma sahip nefis bir plajı vardır. Akdeniz sahil şerinde Olympos ve Adrasan arasında yer almakta, Adrasan’a en yakın koylar arasındadır. Akseki koyuna ulaşım Adrasan’dan tekne ile ulaşımı mümkündür.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Adrasan Koyu (Antalya)

Antalya, Türkiye

Kemer'den yaklaşık 50 km. mesafede, batıda Kumluca yakınlarında bulunan Adrasan, muhteşem doğal güzellikleri ve 2 kilometrelik plajı ile Antalya Kemer'de mutlaka görülmesi gereken önemli tatil beldelerinden birisidir. Kemer'den batı istikametine doğru gidip Olympos-Adrasan ayrımından sonra yaklaşık 18 km. sonra Adrasan Köyü'ne ulaşır, buradan da 4 km. sonra Adrasan Koyu'na ulaşırsınız. Doğa yürüyüşü sevenler için ideal. Adrasan, ayrıca dalış severler için de ideal bir konumdadır. Adrasan'ın berrak suları ve çevresi dalış için güzel imkanlar sunmaktadır. Ayrıca zıpkın ile avlanacak balık türleri de diğer bölgelere nazaran fazladır.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Maden Koyu (Antalya)

Antalya, Türkiye

Kemer’den 32 km uzaklıkta bulunan Maden Koyuna, yine Tekirova mahallesi içerisinden maden yolu üzerinden 4x4 araçlarla 10 km stabilize orman yolu takip edilerek ulaşılır. Bölgedeki en büyük bakir koylardan bir diğeri olan Maden Koyunda 1938-1990 yılları arasında krom madeni çıkarılmıştır ve hala o yıllara ait eski yapılar bulunmaktadır. Maden (Atbükü) koyuna kızıl çam ormanı içerisinden akdenize paralel ilerleyen eşsiz bir yol ile ulaşılır. İnce çakıllı plajı ve berrak denizi ile kamp tutkunlarının uğrak yeri olan koya Çıralı Plajından tarihi likya yolu patikası ilede ulaşmak mümkün.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Beycik Bükü (Antalya)

Antalya, Türkiye

Kemer’e 25.5 km uzaklıkta olan Beycik Bükü koyuna, Tekirova mahallesi içerisinden Maden yolu üzerinden 3,5 km stabilize orman yolu takip edilerek ulaşılır. Çakıllı sahili ve berrak suyu ile küçük bir koy olan Beycik bükü doğa ile iç içe sakin bir deniz keyfi yaşamak isteyenlere göre.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Tekirova Plaj (Antalya)

Antalya, Türkiye

Tekirova plajı kayalık ve kumsal kıyıları ve tabiat güzellikleri ile Antalya’ nın tercih edilen plajlarındandır. Ayrıca nefis kokulu portakalları konukların ilgisini çekmektedir.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Küçük Çaltıcak (Antalya)

Antalya, Türkiye

Çaltıcak Plajları ve Piknik Alanları’ nın en dikkati çeken özellikleri, Kızılçam ağaçları arasında yer alması ve plajın küçük, korunaklı körfezlerin kenarında bulunmasıdır. Antalya Kemer karayolunun 16. ve 17. kilometrelerinde yer alan Çaltıcak Plajları, karayolunun da 200 metre güneyinde bulunur. Bu konumlarından dolayı Çaltıcak Plajları, elverişli karayolu ulaşım imkanlarına sahiptir. Ancak yaz aylarında çok fazla kalabalık ve giriş ücretleri, aracınız ile gelecekseniz çok fahiş fiyatlardır. Doğal su kaynağı bulunmayan bölge plajında duş deniz suyudur.  Sahili iri taşlıdır.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Kovada Gölü Milli Parkı (Isparta)

Isparta, Türkiye

Kovada Gölü Millî Parkı, Isparta'nın Eğirdir ilçesi sınırları içerisinde yer alır. Millî park sâhası içerisinde konaklama ve piknik yapma amaçlı hazırlanmış yerler mevcuttur. Burada otelde değil çadırlarda ve karavanlarda kalınalabilir. Özel izne tabi tutulan çadır kurmak sadece akşam saatlerinde uygunluğa göre günübirlik kalabileceğiniz bir yer. Kovada Gölü Milli parkı giriş ücreti 13.5TL'dir.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Eğirdir Gölü (Isparta)

Isparta, Türkiye

Eğirdir Gölü, Isparta ili sınırlarında yer alan bir tatlı su gölüdür.   Doğal içme suyu havzası olmasının yanı sıra biyolojik çeşitlilik değerleri bakımından uluslararası öneme sahip bir sulak alan. Eğirdir Gölü çevresinde kamp kurulabilecek alanlar mevcuttur. Isparta’ya geçtikten sonra buranın yerel firmaları irtibata geçip “Isparta Petrol Turizm vb.” gibi. Ortalama 30-40dk. bir yolculuk sonrasında Eğirdir’e ulaşmış olacaksınız. Buradan sonra yol son derece basit, tabelaları takip ederek 20-25dk. içinde Eğridir gölüne ulaşmış olacaksınız.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Melikler Yaylası (Isparta)

Isparta, Türkiye

Türkiye'nin birçok zirvesinde yapılan ölçümler sonunda, gökyüzü gözlemlerinin yapılabileceği en karanlık noktanın seçilmiştir. Türkiye'nin ilk Karanlık Gökyüzü Parkı Melikler Yaylasında Kurulacak. Karanlık Ölçüm Değeri 22.04 Kadir. Yenişarbademli İlçesi sınırlarında, Dedegöl Dağı eteklerinde yer alan Melikler Yaylası’na, Yenişarbademli-Aksu karayolu üzerinde “Vali Çeşmesi” Mevkiinden güney yönüne ayrılan stabilize yoldan 2 kilometre kadar ilerlendiğinde ulaşılır. Kamp kurabilirsiniz temiz su var lavabo yok. Geceleri çok serin geçiyor. Güne erken başlayıp 1. gününüzde dededağa yürüyüş yapabilirsiniz zirvede göl'de eşsiz manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. 2. Gün yaylanın alt kısmında toprak yolu takip ederek resimlerde bulunan haritadan türkiye'nin en uzun mağarasını görebilirsiniz. Uzunluğu 15 km olup belirli bir bölüme kadar gidilebilmektedir. İçerisinde göller,şelaleler ve damlataş havuzları bulunmaktadır. Mağara girişince oldukça sert rüzgar esmekte serinlemek için 5 saniye mağara girişinde durmanız yeterli olacaktır. Melikler yaylasına gitmeden önce ay takvimine bakıp gökyüzünün keyfini çıkarabileceğiniz tarihlerde gitmeyi unutmayın.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

İncekum Plajı (Antalya)

Antalya, Türkiye

Alanya'nın yaklaşık 25 km batısında; çamlık, doğal, ince kumlardan oluşan güzel bir plajdır. Ayrıca halkın çadır kampı yapabileceği alan da mevcuttur. Yaklaşık bir kilometre uzunluğundadır ve ince kum tanecikleriyle ünlüdür. Deniz yaklaşık beş metreden sonra yavaş yavaş derinleşmeye başlar. Plajda şemsiye ve şezlong hizmeti verilmektedir.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Beyşehir Gölü (Konya)

Konya, Türkiye

Beyşehir Gölü, Türkiye'nin ikinci büyük gölü, güney ve batısında Toros Dağları, doğusunda volkanik bir oluşum olan Erenler Dağı, güneydoğu kuzeybatı yönünde ise Anamas Dağı ve Sultan Dağları ile çevrili tektonik bir çökeltide yer almaktadır. Türkiye’nin Van ve Tuz gölü sonrasında üçüncü büyük gölüdür. Yüz ölçümü 650 kilometrekaredir. Deniz seviyesinden 1.116 metre yükseklikte bulunan bu gölün ortalama derinliği 10 metreyigeçmemektedir. Beyşehir gölü kuzey batı ve güney doğu doğrultusunda uzanan Sultan dağları ile daha batıda bulunan kuzey ve güney doğrultusundaki dağlar, arasında yer alan çukur sahanın orta kısmını kapsamaktadır. Gölün genişliği ise güneyden kuzeye doğru azalır. En fazla genişlik güney tabanında 28 kilometre kadardır. Gölde çeşitli büyüklüklerde 23 ada bulunmaktadır. Bunlardan en büyüğü olan ve gölün kuzey batısında bulunan Mada adası üzerinde küçük bir köy bulunmaktadır. Beyşehir Gölü, Konya sınırları içerisinde yer almaktadır.Hava yolu ile, Konya’ya her gün İstanbul üzeri seferler bulunuyor. Konya’dan ise otogardan her saat başında servisler kalkıyor. Özel aracınız ile Konya üzerinden Konya’nın güney batısında 90. kilometrede bulunuyor. Antalya’nın kuzeyine 240 kilometre, Isparta’nın doğusuna 210 kilometre mesafede bulunmaktadır.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Delik Deniz ve Kral Koyu (Antalya)

Antalya, Türkiye

Delik Deniz ve Kral Koyu birer doğa harikası koy olup, Gazipaşaya 23 km, Alanya'ya 67 km uzaklıktadır. Güneyköy Köyünün Nohut Yeri mevkinde yer alan kalenin sol tarafında yer alır. Koylara Antiochia Ad Cragum antik kenti içinden geçilerek gidilmektedir. Koylar yine aynı kentin kıyı kısmında yer alan kalıntıları arasında bulunmaktadır. Doğal güzelliklerle tarih burada iç içe yer almaktadır. Delik Deniz'de kamp yapılabilmektedir.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Göksü Şelalesi (Konya)

Konya, Türkiye

Yerköprü Şelalesi, Konya'nın Hadim ilçesinde, Konya merkezine 110 km uzaklıkta, Göksu Nehri üzerinde bulunan ünlü bir şelaledir. Şelalenin küçük bir elektrik santrali de bulunmaktadır. Anadolu topraklarındaki önemli nehirlerden biri olan Göksu Nehri, Yerköprü’de mağaranın içine giriyor ve burada kayboluyor. Bölgedeki bir diğer akarsu olan Karasu Çayı da Göksu Nehri’nin yaklaşık 25 metre üzerinden aktıktan sonra Yerköprü Şelalesi’ni oluşturuyor ve Göksu Nehri’nin üzerine dökülüyor.  İki akarsuyun birleşmesinden sonra ortaya muhteşem güzelliğe sahip bir gölet çıkyor ve birleşen iki nehir Akdeniz’e dökülmek üzere coşkuyla akmaya devam ediyor. Göksu Şelalesi Nerede, Nasıl Gidilir? Konya – Karaman istikametine giderken Güneysınır ilçesine girdikten sonra (Ana yol üzerinde sağ tarafta) dümdüz Bozkır ilçesi istikametine doğru devam ediniz. Gürağaç kasabasını geçtikten sonra yolun solundaki tabeladan şelale yoluna girebilirsiniz. Habiller Köyü’nü de geçtikten yaklaşık 7 – 8 km sonra şelaleye ulaşmış olacaksınız.

Haritada Göster
 • Açık
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Akyar Koyu (Mersin)

Mersin, Türkiye

Akyar koyu , Narlıkuyunun eski Silifke mersin yolu üzerindedir.Akyar Narlıkuyunun piknik yapılıp,denize girilecek en güzel yeridir.Akyar koyunda su hem temiz hem de buz gibidir.Sebebi ise Narlıkuyu cennet cehennem mağaralarının altından akan içme suyunun burada denize karışmasıdır. Narlıkuyu Akyar koyunda piknik yapabilir,denize girebilir ve ayrıca mis gibi orman havasında çadır kurup kamp yapabilirsiniz. Etrafı çam ormanları ile çevrilidir.Erki silifke mersin yoluna girdiğinizde hemen Akyar yazısını görürsünüz.Yola aşağı inerken yol sağ ve sola olmak üzere ikiye ayrılır.Siz soldaki inişli yola dönerseniz Narlıkuyu Akyar Koyuna sağdaki yola saparsanız,Narlıkuyu Kızlar Hamamı koyuna ulaşırsınız.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Tuz Gölü (Konya)

Konya, Türkiye

Tuz Gölü, Konya ve Aksaray illerinin sınırının kesiştiği yerde yer alır. Türkiye‘nin tuz ihtiyacının %40’ı bu gölden sağlanır. Tuz Gölü’nde tuz, meteorolojik suların yeraltına süzülerek daha önce oluşmuş tuz domlarını eritmesi ve tektonik hatlar boyunca yüzeye taşımasıyla oluşmaktadır. Tuz Gölü'nde kamp ve doğa sporları yapılabilir. – Aracınızla gidiyorsanız; Ankara’dan Konya Devlet Yolu’nu takip ederek, Şereflikoçhisar ilçesinden sonra Tuz Gölü kıyısına ulaşabilirsiniz. Gölün karşı kıyısına ulaşmak için aynı yolun Konya Kavşağı’ndan sağa dönüp Cihanbeyli ilçesi üzerinden göle yakın kasabalara gidebilirsiniz. – Otobüsle ulaşım: Ankara AŞTİ’den kalkan Aksaray otobüslerini kullanabilirsiniz. Karşı kıyıya ulaşımda Konya otobüsleri ile Cihanbeyli’ye gidip, buradan kasabalara hareket eden dolmuşları kullanabilirsiniz.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Karasu Kanyonu ve Şelalesi (Mersin)

Mersin, Türkiye

Karasu Şelalesi Kadıncık Barajı'nın kuzeyinde yer almaktadır. Kanyona Boğazpınar köyünden patika bir yoldan inilmektedir. Kanyona dik bir iniş ile inildikten sonra 3,5 km. civarında suyun içerisinden yürüyerek karasu şelalesine ulaşılmaktadır. Mükemmel bir görünüme sahip olan Karasu Kanyonun da bol bol fotoğraf çekilebilir ve bu tertemiz suya sahip doğa harikası yerin keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca; doğa severler için burada kamp yapabilecekleri yerler bulunmaktadır.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Topasır Milli Parkı (Mersin)

Mersin, Türkiye

Milli parklar içersinde en güzel manzaralardan gelin kayası ve gülek geçidini barındırır. Ayrıca karboğazı şenlik ve kayak merkezi içerisindedir.  Doğası harika, iki üç günlük kamp için ideal. Su imkanı bol. Yüksek yerlerde yabani yaşam var ama insandan uzak duruyorlar. Tarif edilemez muhteşem manzarası ve adrenalin dolu fotoğraf pozları sizleri bekliyor.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Medetsiz Doruğu (Mersin)

Mersin, Türkiye

Medetsiz Doruğu (Bolkar Dağları), Akdeniz Bölgesi, Mersin İli, Çamlıyayla İlçesi'ndedir. Bolkar Dağları'nın en yüksek doruğu olan Medetsiz Tepesi'ne (3525 metre) çıkmak için en çok kullanılan rota Meydan Yaylası'ndan güneye Karagöl ve Çiniligöl'e doğru giderken göllere gelmeden doğuya Koyunaşağı Tepesine doğru dönen ve Koyunaşağı Tepesi'nin altından tekrar güneye dönerek sırta çıkan doğuya doğru biraz uzunca yürüyerek zirve sırtına çıkan ve sonunda Medetsiz Tepesine ulaşan rotadır. Bu rota, Meydan Yaylası'ndan Medetsiz Tepesi'ne gidiş-dönüşü iyi bir tempo ile 12-14 saat arası sürebilir. Meydan Yaylası Kamp Alanı (2340 metre), Ulukışla'ya 29 kilometre, Mersin'e 166 kilometre ve Ankara'ya 362 kilometre uzaklıktadır.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Eğni Yaylası (Adana)

Adana, Türkiye

Eğni gözü, Adananın Aladağ ilçesine bağlı Büyüksofulu köyündedir. Aladağ’ın Eğni yaylasındaki Eğni gözü,  Büyüksofulu köyüne bağlı bir mahalle olarakta bilinse de  Büyüksofulu’ya 10 km uzaklıktadır. Adını Toros Dağlarının güney yamaçlarındaki Çulfaker kanyonunun aşağılarındaki kaynağından almıştır. Eğni gözü Adananın Aladağ ilçesine 56 km Karaisalı ilçesine yaklaşık 73 km uzaklıktadır.  Toros dağlarının temiz ve lezzetli kaynaklarından biri olan Eğni’ nin gözü tamamen doğal bir ortam bir doğa cenneti sayılabilir. Eğni gözü yaylası ile Büyüksofulu ve Gerdibi arasındaki yol oldukça uzun bir vadinin tabanından Aladağ ve Karaisalı’ya bağlanmaktadır. Eğni gözünden akan suyun bu vadi boyunca gelmesi su kıyısındaki yayla evlerini buz gibi suyu temiz havasıyla sürekli canlı ve temiz tutmaktadır. Eğni gözünün en önemli özelliklerinden birisi suyu ve doğal güzelliğinin devamında Toros dağlarının devasa Aladağlar kütlesinin başlangıç noktası olmasıdır. Harika Toros çam ormanları kanyonlar ve sarp dağların olduğu  bu heyecanlı coğrafyada Torosların dayanılmaz çekiciliği doğa yürüyüşü yapma isteğinizi körükleyecektir. (mevsime uygun giysi ve gereksinimleri yanınızda bulundurmak koşuluyla)

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Kapuzbaşı Şelalesi (Kayseri)

Kayseri, Türkiye

Kapuzbaşı Şelaleleri Yahyalı ilçesine bağlı Kapuzbaşı köyü sınırları içerisinde yer alan kaynak şelalelerdir. Şelalelerden birisi Türkiye'nin en yüksek ve dünyanın ikinci en yüksek şelalesi olma özelliğini taşımaktadır. Hemen yakınındaki Aladağlar’ın görkemiyle yarışan bu şelale, muhteşem bir manzara koyuyor ortaya.Kapuzbaşı Şelalesi, Aladağlar’da toplanan kar ve buz sularıyla beslenir ve 76 metre tepeden dökülür. Gürül gürül sesi ve tül gibi beyazlığı, sizi mest eder. Kapuzbaşı bir şelaleler takımı. Yani sizi bir tane değil, 3 tanesi yan yana olmak üzere 7 adet muhteşem şelale bekliyor. Ayrıca; doğaseverlerin kamp yapabileceği alanda mevcuttur.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Yay Gölü (Kayseri)

Kayseri, Türkiye

Kayseri'de Erciyes Dağının güneyinde, Develi-Yahyalı-Yeşilhisar-İncesu kasabaları arasında uzanan volkanik kapalı havzaya Sultan Sazlığı-Yay gölü adı verilmektedir. Yay Gölü etrafında birçok kamp yapılabilecek alan mevcuttur.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Aşk Vadisi - Bağlıdere (Nevşehir)

Nevşehir, Türkiye

Aşk Vadisi (Bağlıdere) Kapadokya'da kamp yapmak için en güzel yerlerden birisi olan Aşk Vadisi'nde hem güneşin doğuşunu hem de balonların tamamını keyifle izleyebilirsiniz. Kamp yapabileceğiniz en uygun yerleri, vadinin ust kımında bulunan tepe noktalarıdır. Yaklaşık uzunluğu 5 km olan vadi aynı zamanda yürüyüş severlerin en çok tercih ettiği rotalardan birisidir. Vadi içinde bulunan çeşitli bitki örtüsü ve değişik şekillerdeki peri bacaları arasında yürüyüş yapmak için en uygun zamanlar bahar ve sonbahar aylarıdır. Ulaşım; Uçhisar-Göreme yolunun ilk kilometresinde bulunan, Özler Art Center yanındaki patika yoldan biraz ilerleyerek uygun kamp yerlerine ulaşabilirsiniz.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Urla Demircili Koyu (İzmir)

İzmir, Türkiye

Urla'nın Demircili Köyü oldukça sessiz,tertemiz bir plajı var. Demircili Köyü; İzmir'in Urla ilçesinin güney batısına düşüyor.Sığacığın da batısında kalıyor. Yolu fena değil.Orman manzarası içinde ilerliyorsunuz.Köyün içinden geçip bu koya ulaşıyorsunuz.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Kleopatra Koyu (İzmir)

İzmir, Türkiye

Kleopatra Koyu; aslında yazlık bir sitenin içerisinde konumlanan, ana yoldan görünmeyen gizli bir koy. Güvercinlik Koyu olarak da bilinen bu güzel plaj muhteşem denizi ile insanın aklını başından alıyor. Alaçatı ile Ovacık arasındaki sahil yazlık sitelerden Özpamir Sitesi‘nin hemen altında yer alan Kleopatra Koyu’na bu ismin verilmesinin nedeni plajda ve deniz içerisinde bulunan ince taneli kum. Yüksekten etkileyici bir manzaraya sahip olan Çeşme Kleopatra Koyu, yaz aylarında serinlemek, kalabalıktan uzaklaşmak, gürültülü müzik yayını yapan beach club kültürünü sevmeyenler için bire bir. Güneş battıktan sonra geç saatlere kadar denize girmek, plajda ateş yakan ve sohbet edenlere katılmak da mümkün.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Çiftlik Koyu Çiftlikkoy - (Çeşme/İzmir)

İzmir, Türkiye

Üç yanı denizlerle çevrili bir yarımadada bulunan ve mart ayından ekim ayına kadar bol güneş alan Çiftlikköy, 4 mevsim rüzgârlı olması nedeniyle sörf yapmak için en uygun yerlerdendir. Yörenin tarihî Rum Mezarlığı, mozaikleri, iki katlı taş evleri ve dar sokakları ziyaretçileri büyüler. Burada bulunan Pırlanta ve Altınkum plajları ise güneşli ve eğlence dolu bir gün geçirmek isteyenler için güzel bir alternatif sunar. Denize yakın soluklandığınız her noktada Yunanistan'a bağlı Sakız Adası’nın eşsiz manzaranıza ufuk çizgisinden dahil olduğu Çiftlikköy'de, bölgenin her bir köşesinde karşınıza çıkabilecek sakız ağaçları da mutlaka görülmesi gerekenler arasında.. Ücretsiz kamp yapmak için en uygun alanlar ağaç altlarıdır.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Ilıca Halk Plajı (Çeşme/İzmir)

İzmir, Türkiye

Çeşme Ilıca Plajı, Türkiye‘nin en çok tanınan plajlarından. 3 km’yi bulan uzunluğu, altın sarısı ince kumu, sığ ve berrak denizi, denizi besleyen sıcak su kaynaklarıyla Ilıca, nisan ayından kasım başına kadar denize girilebilen bir sıcaklıkta. Plaj çevresinde açılan otel ve pansiyonlar bu güzel kumsala olan ilgiyi artırırken, Ilıca Halk Plajı’nın sığ suları günübirlikçi tatilciler ve yüzme bilmeyenlerin bu plajı tercih etmesinin en önemli sebepleri arasında. 2017 yılı yaz sezonu sonuna kadar özel bir firma tarafından işletilen Ilıca Plajı’nda şezlong, şemsiye, duş ve soyunma kabinleri için ücret alınıyordu. 2018 yılı sezonu başında Çeşme Belediyesi’nin kiraladığı plajda şemsiye, şezlong hizmetleri ziyaretçilere ücretsiz sağlanıyor.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Dolungaz Koyu (İzmir)

İzmir, Türkiye

İzmir, Karaburun’un kuzey sahil kesimlerinde bulunan Dolungaz Koyu etrafı kayalıklarla ve ormanlık ağaçlarla çevrili, turkuaz denizi olan saklı bir koy. Dolungaz Koyu’nu bulmak pekte kolay değil. Burayı bulabilmek için orada yaşayan yerli halktan mutlaka destek ve bilgi almak gerekiyor. Ama aradığınıza ve bulduğunuza değecek bir doğa harikası olan Dolungaz Koyu size eğlenceli dakikalar yaşatacak.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Karaburun (İzmir)

İzmir, Türkiye

Izmir Körfezi'nin girişinde, körfezi kontrol eden onemli kilit noktalardan biri olan Karaburun Yarımadası'nda eski çağlardan bu yana yerleşim izlerine rastlamak mümkündür. Kaynaklarda yarımadanın eski adı Mimas olarak geçmektedir. Karaburun Yarimadası'ndaki Çakmaktepe mevkiinde yapılan kazılarda Kalkolitik döneme ait (M.Ö 4000) kesici araçlar, taş el baltaları ve ilkel çanak çömleklere rastlanmıştır. Bölgede MO 3000'li yıllardan itibaren Hititler varlık göstermişlerdir. Hititler'in ardından sırası ile bölgeye Yunanlılar, Persler, Romalılar ve Bizanslılar egemen olmuştur. Antik dönemde bölgedeki Erythrai kenti sayesinde oldukça önemli bir kültür ve ticaret merkezi durumuna gelen yarımada, Helenistik ve Roma döneminde önemini kaybetmiştir, Bizans döneminde ise eski canlılığını tekrar kazanmıştır.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Boyabağı Koyu (İzmir)

İzmir, Türkiye

Boyabağı Koyu, Karaburun’da denize girmek için en iyi seçeneklerden. Karaburun’un Kösedere Köyü‘nün sahilinde konumlanan koy, masmavi, berrak, tertemiz deniz suyuyla bölgeye gelenlerin en çok rağbet ettiği yerler arasında. Kösedere Köyü’nden Karaburun’a doğru ilerlerken iki yanı zeytin ağaçlarıyla çevrili, tek şeritlik dar bir toprak yoldan geçilerek ulaşılan koy, tam anlamıyla saklı bir cennet. Denizin ilk 3 metrelik bölümünde zemin taşlık. Taş parçalarının bölündüğü bölümde derinlik 1 metreye kadar ulaşıyor. Bu bölüm geçildikten sonra ince kumlu çok derin olmayan bir alan başlıyor. Kumluk kesim çocuklar ve iyi yüzme bilmeyenler için ideal. Koyun korunaklı oluşu deniz sıcaklığına da olumlu yansımış. Genel olarak suyu çok soğuk olan Karaburun’da suyu ılık bir yer bulmak zor. İzmir’in en güzel plajları arasında yer alan biri olan Boyabağı Koyu, kalabalık ve gürültüden uzak, doğayla baş başa zaman geçirmek isteyenler için ideal.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Mordoğan (İzmir)

İzmir, Türkiye

Mordoğan, İzmir'in Karaburun ilçesine bağlıdır. Uzunada'nın tam karşısında yer alır. Mordoğan, özellikle Çatalkaya, Ayıbalığı kayalıkları ve plajı, Ardıç Plajı, amatör balıkçılığı ve 70 çeşit mor çiçeği ile ünlüdür. Kamp yapmak için bir çok alan vardır.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Ayı Balığı Koyu (İzmir)

İzmir, Türkiye

İzmir'in Karaburun ilçesine bağlı Mordoğan beldesinin alışagelmişin dışında kayalıklardan oluşan İzmir'in tartışmasız en temiz 5 koyundan biri olan Ayıbalığı Koyu. Tamamen kayalıklardan oluşan Ayıbalığı Koyu'nda tertemiz ve hiç bir zaman dalga olmuyor. Küçük Ayıbalığı ve Büyük Ayıbalığı en bilindikleri olmak üzere 5-10-20 metrelerden oluşan atlama falezleri mevcut. Adrenalin sevenlerin uğrak noktası olan bu falezlerde geri çıkmak halatlarla sağlanıyor. Falezlerden atlayamam derseniz havuz denilen kısımdan denize girebilir ve tertemiz denizin tadını çıkarabilirsiniz. Bu kısımda derinlik 10 metreyi bulabiliyor. Ayrıca Karaburun ve Mordoğan Belediyelerin'in şemsiyelerini ücretsiz kullanabilirsiniz.Ayrıca; küçük bir kum plajıda mevcut. Burada da ücretsiz şemsiyeler bulunuyor.  Kamp yaoabileceğiniz alanlarda mevcut çadırınızı istediğiniz uygun biryere atabilirsiniz. Ayrıca geceleri çok ünlü dj'ler de partiler verebiliyor. (ücretli olabilir)

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Mahmut Dağı (İzmir)

İzmir, Türkiye

Parkur yaklaşık 1200 metre yükseklik farkıyla dik sayılabilecek bir rotadır. Kışın erken tırmanışa başlamakta fayda var. Doğa güzellikleri açısından zengin bir parkur ve kar yağdığı zaman özellikle zirve sırtında buzlanma yapmaktadır. Tecrübesiz ekiplerin kışın dikkatli olmasında yarar var. Parkur üzerinde su kaynağı mevcut olan alanda kamp yapma olanağı var. Yukarı Kızılca köyünden başlar. Neredeyse zirvesine kadar orman içinden çıkılan bir rotası vardır. Köyün içinden mesire alanına doğru çıkılır, stabilize devam eden yol 1 km sonra akkaya denen mevkiye gelir. Buradan patikaya girilerek kaya bloğunun sağından yükselerek devam edilir. Yapay gölete ulaşılınca hemen üzerinde su kaynağı mevcuttur. Patika devam ederek 850 metre civarına boyuna ulaşır. Buradan geçen geniş stabilize orman yoluna çıkılır. Yol izlenerek zirveye ulaşılır. Dönüş aynı rota üzerinden yapılabilir. Orman içinde patika çok belirgin ve yer yer taşlardan oluşturulmuş 'baba'lar mevcut ancak yinede kötü hava koşullarında patikayı kaybetme olasılığına karşı dikkatli olun. Dağın Dereköy yönüne de iniş yapılabilir (bilenler için).

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Spil Dağı (Manisa)

Manisa, Türkiye

Spil Dağı, Manisa merkezden kuzey yolunu izleyerek 24 km, İzmir merkezden güney yolunu izleyerek yaklaşık 50 km uzaklıkta, ismi Manisa ile özdeşleşmiş, tarih, mitoloji ve flora bakımından çok zengin bir dağdır. Yükseliği 1513 metredir. Manisa Spil Dağı Milli Parkı'nın doğusunda 600 metre yükseklikte bulunan Sülüklü Göl eşsiz doğasıyla tam bir kafa dinleme yeridir. Göle gelmişken dilerseniz Yarıkkaya kanyonunu ziyaret edip kanyon geçişi de yapabilirsiniz. Kamp yapmak için ideal noktalardır.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Karagöl Tabiat Parkı (İzmir)

İzmir, Türkiye

İzmir Karagöl Tabiat Parkı deniz seviyesinden 850 metre yükseklikte olup,18.92 ha’lık alana sahiptir. Göl jeolojik hareketler sonucu oluşmuş heyelan set gölüdür. Orman ve göl kaynak değerine sahiptir. Tabiat Parkı içerisinde ve çevresinde doğa yürüyüşü, foto safari, bisiklet gezintisi faaliyetleri yapılabilir. Sahada kır gazinosu (restaurant), büfe, piknik üniteleri, çadırlı kamp ve karavan alanı mevcuttur. Ulaşım: İzmir Karagöl Tabiat Parkı Menemen İlçesi Yamanlar Dağı mevkiinde yer almaktadır. İzmir il merkezine 35 km, Karşıyaka İlçesi, Örnekköy mahallesine 23 km uzaklıktadır. Mevcut ulaşım yolu asfalt kaplı olup bol virajlı ve her virajda muhteşem körfez manzarasına sahiptir. Karagöl Tabiat Parkına yaya girişi 4 TL, araç girişi ise 16 TL’dir. (2017) Kendi çadırınızda konaklamanız mümkündür onunda ücreti 3 Tl dir.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Cennet Dalan Koyu (Balıkesir)

Balıkesir, Türkiye

Adından da anlaşılacağı gibi doğa harikası bir koydur. Denize girmek isteyenler için de ideal bir yerdir. Turizmin geliştiği bölgelerden birisidir. İsterseniz ücretli kamp yapılabilecek alanlar mevcuttur. İstersenizde koyda kendi çadırınız ile kamp yapabilirsiniz.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Ortunç Koyu (Balıkesir)

Balıkesir, Türkiye

Alibey Adası’nın güneybatısında, Sivribe Burnu ile, Pınar boğazı arasındaki geniş koydur. Koyun kuzey ve  doğusunda çamların arasında turistik tesisler bulunur. Poyraza liman, meltemde soluğanlar alan bir mevkidir. Diş erişteliktir ve zor demir tutar. 3-10 metre arası demirlenir. Gece kalınacaksa, koy ortasında bulunan tepenin kayalarından veya güney kısımda karadan koltuk almakta fayda vardır. Zaman zaman kuzey sağanakları koya sert iner.. Ayvalık’tan kalkan tüm tekneleri yoğun uğradıkları bir koydur, kalabalıktır. Ancak saat 17.00 den sonra koy sakin olur. Gece Midilli Adası’nın ışıkları ve çevredeki fenerlerin görüntüleri çok güzel görünür.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Ayvalık Adaları (Balıkesir)

Balıkesir, Türkiye

Ayvalık, Balıkesir'in Ege Bölgesi'nde kalan bir ilçesi olup Midilli adası'nın tam karşısında kurulmuştur. Çam ormanları ve Zeytin bakımından zengin olan ilçe Ege Denizi kıyısında olup Ayvalık Adaları adı verilen takımadalara sahiptir. Birçok kamp alanı bulunmaktadır...

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Şahindere Kanyonu (Balıkesir)

Balıkesir, Türkiye

Kazdağı Milli Parkı içinde bulunan Altınoluk Şahin deresi kanyonu Kazdağılarından almış olduğu tertemiz, çam ve kekik kokulu havayı Edremit körfezine dağıtırken aynı zamanda denizden almış olduğu iyotlu,yosun kokulu havayı dağlara doğru taşımakta, doğal bir körük vazifesi görmektedir. Kısaca Şahinderesi kanyonu Edremit körfezinin bacası gibidir. Bu hava dolaşımından olmalı ki etrafı çeşitli endemik bitkilere ve yüzlerce farklı türde hayvanlara yaşam imkânı sunmaktadır. Kanyonun uzunluğu 26 km yüksekliği ise 600-700 metrelere kadar çıkmaktadır.Edremit-Altınoluk güzergahını takip edip Altınoluk merkezine girin. Burada BİM’in karşısında Yapıkredi bankasının arasından sağa doğru girip yola dümdüz devam edin. İleride sola doğru Bent Otel Şelale tabelasını göreceksiniz. Bu yola girin 2 km daha devam ederseniz kanyona ulaşmış olursunuz.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Hasan Boğuldu Göleti (Balıkesir)

Balıkesir, Türkiye

Hasan Boğuldu Göleti, Akçay, Altınoluk yolu üzerinde, Zeytinli beldesinde yer almaktadır. Bir efsaneye göre bu gölette boğulan Hasan adlı aşık gençten ismini alan gölet, bölgede sıkça ziyaret edilen mesire alanı Sütüven Şelalesi'ne çok yakındır. Ayrıca kamp alanı olarak en yakın Akçay tercih edilebilir. Buraya şahsi aracınızla Akçay- Altınoluk yolu üzerinde ilerleyip tabelalar yardımıyla sırasıyla  Zeytinli- Sarıkız bölgelerine ulaşmak gerekir. Burada biraz ilerledikten sonra karşınıza çıkan tabeladan sola dönün burada 4-5 km ilerlediğinizde gölete ulaşmış olursunuz. Hasan Boğuldu ve Sutüven Şelalesinin içinde bulunduğu Kazdağı Milli Parkı’na  Giriş Ücreti 15 TL’dir.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Mehmetalan Köyü (Balıkesir)

Balıkesir, Türkiye

Mehmetalanı Köyü, Balıkesir'in Edremit ilçesinde bulunan mükemmel kamp alanlarına ev sahipliği yapmaktadır. Ayvacık taraflarından gelen Mehmet adındaki bir şahıs tarafından yaklaşık 200 Yıl önce kurulmuştur. Yüzölçümü Ve Komşu Köyler 2349 Dönüm bir alan üzerine kuruludur. Komşu köyler Pınarbaşı, Zeytinli Kasabası, Ortaoba Köyüdür.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Kömür Limanı (Çanakkale)

Çanakkale, Türkiye

Her ne kadar adını, zifiri karanlığı çağrıştıran renge sahip bir madenden alsa da Kömür Limanı, doğaseverler için adeta bir ömür limanı… Kömür Limanı'nda hiçbir yapılaşma yok. Gözlerden uzak, motor, korna seslerinin olmadığı doğal bir ortamda tatil yapmak mı istiyorsunuz? O zaman mutlaka burayı görmelisiniz. Kamp malzemelerinizi yanınıza alın . Çünkü hiç otel ya da pansiyon yok, Kömür Limanı kamp yapmak için gideceğiniz en ideal yer. Bu doğal akvaryum; 144 çeşit balık türü, 34 farklı sünger, 78 çeşit deniz bitkisi ve daha birçok canlıya ev sahipliği yaptığı için Kömür Limanı dalış sevdalılarının en gözde mekanlarından.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Fatma Kadın Koyu

Çanakkale, Türkiye

Fatma kadın koyu nadide bir mevkide denizi sığ, kumluk, sakin, sesiz doğa içinde içinizi bir huzur kaplıyor. Koyun solunda hemen, hemen Gelibolu yarımadasında her koyda sıklıkla görebileceğiniz tarihe tanıklık eden korugan (makineli tüfek yuvası) var ve size geçmişin izlerini fısıldayacak gibi duruyor sanki. Koy kuzeye dönük, yıldız yönden gelecek rüzgârlara açık, üstelik havanın açık olduğunda Saroz üç adalar manzaralı. Koyun denize çıkışında her iki ucu kayalık ve dik tepelik bir çanağa benziyor.  Sağda ki tepenin üzerinde küçük sayfiye bir site göze çarpıyor. Kim gözünü kapatıp yıldızların altında dalga sesleri ile uymak istemez. Kim sabah kalktığında denize sıfır bir sabah suyu yapıp ağaçların altında sevdikleri ile çayını yudumlamak istemez. Gelibolu tarihi yarım adası, Gelibolu belediyesi sınırları içersinde kalan Güneyli köyü’nün gözdesi  Fatma Kadın Koyu

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Evreşe Plajı

Çanakkale, Türkiye

Bakir koy Evreşe, sıcak yaz aylarında serinlemek isteyenler için harika bir seçim. Ege Denizi’nin turkuaz ve berrak suyuyla sizi sizden alıp götürecek bu gizli cennet, mutlaka gidip görülmesi gerekenler listenizde yer almalı. Türkler tarafından kullanılan tarihi adı Adalar Denizi olan Ege Denizi’ne ait bu koyda insan, araba, işletme sesi yok. Dalga sesi ve ara ara rüzgarın mırıldanmasıyla Güneş’in kucağına kendinizi bırakabileceğiniz bu yer tam kafa dinlemek isteyenlere göre. Sit alanı olması nedeniyle de işletme kurulmayacak olan bölgeye gelirken yanınızda minik bir buz çantası götürmenizde fayda var. Su, meyve ve hafif bir sandviç hazırlayarak sabahın erken saatlerinden dilediğiniz vakte kadar burada kalıp kendinize dingin bir gün hediye edebilirsiniz. Uzun ve kumsal bir sahile sahip Evreşe Koyu’nda denizin içi de kum. Cam gibi suyun içinde yüzerken irili ufaklı balıklara veya yengeçlere rastlamanız mümkün. Nasıl Gidilir? Şarköy’den Gelibolu istikametine giden yolu devam edin. Çanakkale İl Sınırı’na vardığınızda az ileride Kavakköy ile karşılaşacaksınız. Köyü geçtikten sonra karşınıza çıkan tabelalardan Keşan Yolu’na sapın. Troia Agora’yı görünce sola dönerek tabeladaki Eceabat yönüne gidin. İlk sağdan tekrar girdiğinizde o yol sizi dümdüz koya götürecek.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Gökçe Tepe Tabiat Parkı

Edirne, Türkiye

Saroz körfezinde olan mükemmel berrak denizine karşı ve aynı zamanda tam bir oksijen deposu olan 650 dönümlük kapalı bir tabiat parkında kamp yapabilecek alanlar mevcuttur. Mavinin ve yeşilin birleştiği doğal güzellikleri ile Gökçetepe Tabiat Parkı, dünyada kendi kendini temizleyerek her zaman temiz ve berrak kalan 5 körfezinden biri olan Saros Körfezi’ndedir. Gökçetepe Tabiat Parkı, Keşan ilçesinden sonra tabelalar takip edilerek kolaylıkla bulunan bir doğa harikasıdır. Tabiat parkı içerisinde pek çok aktivite bulunmaktadır.Parka gelenler çadır kampı veya karavan konaklaması veya da bungalov evlerde konaklama yapabiliyorlar.Tabiat parkında ayrıca paint ball oynayabilir veya doğa sporları yapabilirsiniz.Parkta ayrıca dalış eğitimleri ve su sporları da yer alıyor. Gökçetepe Tabiat Parkı Giriş Ücretleri Şahıs Giriş ₺ 6,50 Bisiklet Giriş ₺ 6,50 Motorsiklet – Atv Giriş ₺ 13,00 Otomobil Giriş ₺ 20,00 Minibüs Giriş ₺ 60,00 Minibüs Giriş ₺ 100,00 Otobüs Giriş ₺ 175,00 Karavan Giriş ₺ 60,00 Çadır Konaklama ₺ 40 Kamp yapacaklar için su ve elektrik ücrete dahil ediliyor. (2017)

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

İbrice Limanı

Edirne, Türkiye

İbrice Limanı: Keşan’a bağlı Mecidiye beldesinde yer alan, iki küçük koydan oluşuyor. Tarihi liman, doğanın bir hediyesi olarak, dalgalara kapalı bir haliç çevresinde kurulmuş. İzmir’den Gökçeada’ya gelen gemiler, geçmiş yıllarda yüklerini bu limana boşaltırlar, develerle Uzunköprü’ye taşınan ticaret malları, buradan trenle, İstanbul’a gönderilirmiş. Limanda gümrük binası, hamam, ticaret mağazası gibi üniteler bulunurmuş. Şimdi, yalnızca kalıntıları görülen binalar, bölgenin ikinci derece SİT alanı olması nedeniyle yıkılmış. Günümüzde, ciddi bir balık sirkülasyonu bulunan İbrice Limanı, sayısız balıkçı teknesi  bulunuyor. limandan içlere doğru, toprak yolla devam ettiğinizde, Deli Liman denilen ve arkası çamlık, önü deniz olan kamp sahalı görülüyor. Burada: kamp ateşi yakmak ve gitarlı geceler yaşamak mümkün. Kamp yerinden, güneşin batışını, hele hele güneş battıktan sonra, ışık kirliliği olmayan gökyüzünde, samanyolunu izlemek, bir yandan da tüm haftanın yorgunluğunu atabilmek, inanın, muhteşem bir keyf. Eğer, amatör balıkçılığa, olta balıkçılığına merakınız varsa, burası olta balıkçılığı içinde mükemmel olanaklar sunan bir yer. Özellikle: zargana yakalayabilirsiniz. 4-5 saatlik bir süre sonunda, muhtemelen 50 civarında zargana yakalamanız içten bile değil. İhtiyacınız olan tek şey, birazcık şans.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Uzunkum Plajı

Edirne, Türkiye

Uzun bir kumsala sahip Uzunkum'da,ayrıca taşlık ve ağaçlık alanlar da mevcut.Olta balıkçılığı ve kamp için müsait bir alan. Dalış sporu için de gayet ideal. Burada dikkat edilecek en önemli husus; alışveriş noktalarının bulunmaması. Buranın imara kapalı olması, SİT içinde kalması ve elektrik olmayışı kısacası bakir bir alan olması sebebiyle alışveriş imkanı yok. Buraya gelinirken tüm alışverişin yapılması gerek. Buraya toplu taşıma hizmeti yoktur. Uzunkum’da yerleşim olmayıp, kıyılarda tüm Mecidiye Kıyılarında olduğu gibi kirlenme sözkonusu değildir. Uzunkum’da sosyal tesis de yoktur, alışveriş imkanı da bulunmamaktadır. Elektrik enerjisi olmadığından işletme açılamamaktadır. Yiyecek ve içecek gereksinimleri Uzunkum’a gelinmeden temin edilmelidir. Nasıl Gidilir? Uzunkum’a karayolu ile gitmek mümkündür.Buraya toplu taşıma araçları servis yapmamaktadır.Keşan-İstanbul yönün-den Uzunkum’a gelmek için;Mecidiye – İbrice istikametine devam edilecek ve Taş Ocakları mevkiine gelindiğinde sağa sapılarak yolun sonuna kadar devam edilecektir. Erikli-Yayla-Mecidiye Sahili önünden gelecekler ise,Demiryalak adı verilen çeşmenin yanından geçen yola saparak tabelalar yardımıyla önce Kale Koyu’na sonra da Uzunkum’a varacaklardır. TÜM YOLLARDA UYARICI TABELALAR MEVCUTTUR.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Kale koyu (İtalyan Koyu) (Edirne)

Edirne, Türkiye

Kale Koyu (italyan koyu) ,içinde barındırdığı tarihi Kale ile özdeşleşen ve adını buradan alan ıssız bir kumsaldır. Tarihi Kale ise, yıllardan beri aşırı tahrip edildiğinden ve ilgisizlikten iyi durumda değildir. Bu bölge, çok güzel olan kumsalı nedeniyle adından söz ettirmektedir. Uzunkum ve İbrice gibi yerleşimi olmayan bu plaja gelirken; yiyecek-içecek gibi ihtiyaçların önceden alınarak gelinmesi önerilir. Kale Koyunda (italyan koyunda) Mecidiye Belediyesi?nin çeşitli hizmetlerini görmekteyiz. Ücreti karşılığında gölgelik, şezlong, duş ve WC hizmeti gün içerisinde sınırsız olarak kullanılmaktadır. Kale Koyu,görüntü olarak çok güzel bir yerdir.Denize doğru akan bir de deresi vardır. Nasıl Gidilir? Keşan-İstanbul istikametinden gelen araçlar Erikli-Mecidiye Sahili ayrımına sapmadan direkt olarak devam edecekler ve tabelalar vasıtasıyla Kale Koyu?na varacaklardır. Asfalttan sonraki yol stabilizedir. Buraya toplu taşıma hizmeti yoktur.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Erikli Plajı (Edirne)

Edirne, Türkiye

Saros Körfezi'nde bulunan plajlardan biri olan Erikli Halk Plajı, Edirne'nin Keşan ilçesine bağlı Erikli kasabasında bulunmaktadır. Edirne'de denize girilebilecek yerlerden biri olan Erikli Halk Plajı, 2014 yılında mavi bayrak almıştır. Sahil kasabası Erikli, güzel bir plaja sahip olmanın yanı sıra konaklama imkanları açısından da geniş bir seçenek yelpazesine sahiptir. Erikli Sahili Turizm Geliştirme Kooperatifi tarafından yapılan çalışmalar sonucunda mavi bayrağa layık görülen Erikli Halk Plajı'nda tuvalet, duş, soyunma kabini, cankurtaran gibi imkanlar sunulmaktadır. Yaklaşık 3 kilometre kadar uzunluğu bulunan plajın genişliği, 30-40 metredir. Erikli Halk Plajı'nın yanı sıra bölgede Yaylaköy ve Danişment Sahili, Kum Ocakları Plajı gibi çeşitli alternatif plajlar da bulunmaktadır. Erikli Halk Plajı'na özel araç ile gidecek olanlar; İstanbul-Tekirdağ yolunu kullanmalıdır. Bu yol üzerinden Keşan ilçesine ulaşmanız yaklaşık 230 kilometre sürmektedir. Keşan ilçesinden Erikli sapağına saptıktan sonra yaklaşık 30 kilometrelik bir yolculuğun ardından Erikli'ye ulaşıyorsunuz. Erikli ilçesi ile Erikli Sahil Plajı'nın arasında ise 3 kilometre bulunuyor. Erikli Halk Plajı'na otobüsle gitmek için ise Keşan ilçesine direkt giden otobüsleri kullanabilirsiniz. Keşan Otogarı'na ulaştıktan sonra buradan yarım saatte bir kalkan Erikli minibüsleri ile beldeye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Danişment Tabiat Parkı (Edirne)

Edirne, Türkiye

Danişment Tabiat Parkı Keşan İlçesine 25 km. ve Enez İlçesine 40 km. mesafede deniz kenarında bulunmaktadır. Halkın rekreasyonel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 1988 yılında Orman Bölge Müdürlüğünün teklifleri üzerine A Tipi Mesire Yeri olarak tescil edilen alan 13,19 ha. dır. Bunun 10,115 ha. Alanı kamp alanı, 3,075 ha. Alanı ise günübirlik kullanım alanıdır. Bu sahaların içerisinde kalan kumsal alan 2,255 ha. olarak belirlenmiştir. Kamp alanı, 90 adet otokamp ünitesinden ve 72 adet çadır parselinden olmak üzere 162 ünite olarak planlanmış ve 810 kişi/gün olarak kapasite tespiti yapılmıştır. Günübirlik kullanım alanı ise; 262 kişi/gün kapasite ile hesaplanmış olup tüm mesire yerinin potansiyel ziyaretçi sayısı 1072 kişi/gün olarak belirlenmiştir. Danişment Tabiat Parkı 2008 yılında 29 yıllığına kiralama yoluyla işlettirilmektedir.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Uçmakdere Köyü (Edirne)

Tekirdağ, Türkiye

Uçmag – Uçmak kelimesi Türk ve Altay mitolojisinde anlamı cennet kelimesine karşılık gelir. Tekirdağ ilinin Şarköy ilçesine bağlı olan Uçmakdere köyü İstanbul’a 170 km uzaklıktadır. Köyün sırtını dayadığı Ganos Dağı (Işıklar Dağı )950 m. yüksekliği ile,Trakya’nın ikinci büyük yükseltisidir.Köy Ganos dağından doğan bir dere yatağı üzerine kurulmuştur. Konumu itibari ile doğal zenginlikleri de bünyesinde barındıran  Uçmakdere köyü Marmara denizine kıyısı olan eski bir Rum köyüdür. Köyün ekonomisi günümüzde bağcılık, hayvancılık, keçi yetiştiriciliği ve keçi sütü ürünleri, pekmez, zeytinyağı, zeytin, şifalı otlar, organik bal üretimi, ıhlamur, adaçayı ve kekik otu gibi ürünlere dayalıdır. Son yıllarda köyde bağ olmayan alanlarda tütün yetiştiriciliği yapıldığı görülmektedir. Köy günümüzde dağ sporlarına ilgi duyanların yeni ilgi alanı olmuştur.Yamaç paraşütü köyün Ganos Dağı eteklerinde bulunan Nişantepe ile Uçmakdere köyü Ayvasıl mevki arasında yaygın bir şekilde yapılmaktadır. Tekirdağ valiliği ile Tekirdağ Doğa Sporları ve Havacılık Kulübü tarafından dört yıldır düzenlenen ” Tekirdağ Uçmakdere Yamaç Paraşütü Festivali” yöreye olan ilgiyi arttırmaktadır.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Kartaltepe Tabiat Parkı (Tekirdağ)

Tekirdağ, Türkiye

Istanbula yakın, muhtesem başdöndürücü yukseklikte Marmara denizini seyredebileceğiniz bir seyir noktasi. Yolu virajli ama kesinlikle değecek bir manzaraya sahip.  Yamac paraşütü yapanlari seyredebileceğiniz , cesaret ederseniz yapabileceğiniz biryer

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Kumbağ Mesire Alanı (Tekirdağ)

Tekirdağ, Türkiye

Kumbağ - Uçmakdere yolu üstünde, Kumbağ'dan çıktıktan sonraki tepede bulunmaktadır. Piknik alanı içinde bir de restoran bulunmaktadır. Deniz manzaralı yokuş bir piknik alanıdır. Deniz manzaralı, ailenizle iyi vakit geçirebileceğiniz bir piknik alanı. Erken giderseniz yer bulmakta sıkıntı yaşamazsınız. Giriş ücreti araç başı 15 tl.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Tekirdağ Yazır Barajı (Tekirdağ)

Tekirdağ, Türkiye

Tekirdağ Yazır Barajı güzel ve temiz doğasıyla, temiz suyuyla, özellikle sazan balığı avı için uygun verimli bir barajdır. Ayrıca kamp yapmak için çadırınızı göl çevresinde uygun bir alana atabilirsiniz.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Avşa Adası (Balıkesir)

Balıkesir, Türkiye

Avşa, Marmara Denizi'nde ada. İstanbul'a deniz otobüsüyle 2,5 Erdek'e ise gemiyle 1 saat 50 dakika uzaklıktadır. Balıkesir'in Marmara ilçesine bağlı bir yerleşim yeridir. İlçe merkezine 11 km, il merkezine 155 km uzaklıktadır. Marmara bölgesinin yerleşim olarak en gelişmiş adası olan Avşa Adası, gündüz masmavi denizin altın sarısı kumsalın tadını çıkarırken geceleri sahil boyunca sıralanmış, barlar ve diskolarda eğlenebileceğiniz günün 24 saatini hareketli geçiren bir tatil merkezi. Çınar Koyu, Mavi koy, Kumburnu, Değirmen ve Yiğitler Köyü’ndeki Altınkum Plajı gezilmesi ve görülmesi gereken ilk yerlerden. Manastır Mevkii’nde manastır ve şapel kalıntıları da mutlaka görülmeli. Eğer dalmayı seviyorsanız Manastır Mevkii’nde denizin 4 metre derinliğindeki Bizans ve Rum kalıntıları görebilirsiniz.Bortaçina ve Büyülübağ Şarap Fabrikalarında Ada Karası üzümlerinden yapılan şarap tadımı yapabilir, Avşa’da adanın dört bir yanını çevreleyen altın rengi kumsallarda denizin ve güneşin tadını çıkarabilir, gece kendinizi sahilin bir ucundan diğer ucuna kadar sıralanan bar-cafe, restoran ve diskolardaki eğlencelere bırakabilirsiniz. Gezilecek Yerler; Yiğitler Köyü  Türkeli Köyü Altınkum Plajı Çınar Koyu  Kumtur Plajı  Kadınlar Plajı  Tavşanlı Plajı Karadut Koyu Manastır Beyazsaray Koyu

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Hacıvelioba Köyü (Balıkesir)

Balıkesir, Türkiye

Hacıvelioba Balıkesir ilinin Gönen ilçesine bağlı bir mahalledir. Kamp yapılabilecek birçok alan bulunmaktadır.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Çataldağ Gölü ve Ormanları (Balıkesir)

Balıkesir, Türkiye

Susurluğun Doğusunda Kepsut'un Kuzeyinde Mustafakemalpaşa'nın Güneybatısında,Balat vadileri arasında iki zirveli bir masiftir.1336 metre ve 1306 metrelik iki adet zirvesi vardır.Bu üç ilçenin birleştiği yerde zirveleri susurluk ilçe sınırları yer almaktadır.Her üç ilçeden  çatal dağa ulaşım mevcuttur. Çatal dağ çok uzaktan görülebilir.Çıplak ve beyaz tepeleri kilometrelerce önceden  insanın gözünü alır.Etrafı tamamen ormanlarla kaplı olduğundan yeşilin içinden gök yüzüne beyaz bir alyans gibi ormanla arasındaki evliliği temsil etmektedir.Çatal dağı çatal dağ yapan ormanla bütünleşmesidir.Eğer orman olmasaydı orası sadece tepe olurdu. Bu kadar güzel bu kadar alımlı yapan onu yeşil gelinliğidir.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Suuçtu Şelalesi (Balıkesir)

Balıkesir, Türkiye

Ülkemiz hem tarihi hem de doğal güzellikleri ile dünyada önemli bir konuma sahiptir. Birçok kültürel ve doğal güzellikleri ile ünlü topraklarımızın, doğal güzelliklerinden birisi de Bursa ilimizin Mustafa Kemal Paşa ilçesine yaklaşık olarak 18 kilometre uzaklığında bulunan Suuçtu Şelalesi olmaktadır. Şelale bu bölgenin tatlı su kaynaklarından biri olmasının yanı sıra, Mustafakemalpaşa ilçesinin içme suyunu oluşturan en büyük kaynaktır. Aynı bölgede bulunan Karadere isimli derenin altında bulunan fay hattının kırılması sonucu meydana gelen şelale, adını da bu olaydan almıştır. Şelale yaklaşık olarak 38 metre yükseklikten akmak ile birlikte izleyenler için oldukça büyük bir görsel şölen olma niteliğindedir. Şelale görsel bir ziyafetin yanı sıra piknik yapmak isteyenler için kurulan birçok ahşap piknik masalarının bulunduğu harika bir ortamı barındırmaktadır. Bu sebeple sıcak yaz aylarında özellikle ziyaret edilen Suuçtu Şelalesi kahvaltı yapmak veya mangal yakmak isteyenler için oldukça geniş bir alana sahip olup ayrıca çam ağaçlarının altında piknik alanı ve piknik masaları vardır. Şelale görsel bir ziyafetin yanı sıra piknik yapmak isteyenler için kurulan birçok ahşap piknik masalarının bulunduğu harika bir ortamı barındırmaktadır. Bu sebeple sıcak yaz aylarında özellikle ziyaret edilen Suuçtu Şelalesi kahvaltı yapmak veya mangal yakmak isteyenler için oldukça geniş bir alana sahip olup ayrıca çam ağaçlarının altında piknik alanı ve piknik masaları vardır.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Gölcük Yaylası Krater Gölü (Kütahya)

Kütahya, Türkiye

Krater alanı, dört bir taraftan inen dereciklerle kar sularını toplayarak küçük bir göle dönüşmüştür. Bu yüzden etrafında yaz ve kış yeşillik eksik olmaz. Yaz aylarının en sıcak günlerinde buraya hırkasız çıkamazsınız. Derin sessizliği, sadece başınızın üstündeki cam ağaçlarını çıkardığı hışırtı bozar. Sırtüstü şöyle bir uzanırsınız, gökyüzünün maviliği ve çam ağaçlarının yeşilliği gözlerinize sonsuz bir dinlenme sağlar, Bu durumda tertemiz havayı iliklerinize kadar çekiniz; doyumsuz tadlara ulaşmak içten bile değildir. Gölcük Dağı; Simav, Emet ve Hisarcık İlçelerinin piknik yeri durumundadır. Dağa adını veren Gölcük Krateri, oval biçimde olup etrafı çam ağaçları ile kaplıdır. Son yıllarda Simav Belediyesi’nin girişimleri ile Gölcük Krater alanı sosyal tesislere de kavuşmuştur. Simav-Emet karayolunun hemen üstünde olan Gölcük, yöre için tam bir dinlenme alanı haline gelmiştir. Gölcük Yaylası’nda Basketbol, voleybol, ve kır kahvesi bulunmaktadır. Ayrıca gölde olta ile balık tutulmaktadır. Göl bazı yaban kuşlarına da ev sahipliği yapmaktadır. Şu anda Simav Belediyesi tarafından işletilmektedir.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Gököz Göleti Keles (Bursa)

Bursa, Türkiye

Hafta sonları her fırsatta İstanbul’dan kaçmaya çalışanlar için Bursa adeta bir cennet. Gököz Göleti, Uludağ’ın arka tarafında kalan, hayvancılık ve tarımsal sulama için oluşturulmuş, 1120 metre rakımda yapay bir gölet. Gököz Köyü’ne çok yakın olduğu için bu ismi almış. Gölün hemen yanında her mevsim konaklama imkanı sunan bungalovlar bulunuyor. Buradan atv ve bisiklet de kiralanabiliyor, ata binme ve tekne ile gölde gezinme, olta ile balık tutma seçenekleri de mevcut. Gölün etrafı yürüyüş ve fotoğraf çekmek için çok uygun. Ayrıca kamp severler için çadırınızı göl çevresinde uygun bir alana kurabilir, kamp ateşi yakabilirsiniz.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Baraklı Göleti (Bursa)

Bursa, Türkiye

Uludağ'ın güneyindeki dağ ilçesi Keles'e bağlı Baraklı köyü Bursa'ya 50 kilometre uzaklıktadır. Nilüfer ilçesinde Orhaneli-Keles kavşağından sola dönen yol, Misi ve Doğancı köylerini geçtikten sonra 13. kilometrede Doğancı Barajı mevkiinde sola Keles yönüne devam eder. 6 kilometre boyunca Doğancı Baraj gölüne paralel ilerleyen yol Çaybaşı köyü içinden geçerek Baraklı köyüne ulaşır. Gölet yoluna Çatak Mahallesinden girilir. Çatak deresine paralel olarak ilerleyen yol 4. kilometre sonra Çatak orman deposundan sola dönerek devam eder. Çiçek bahçeleri arasından geçen stabilize yol 3 kilometre sonra tepe üstünden sağa dönerek Baraklı göletine iner. Baraklı köyünün sulama ihtiyacı amacıyla yaptırılan Karaağaç göleti çevresi çam ormanı ve çilek bahçeleri ile çevrilir. Doğaseverlerin çadırlı kamp ve olta balıkçılığı amacıyla tercih ettikleri gölet, Uludağ'ın güney sırtlarına bakar. Baraklı köyü içinden başlayan bu parkurun gölet çevresindeki kamp alanına kadar olan mesafesi 7.5 kilometredir.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Softaboğan Şelalesi (Bursa)

Bursa, Türkiye

Bakacak'ın güneydoğusundaki Dombay çukuru vadisinde kalan Softaboğan şelalesi yüksekten akmamasına rağmen kuzeye akan Kırkpınar derenin oluşturduğu birçok şelalenin en ünlüsüdür. Çobankaya kamp alanı karşısındaki Sultan Selim senaberliği (çamlığı) olarak da bilinen bölgenin kuzeyinde kalan şelaleye akan derede çok sayıda doğal havuz bulunur.Softaboğan şelalesi parkurunun girişi, Çobankaya kamp alanından asfalt yola çıkıp sola, Bakacak istikametine doğru yüründüğünde yaklaşık 500 m. mesafede Orman müdahale araçlarının kullandığı toprak yoldur. Bodur Ardıç'lar arasından alçalarak çam ormanına doğru ilerleyen patika 850 m. Sonra Kırkpınar dereye iner. Patikanın sağındaki çeşmenin bulunduğu noktadan kuzeye uzanan geniş alan ise Sultan Selim Senaberliği olarak bilinir. Derenin her iki yakasında da bulunan patikalar takip edildiğinde yaklaşık 1.5 kilometre sonra Softaboğan şelalesine varılır. Softaboğan şelalesi adının, Yavuz Sultan Selim'in taht mücadelesi yaptığı kardeşi Şehzade Ahmet'in beş nefer biraderzadesini bir av sırasında burada boğdurmasını nedeniyle verildiğinden Solakzade tarihinde bahsedilir. Sultan Selim Senaberliği olarak bilinen sahanın adı da bu hadiseden kalmadır. Çam ağaçları nedeniyle kuytu bir bölge halindeki Softaboğan şelalesi 1950 yıllarından günümüze yaz aylarında doğa yürüyüşçülerinin yoğun ilgisini çeker.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Dağyenice Göleti (Bursa)

Bursa, Türkiye

Dağyenice Göleti, Bursa Nilüfer ilçesine bağlı Misi Köyü ve Dağyenice Köyü arasında bulunuyor. Dağyenice Göleti'nin Bursa merkeze uzaklığı 26 km'dir. Dağyenice Göleti'nde kamp ve doğa sporları yapabilirsiniz. Ulaşım: Kendi aracınızla Misi Köyü'nden 7-8 km tabelaları takip ederek ulaşabilirsiniz. Aracınız yoksa Acemler metrosundan Misi Köyü otobüslerine binerek ilk olarak Misi Köyü'ne ulaşabilirsiniz. Daha sonra ise Misi Köyü'nden 7-8 km yürüyerek gölete ulaşabilirsiniz.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Hasanağa Barajı (Bursa)

Bursa, Türkiye

Hasanağa Barajı, Bursa'nın batısında ve 27 kilometre uzaklıktadır. Baraj Hasanağa Deresi üzerindedir ve bendi akarsu yatağından 30 metre yüksektir. İdeal su kotunda yüzeyi 3,2 kilometrekare kadar olan barajın su yüzeyinin denizden yüksekliği 170 metre kadardır. Toprak ve kaya dolgu gövde yapılı olan baraj 1985 yılında tarımsal sulama ve endüstri suyu karşılama amacıyla yapılmış olup yaklaşık 8 kilometrekare tarım alanını sulama kapasitelidir. Hasanağa barajı çevresinde kamp yapılabilir, ayrıca balık tutabilirsiniz. Uzun yürüyüşler veya bisiklet ile gezilebilecek bir yerdir.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Kapanca Limanı (Bursa)

Bursa, Türkiye

Kapanca Limanı denilen yer; Mudanya’nın batısındaki Tirilye kasabası ile Eşkel köyü (Daskyleion) arasında yer alan, antik kent ile liman kalıntılarının bulunduğu bir alanı kapsar.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Çifte Şelaleler (Yalova)

Yalova, Türkiye

Çınarcık İlçesi Teşvikiye Beldesinden Delmece Yaylasına çıkılan yol üzerinde bulunmaktadır. Erikli Şelaleleri eşsiz doğa güzellikleri ile kamp kurmak ve Trekking yapmak isteyenler için harika bir mekandır.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

İznik Gölü (Bursa)

Bursa, Türkiye

İznik Gölü Marmara Bölgesinin en büyük, Türkiye'nin ise beşinci büyük doğal gölü olan İznik Gölü, tektonik bir tatlı su gölü olarak Bursa'da bulunmaktadır. İznik gölü çevresinde birçok kamp alanı bulunmaktadır.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Sansarak Kanyonu (Bursa)

Bursa, Türkiye

Sansarak kanyonu, Bursa'ya 82 kilometre uzaklıktaki İznik ilçesinin 17 kilometre kuzeydoğusundadır. Kanyonun bulunduğu Sansarak köyüne Bursa'dan ulaşmak için Yalova yolu istikametinde Gemlik ilçesi geçildikten 5 kilometre sonra Karsak boğazı çıkışından sağa dönen İznik yolu veya Orhangazi ilçesi içinden doğu'ya dönen yol kullanılır. İznik'e Bursa'dan Yenişehir ilçesi yoluyla da ulaşılabilir.Bursa yönünden gelen yol Karsak sapağından sonra Gölyaka, Sölöz, Narlıca köylerini geçip İznik ilçe merkezine girmeden hemen önce, Kırgızlar türbesinden sağa döner ve 1.5 kilometre sonra İhsaniye-Sansarak yoluna girer. Bu yol virajlı ve asfaltı oldukça bozuktur.Orhangazi ilçe merkezinden başlayan yol ise Boyalıca ve Çakırca köylerini geçerek 42 kilometre sonra İznik şehir merkezine ulaşır. İlçe merkezine 1 kilometre kala Mustafa Kemal paşa mahallesinden sola dönüldüğünde 2 kilometre sonra İhsaniye-Sansarak yoluna çıkılır.İlçe merkezinde Ayasofya (Orhan camii) önünden sağa dönüp cadde çarşı içinden Lefke kapı istikametinde devam eder ve Kırgızlar türbesi yoluyla birleşip mezarlık arkasından Sansarak yoluna bağlanır.İhsaniye köyü yol ayrımından sola devam eden yol 3.5 kilometre sonra kerpiç evleriyle bir Anadolu köyünü andıran Sansarak köyüne girer. Sansarak kanyonu parkurunun başlangıcına ulaşmak için köy meydanından kuzeye doğru giden 4 kilometre uzunluğundaki stabilize yol kullanılır.Belirgin haldeki yoldan ilerlendiğinde 3.cü kilometrede görülen uyarı levhası kısa parkurun çıkış noktasını belirtir. Bu tabeladan itibaren 850 mt. yürüdükten sonra kanyon giriş levhasından sola, aşağıya doğru ilerleyerek parkurun başlangıcı olan yıkık Değirmene inilir. Şehir dışından da dağcılık kulübü ve doğa fotoğrafçılarının ilgisini çeken Sansarak kanyonu kayalı derenin aktığı 7 kilometre uzunluğunda orta zorlukta bir parkura sahiptir. Sansarak Kanyonu muhteşem doğasıyla hafta sonu kamp veya kanyon gezisi yapmak isteyenlerin uğrak noktaları arasında yer alıyor. İnanılmaz doğası ve zorlu nitelikteki parkurlarıyla doğa severleri üzerine çekmektedir.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Musaözü Tabiat Parkı (Eskişehir)

Eskişehir, Türkiye

Eskişehir İli Tepebaşı İlçesi sınırları dâhilinde kalan Musaözü ve çevresi; içerdiği rekreasyon potansiyeli, ilgi çekici güzel manzara açılımları nedenlerinden dolayı 11.07.2011 tarihinde “Musaözü Tabiat Parkı” olarak ilan edilmiştir. Alan 603 da büyüklüğündedir. Tabiat parkı içerisinde 250 da büyüklüğünde sulama göleti bulunmaktadır. Sahada 6- 8 km ‘lik yürüyüş yolu ziyaretçi tanıtım merkezi, günü birlik ziyaretçiler için Kapı girişi, Kır lokantası, Tuvaletler,  Çeşmeler, Mescit,  Piknik masaları, Kamelyalar, Mangal ocakları, Çocuk oyun gurupları bulunmaktadır. Kamp yapılabilecek alanlarda mevcuttur. Musaözü tabiat parkına giriş ücreti bulunmaktadır. 9TL (2018)

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Gürleyik Subaşı Şelalesi (Eskişehir)

Eskişehir, Türkiye

Eskişehir'in Mihalıççık ilçesindeki Gürleyik Köyü'nde bulunan Subaşı Şelalesi, çok az kişi tarafından bilinen bir doğa harikasıdır. Eskişehir'e 123 km. ilçeye ise 27 km. uzaklıkta olan doğa harikasında kamp yapmak mümkündür. Gürleyik Şelalesinde piknik alanı için kişi başı 2 TL ücret alınmaktadır. Kamp alanında çadır kurup kamp yapmak için ise 10 TL ücret alınmaktadır.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Kurtboğazı Barajı (Ankara)

Ankara, Türkiye

Kurtboğazı Barajı, Ankara'da, Kurtboğazı Çayı üzerinde, sulama ve içme suyu temini amacı ile 1963 - 1967 yılları arasında inşa edilmiş bir barajdır. Kamp ve doğa sporları yapılabilir.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Çamlıdere Aluçdağı (Ankara)

Ankara, Türkiye

Ankara Çamlıdere'de bulunan Aluçdağı Tabiat Parkı kamp ve doğa sporları için ideal bir mekandır. Aluçdağı Tabiat Parkı, Ankara şehir merkezine 105 kilometre, Çamlıdere ilçe merkezine 7 kilometre ve Kızılcahamam ilçesine 32 kilometre uzaklıktadır. Çamlıdere ilçesi üzerinden Aluçdağı Tabiat Parkı'na gitmek için Anadolu Otoyolu'nu (Ankara-İstanbul otobanı) kullanarak Çamlıdere Gişelerinden sağa saparak ilçeye doğru gidiyorsunuz. Çamlıdere ilçe merkezini geçtikten sonra Melih Gökçek Caddesi üzerinden Tabiat Parkı'na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Akyar Barajı (Ankara)

Ankara, Türkiye

Akyar Barajı, 1992-2000 yılları arasında Eğrekkaya Barajı' nın beslenmesi amacıyla yapılmıştır. Ankara' nın 90 km kuzeyinde, Kızılcahamam ilçesine 12 km uzaklıkta yer almaktadır. 13.347 metre uzunluğunda 1.000 mm çapında bir hat ile Eğrekkaya Barajı' nı beslemektedir. Azami su hacmi 56.000.000 m3' tür. Akyar Barajını Bulak deresi beslemektedir. Ankara merkeze 120 km'dir. E-5 karayolu üzeri Kızılcahamam istikametindedir. Araçsız gidilmez. Anayoldan yaklaşık 10 km mesafededir. Ücretsiz kamp yapmak isteyenler için çadırınızı uygun bir alana atabilirsiniz. Ayrıca, burada balık tutabilirsiniz. Balık türleri; Sazan, turna, tatlı su kefali.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Şahinler Tabiat Parkı (Ankara)

Ankara, Türkiye

Şahinler Tabiat Parkı, Ankara’da kamp yapılacak yerler arasında önemli bir konuma sahip doğal güzelliklerden birisidir. Kızılcahamam’da bulunan Soğuksu Milli Parkı ve Çamkoru Tabiat Parkı gibi yerlerden biraz daha farklı olan Şahinler Tabiat Parkı, henüz tam anlamıyla keşfedilmemiş ve bu nedenle günü birlikçi akınına uğramamaktadır. Kızılcahamam’a 30 km uzaklıkta bulunan Şahinler Tabiat Parkı, kamp yapmak için ideal destinasyonlardan birisidir. Şahinler Tabiat Parkı özel işletme olması nedeniyle günübirlik kullanım da kamp da ücretlidir. Piknik veya kamp için gelen araçlardan 10 TL giriş ücreti kesiliyor. Kamp için gelenlerden ise günlük kişi başı 10 TL ücret kesilmektedir. Şahinler Tabiat Parkı’nda tuvalet, elektrik, otopark, içme suyu, bulaşık yıkama tezgahı, güvenlik ve trekking rotaları gibi detaylar bulunmaktadır. Şahinler Göleti’nden ayrı olarak 2 adet daha göl bulunmuktadır.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Gebeler Köyü Yaylası (Ankara)

Ankara, Türkiye

Gebeler Köyü'nün ismi köyün yaşlılarından rivayetle kabeler kelimesinden gelmektedir. Köy Derneğinin yaptığı araştırmalar sonucu, Osmanlı İmparatorluğu arşivlerini inceleme imkânı olmadığından, 1828 yılına kadar bilgilere ulaşılmıştır. Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Köyden göç ederek ticaretle uğraşanlar köyün ekonomisine katkı sağlamaktadır. Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır. Ücretsiz kamp yapmak isteyenler için yaylada uygun alanlara çadır kurulabilir.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Meşeler Yaylası (Ankara)

Ankara, Türkiye

Çok güzel alan. Değişen manzaraya sahip bir orman alanı. Ücretsiz kamp yapmak isteyenler için uygun bir yer.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Sızır Şelalesi (Sivas)

Sivas, Türkiye

Sızır, Sivas iline 130 km, Kayseri iline 100 km, Gemerek ilçesine 22 km. mesafede bulunur. Doğa harikaları bakımından ve kamp yerleri bakımından mükemmel bir yapıya sahiptir.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Şuğul Vadisi (Sivas)

Sivas, Türkiye

Şuğul Vadisi Gürün'de görülmeye değer önemli doğal güzelliklerden biridir. Son dönemde yapılan çalışmalarla, kanyon girişinde bulunan yürüyüş yolunun kanyonun içine doğru uzatılması sağlanmıştır. Ayrıca, vadi girişinde bir balık lokantası ve kır kahvesi bulunmaktadır. Kayalıklarda meydana gelen doğal aşınmalar sonucu, iri kaya parçalarının ırmağa ve ırmak kenarlarına düşmesi, bazı kayaların ise ufalanması bu görsel zenginliği artırmaktadır. Vadinin bitki örtüsünü; dere kenarında söğüt, yamaçlarda ise yabani badem, kuşburnu ve sumak ağaçları oluşturmaktadır. Kayaların üzerinde nadiren ardıç ağaçları da görülmektedir. Şuğul vadisi henüz fazla keşfedilmemiş yerlerdendir. Güzelliği ile göz dolduran şelalesi görülmeye değer.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Başkonuş Yaylası (Kahramanmaraş)

Kahramanmaraş, Türkiye

Başkonuş yaylası bölgenin en iyi yayla olma özelliğine sahip tek yerdir. Başkonuş Yaylası’ nda çam sedir ve kamalak ağaçlarının serinliğine ve kokularına bayılacaksınız. Bir de geyiklerin o ihtişamlı boynuzları sizi şaşırtacaktır. Tertemiz bir havaya ve alabildiğine yeşil bir orman görüntüsüne sahip Başkonuş Yaylası’nın güzelliğine doyamayacaksınız. Kamp heyecanını yaşamak isteyenler, ister tesis içerisinde mevcut çadır veya karavanlarda, ister kendi çadır veya karavanlarında doğa ile iç içe gerçek kamp deneyimini yaşayabilirler. Başkonuş’ta doğa içinde günübirlik vakit geçirmek isteyenler için özel hazırlanmış piknik alanlarıda mevcut.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Galgamaç Şelalesi ve Toprakhisar Kanyonu (Kahramanmaraş)

Kahramanmaraş, Türkiye

Kahramanmaraş merkeze bağlı Topçalı Köyü ve Andırın Alanlı Köyü sınırları içerisinde olan Toprakhisar Kanyonu ve Galgamaç Şelalesi kamp veya doğa sporları yapmak için oldukça müsait bir alana sahip. Karşı karşıya geldiğiniz anda yeşilin rengine, suyun berraklığına doyamayacağınız, kendinizi adeta karpostal içinde hissedeceğiniz ender yerlerden biri olan ve 20 metre yüksekten akan Galgamaç şelalesi, görünüşü ile gelen ziyaretçileri adeta büyülüyor. Onikişubat ilçesine 60 km uzaklıkta olan şelale, Topçalı ve Alanlı sınırlarındaki Toprakhisar Kanyonu içerisinde yer alıyor. Kanyon içerisindeki çayın adı, Toprakhisar Çayı olduğu için, kanyon adını bu çaydan alıyor. Toprakhisar Kanyonu, Başkonuş Yaylası ile Balk Dağı'nın arasında kalan derin ve sarp geçitlerin olduğu bir vadide yer alıyor.  Kanyonun uzunluğu 7-8 km civarında olup,  kanyon bu çay üzerindeki Şarlak şelalesinden başlayıp, Düldül dağının dibinde, Ceyhan nehrine kavuştuğu yerde son buluyor.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Narlıgöl Krater Gölü (Aksaray)

Aksaray, Türkiye

Aksaray-Niğde sınırında bulunan, kalsiyum, sodyum ve bikarbonat açısından çok zengin olduğu için çeşitli hastalıklara iyi geldiği belirtilen Narlıgöl (Acıgöl) termal suyu, yerli ve yabancı turistler tarafından keşfedilmeyi bekliyor. Dört mevsim farklı doğal güzellikleri ile ziyaretçilerini büyüleyen krater gölü Narlıgöl, 65 derece sıcaklıktaki suyu sayesinde termal turizm potansiyeliyle de dikkat çekiyor. Özellikle sedef başta olmak üzere romatizmal ve cilt hastalıklarının tedavisine uygun olan şifalı suyun kan dolaşımı, kalp, damar, tansiyon ve nörolojik hastalıklara da iyi geldiği düşünülüyor. Ayrıca uygun dozda kullanılması helyoterapi imkânı da sunuyor. Nasıl Gidilir: Aksaray şehir merkezine 45 Km uzaklıktadır. Şehir Merkezinden Gülağaç İlçesi, Sofular Köyüne günün belirli saatlerinde toplu taşıma araçları ile ulaşmak mümkündür.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Arsiyan Yaylası (Ardahan)

Ardahan, Türkiye

 Yalnızçam Dağları silsilesinin kuzeydoğu ucunda yer alır. En yüksek yerleri Kençiyan Tepesi ve Kanlıtepe’dir. Şavşat’ın Pınarlı, Demirkapı, Ilıca köyleri ile Ardahan’ın Posof ilçesi arasında kalır. Arsiyan Dağı’nda Şavşat’ın Cevizli, Yaşar , Saylıca ve Kayadibi köylerine ait yaylalar bulunur. Dört bir yanı göllerle kaplıdır. Dağcılık sporuna oldukça uygundur. Kuzeyinde ve batısında Gürcistan sınırı, güneyinde Ilıca Köyü, güney doğusunda Pınarlı Köyü, Cin dağı, doğusunda ise Posof (Kol Köyü) bulunur. Şavşat Arsiyan arasında ki yol düzenli çalışmaktadır. Arsiyan yaylası otuyla, suyuyla, balığıyla diğer yaylalardan farklıdır. Ayrıca tuz kayaları kömür madeni ve irili ufaklı çok çermik vardır. Yaylada sarı cennet çiçekleri, karadenizde bir çok yemek türü ile bilinen pancar bulabilmek mümkündür.Arsiyan’da bulunan göller ve eski yerleşimler bir çok hikayeye konu olmuştur. Göller bölgesinde bulunan göllerden birinin adı Postanın Gölü’dür. Bu gölün hemen yanında bulunan Posta Karakolunun  Cumhuriyet döneminden önce askeri amaçlı kullanılan bir karakolu olduğu söylenir. Boğa Gölü olarak isimlendirilen gölün hikayesi ise şöyledir; Vakti zamanında bir çobanın sahibi olduğu çok güçlü bir boğa göl etrafında böğürerek gezerken boğa gölünde suyun içerisinde bulunan farklı bir boğa ile güreşe tutuşurlar. Çobanın boğası yenilir ve üzülerek köye döner. Çobanın ağası durumu fark eder ve oda üzülür. Çobanın boğasına demir boynuz yaptırır. Çoban boğasını aynı bölgeye götürür ve su boğası ile tekrar güreşe tutuşurlar. Su boğası zorlanır ve her tarafı kanlar içerisinde kalır ve gölün içerisine girer. Günümüzdede bu göle dikkatli bakıldığında gölde kırmızı bir renk görmek mümkündür. Yaylada bulunan 2. büyük göl ise Kız gölü olarak bilinir. Hikayesi şöyledir ;Bir gün güneşin doğuşuyla göle yaklaşan çoban güzeller güzeli bir kız görür. Kız göl kenarında ki pikal taşın üzerine çıkıp saçlarını taramaktadır. Çoban bir zaman bu güzel kızı sessizce izler. İzlerken de hayal alemine dalar , kendinden geçer. Çobanın garipliğini fark eden güzeller güzeli hemen suyun içine dalar. Gölde görünmez olur. Heyecanla göle yaklaşan çoban kızdan kalan tarağı alır. Perişan bir şekilde eve döner. Yemek filan yiyemez, yorgun bir haldedir. Hergün kıza olan sevgisi iyice artar. Hastalanır yataklara düşer. Sonunda bir neneye bunun kurtulması için tarağın aynı yere bırakılması gerektiğini söyler. Söylenilen yapılır ve çoban kurtulur.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Hatila Vadisi Millî Parkı (Artvin)

Artvin, Türkiye

Hatila Vadisi Milli Parkı, Artvin merkez ilçe sınırları içerisinde, Hatila Vadisi’nde yer alan Hatila Deresi ve birçok derenin bulunduğu, Karadeniz’in en güzel milli parklarından biri. Ulaşımın, Artvin il merkezinden 10 km’lik stabilize yolla sağlandığı Hatila Vadisi Milli Parkı, 17,138 hektarlık alanı kaplayan ve 1994’ten bu yana milli park statüsünde olan bir bölge. Görsel bir şölen oluşturan, yeşilin bin bir tonuna şahit olabileceğiniz milli park, 500’ü aşkın endemik bitki türünün yanı sıra, ayı, domuz, tilki, porsuk, yaban keçisi, sansar, atmaca, kartal, çakal, dağ horozu, Hopa engereği ve alabalık gibi pek çok hayvana ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda park sahası içerisinde ziyaretçilerin günübirlik ve kamp kullanımı için belirlenmiş yerler, çadır, karavan ve bungalov tipi doğal konaklama olanakları bulunuyor. Doğa yürüyüşü, fotoğrafçılık gibi aktiviteler için oldukça uygun bir ortam sağlayan milli park statüsünde yer almaktadır. Hatila Vadisi Milli Parkı, aynı zamanda Türkiye’nin en büyük cam teraslarından birine de ev sahipliği yapıyor. Trabzon’a 245 km, Hopa’ya 75 km, Batum’a 81 km (Gürcistan), Ankara’ya 978 km, İstanbul’a 1306 km, İzmir‘e 1570 km ve Artvin şehir merkezine de 10 km mesafede bulunan Hatila Vadisi Milli Parkı’na en yakın havalimanları Hopa (Batum), Kars ve Trabzon’da bulunuyor. Zorlu ulaşım şartları nedeniyle şehirleşme ve insan tehdidinden uzakta kalmayı başaran Hatila Vadisi Milli Parkı’na kara yolu ulaşımı için Türkiye’nin farklı kentlerinden Artvin’e düzenlenen şehirlerarası otobüs seferlerine göz atabilirsiniz. Artvin şehir merkezinden dolmuş ya da taksi ile milli parka ulaşabilirsiniz. Hatila Vadisi Milli Parkı Giriş Ücreti Kişi başı günlük: 2 TL Motosiklet: 2.5 TL Otomobil-cip: 5 TL Küçük minibüs: 10 TL Büyük minibüs: 15 TL Otobüs: 30 TL 4 Kişilik çadır yeri: 10 TL

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Didim Tavşanburnu (Aydın)

Aydın, Türkiye

 Aydın Orman Bölge Müdürlüğü sorumluluğunda Aydın İli, Didim İlçesi sınırları içerisinde yer alan 15,87  hektar büyüklüğündeki Tavşanburnu Tabiat Parkında, ziyaretçilerimize günübirlik kullanım amaçlı rekreatif faaliyetler ve çadır-karavanlı konaklama imkanı sunulmaktadır.Doğa ile iç içe, stresten ve şehir gürültüsünden uzak, deniz ve ormanın kucaklaştığı Tavşanburnu Tabiat Parkı.Didim Yalıköy' de bulunan Tavşan Burnu Kamp Alanında(Tavşan Burnu Milli Parkı); bünyesinde sunduğu wc, duş, elektrik kullanım hizmetleri, market ve kafeteryası, tatiliniz süresince standartlarınızı arttırabilecek kiralanabilir. .Kampçılar tarafından çok sevilen, komşu tadında sıcak bir ortamın bulunduğu kamp alanımızda kendi çadırınızı kurabileceğiniz ya da karavanınızla kamp yapabileceğiniz gibi belediye kamp çadırlarını da kiralayabilme opsiyonu sunulmaktadır. Denize sıfır, ağaçlar altında, sakin ama Didim merkeze 6.5 km yakınlıkta ki kampımızda 24 saat güvenlik görevlileri gözetiminde gönül rahatlığıyla konaklayabilirsiniz. 2018 Yılı günlük kalınırsa 4 kişi için fiyatlar: 4 ten fazlaysa +kişi başı 5 tl Kendi çadırın ile kamp ücreti 35 TL Kampın çadırı olursa 45 TL Bir sefere mahsus araç için 12 TL (kaldığın gün kadar giriş çıkış ücretsiz) Arzu edilirse ve boşta varsa buz dolap 9TL 4 sandalye bir masa 9tl İçeride market var her türlü ihtiyaç görülebilir. Elektrik su sınırsız. Trafolar belli aralıklarla var en az 25 metre ara kablo ve 3 lü priz götürmek gerekli. Çadır önü aydınlatma için duy lamba gerekli. Çam ağaçları altında havası güzel bir mekan. Mangal serbest. Gece 12 den sonra acil olmadıkça araç giriş çıkışı yasak. Yakınlarında araç ile gidilirse marketler var.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Kaçkar Dağları Zirvesi (Artvin)

Artvin, Türkiye

Türkiye’nin 4. En yüksek zirvesi Kaçkar Dağları’na zirve tırmanışı yapmak. Güney Kaçkar dağlarında kamp yapabilirsiniz ve neredeyse 4.000 metre olan zirveye ulaşmak için bir dağ faaliyeti planına uygun bir tırmanış yapabilirsiniz. Karadeniz’in büyüleyici güzelliklerini birde bu bölgenin zirvesinden izleyebilirsiniz. Kaçkar Dağları güney parkurunda tırmanışlara 2150 metrede bulunan Olgunlar yaylasından başlanır. Doğru yükseklik uyumu için burada 1 gece kalmak ve sonra 2900 metrede bulunan Dilberdüzü kamp alanına giderek 1 gecede burada kalmak gerekir. Son gün 3932 metrelik zirveye ulaşmak için son gün tırmanış yapılır ve 1 gece daha Dilberdüzü’nde kalınabilir.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Göldere Şelalesi (Bartın)

Bartın, Türkiye

Bartın ili, Kurucaşile ilçe sınırında bulunan Göldere Şelalesi, Gezilip görülmeye değer bir yerdir.Daha varır varmaz aşağıya dökülüş sesine hayran kalacaksınız. Saatlerce oturup manzarayı izleyip şelale sesini dinlemek isteyeceksiniz. Bu şelalenin serinliğine ve güzelliğine doyamayacaksınız. Burada bol bol manzara fotoğrafı çekeceksiniz. Yani anlayacağınız sevdiklerinizle güzel bir gün geçireceksiniz. Taşların arasından coşkuyla akan minik şelale, az da olsa çevredeki sessizliği kırıyor. Şelalenin döküldüğü yerdeki suya girmek ise biraz cesaret gerektirecek nitelikte. Zemini kaygan ve buz gibi olan bu suya girmek isteyenlerin dikkatli olması gerekmektedir. Kamp yapmak isteyenlerin de çadırlarını rahatlıkla kurabilecekleri alan “Gölderesi Şelalesi”nde mevcut. Şelalenin hemen ön tarafındaki alanda çadır kurabilir, ateş yakabilirsiniz. Sessizlikle, doğayla içiçe bir kamp zevki doyumsuz olacaktır. “Gölderesi Şelalesi”nin sularını takip ettiğinizde sizi, ağaçların birbirleriyle fısıldaştıkları yemyeşil bir dünya bekliyor olacak. Hafif engebeli yolu ilerledikçe aranıza ormandaki küçük canlılarda katılacaktır. Gün batımı başladıkça, güneşin yumuşak yüzü şelaleye yansır ve o anı fotoğraflamak isteyebilirsiniz. Göldere Şelalesi, Bartın’ın Kurucaşile ilçesine bağlı Kanatlı Köyünde bulunur. Diğer bir deyişle Amasra-Kurucaşile ileçleri arasında bulunur. Kurucaşile’ye 22 km , Amasra’ya 33 km, Cide’ye 51 kilometre, Bartın’a 43 kilometre ve Karaman Köyü’ne 7 km uzaklıktadır. Buraya ulaşmak için Kurucaşile-Amasra yolunun 17. kilometresinde Kanatlı Köyü’nü geçer geçmez burada sola dönün toprak yolda yaklaşık 5 km daha devam ederseniz şelaleye ulaşmış olursunuz. Yaklaşık 100-200 metre de yürümeniz gerekecektir. Göldere Şelalesi Girişi Ücretsizdir.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Çubuk Gölü (Bolu)

Bolu, Türkiye

Göynük ün 11 km. kuzeyinde 15 hektarlık bir alanı kaplayan göl, kayabaşı tepesinden inen heyelanın vadiyi tıkaması sonucu oluşmuştur. Tamamen doğal bir göl olan Çubuk gölünde 1 adet Cafe Restaurant  ve çevresinde yürüyüş parkuru bulunmaktadır. Gölden doğru Çubuk yaylasına treking yapmak isteyenler için ideal bir göldür. Göl çevresinde kamp yapılabilmektedir. Çubuk gölündeki yel değirmenlerini de mutlaka görmelisiniz.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Seben Gölü (Seben Gölü)

Bolu, Türkiye

Seben, Bolu'ya 54 km. uzaklıkta olup doğusunda Kıbrıscık, güneyinde Ankara’nın Nallıhan İlçesi, batısında Mudurnu ve kuzeyinde Bolu ile çevrilidir. Kuzeyindeki Kartalkaya Kayak Merkezi, 78 ºC sıcaklığındaki şifalı sularıyla Kesenözü Köyündeki Pavlu kaplıcaları, Firigyalılardan kalma kaya evleri, Çeltikdere Köyü civarındaki kilise kalıntısı, peri bacaları ile en önemlisi yayla turizmi başlıca turizm potansiyelimizdir. Haziran - Temmuz aylarında her köy hacet bayramları düzenlemektedir. Ayrıca her yıl Ekim ayında da Seben Panayırı ve Elma Festivali yapılmaktadır. Kiraz Dağı çevresinde toplanmış, ortalama 1400 m. yükseklikte olan Seben yaylalarının en önemlileri Gerenözü ve Kızık yaylalarıdır. Seben Kaya Evleri: Çeltik Deresi, Hocaş, Kaşbıyıklar, Yuva, Solaklar ve Alpağut Köylerinde derin vadiler içinde yükselen kayalar içine oyulmuş 3-4 katlı kaya evlerine rastlanmaktadır. 54 km'lik asfalt yolla Bolu'ya ve 42 km'lik asfalt yolla Nallıhan'a bağlıdır. Stabilize yolla Kıbrıscık, Beypazarı ve Mudurnu'ya bağlantısı vardır. Ankara’ya uzaklığı 200 km.dir. İlçeden her gün düzenli olarak Bolu’ya ve belirli günlerde Ankara ile Nallıhan’a yolcu taşımacılığı yapılmaktadır. Turizm Bölgesi ilan edilen ve şu anda yayla evleri ile çevrili olan göl, gittikçe daha çok ziyaretçi çekerken, Seben’in saklı hazinesinin turizm açısından kısa sürede daha da gözde hale gelmiştir. Seben gölü ortasında bulunan cami ibadete açıktır. Seben Gölü’nün etrafı, yaylara yakın alanlar, Kızık Yaylası kenarı ile eski Seben Yolu’nun geçtiği Zincirlikuyu mevkisi piknik alanı olarak tercih edilmektedir. Seben gölü çevresinde uygun yerlere çadır kurulabilmekte ve  kamp yapılabilmektedir.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Nemrut Krater Gölü (Bitlis)

Bitlis, Türkiye

Sönmüş bir volkan olan Nemrut Dağı’nın zirvesinde yer alan Nemrut Krater Gölü, Bitlis İli Tatvan İlçe sınırları içerisinde yer alıyor. Bu doğa harikasını tüm dünyayı fethetme amacıyla Doğu’ya yaptığı sefer sırasında Büyük İskender’in keşfettiğine inanıldığından dolayı “Büyük İskender’in Cenneti” adıyla da biliniyor. Kapladığı alanla kendi türünde dünyada on altıncı sırada bulunan ve yüzlerce yıldır ziyaret edilen Nemrut Krateri’nde, sıcak ve soğuk göllerinin bir arada bulunması tek başına şaşkınlıkla birlikte hayranlık da uyandıracak ve mutlak surette ilginizi çekecek bir durum. Bunun yanında, göllerin çevresinde de onlarca kuş çeşidi ve aralarında endemik türlerin olduğu zengin bir floranın bulunması, buz mağaraları, buhar bacası ve gölleri bu yeri özellikle doğa tutkunları için bir cennet haline getiriyor. Boyutları bakımından kendi türünde dünya ikincisi unvanına sahip olan Nemrut Krater Gölü 13 km²’lik alanıyla tüm kraterin üçte birini kaplamakta. İçinde sazan balıklarının yaşadığı gölde olta balıkçılığı yapmanız mümkün. Gölde yaz aylarında düzenlenen konserler, yüzme yarışları, yelken gösterileri de ilginizi çekebilecek diğer etkinlikler. Kraterde bulunan beş adet göl içerisinde boyutları bakımından ikinci sırada yer alanı ise sıcak bir kaynağa sahip. Kıyılarında oluşan sıcak su havuzlarına girmek kaplıca keyfini yaşamak isteyenlerin tecrübe etmekten en çok keyif aldıkları faaliyetler arasında. Gölün 150 metre kadar doğusunda da çeşitli hastalıklara iyi geldiğine inanılan sıcak buhar yarıkları bulunuyor. Ziyaretçilerine muhteşem manzaralar sunan gölü, doğa âşıkları ve fotoğraf meraklıları mutlaka ziyaret etmeli. En büyüleyici görüntüyü elde etmek içinse geceyi burada geçirerek sabahı beklemek gerekiyor. 2.935 metrelik bu zirveden hem güneşin doğuşunun en güzel manzaralarından birisine hem de zirveden yükselen sis bulutlarıyla beraber göl ve çevresinin eşi bulunmaz görüntüsüne şahit olabilirsiniz. Nemrut Dağı’nın güney yamaçlarında telesiyej ve teleferikleri ve konaklama olanakları ile kış sezonlarında yoğun talep gören bir kayak merkezi var. Van Gölü manzarasını izleyerek kayak yapmak isteyenler bu keyfi mutlaka yaşamalılar. Nemrut Krater Gölü’nü sınırları içerisinde barındıran Bitlis, 5.000 yıllık tarihinin getirisi sayesinde çevresindeki ilçeleri ile birlikte kültürel yönden çok zengin bir yerleşim.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Süphan Dağı (Bitlis)

Bitlis, Türkiye

Süphan Dağı; Bitlis’in ilçesi Adilcevaz sınırları içerisinde yer almaktadır. Heybetli görüntüsü ve Van Gölü manzarası ile bir doğa harikasını oluşturuyor.Türkiye’nin üçüncü en yüksek dağı olan Süphan Dağı sönmüş volkanik dağdır. Van Gölü’nün kuzeyinde yer alır.Tırmanış için en uygun zaman Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül aylarıdır.Atalanı Yaylası çimenlerle kaplı alan Atalanı Bitlis Adilcevaz ilçesine 38 km uzaklıkta bulunur.Burası tırmanış yapacak olanların başlangıç noktasıdır.Dağın zirvesinde bulunan Krater Göl maviliği ile büyüleyici bir görüntü sunar. Süphan Dağı Krater Gölü Kamp Alanı: Birde Şekerpınarı ya da Süphan yaylasında kamp kurulur, kamp yerinden doruğa tırmanış ve dönüş, 8-10 saatlik bir zaman alır. kaynak suyu bulunur. Tırmanış Rotası: Kıztaşı Kayalığı ve Keklik Kayalıkları mevkii nden sonra Büyük Zirve (Sandık Tepe)’ye ulaşılıyor.  Sonra Buzul Gölü yanından Küçük Keflik Tepesinin yamacından Yıldız Köyü kamp alanında son buluyor.Yıldız köyü kamp alanına yakın olan aygır gölünü de gezebilirsiniz.

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

Akvaryum koyu

Çanakkale, Türkiye

Temiz bakir koylardan ulaşım asfalt yoldan sonrası 5 dk yürüme mesafesi aracınız yüksek ise yola devam edebilirsiniz. Resmi kamp alanı değildir jandarma uyarıları mevcutdur gittiğinizde kamp yapanları görebilirsiniz. Bu alanda kamp yapan kişilerin çevreyi temiz tutmasını rica ederiz!

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0
Detayları Gör
Genel

ILGAZ DAĞI VE KIRKPINAR YAYLA GÖLÜ

Çankırı, Türkiye

Yayla Ilgaz'a 20 km, Çankırı'ya 70 km mesafededir. Ilgaz ilçesi sınırları içerisinde yer alan yayla 1800 m rakıma sahiptir. Çevre köylere ait yayla evleri bulunan Kırkpınar Yaylasında yaklaşık 55.000 m lik alana sahip bir de gölet yer almaktadır. Çevresi sarıçam, karaçam, köknar ağaçlarıyla ve çayırlarla çevrili olan yayla, kolay ulaşımı, nefis manzarası, temiz havası ve bol su kaynaklarıyla günübirlik ziyaretçilerin dışında atlı ve yaya yürüyüş, manzara seyri, kamping, karavan, fotoğrafçılık, dağ ve doğa yürüyüşü yapmak isteyenler için oldukça uygun şartlara sahiptir.Ilgaz Dağını görmenizi öneririm. Kuş sesleri içinde orman yürüyüşü yapıp akciğerlerinizi bol oksijen ile doldurabilir, gökyüzündeki milyonlarca yıldızın tekrardan farkına varabilirsiniz. Çocuklar için park da var. İsterseniz ailece bisiklet kiralayıp kondisyonunuz elverdiği sürece ormanda tur atabilirsiniz. 

Haritada Göster
 • Kapalı
 • Yorum 0 Yorum 0.0

Sign In